Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upravljanje investicionim projektima

[es] :: Access :: Upravljanje investicionim projektima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38442 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima23.02.2013. u 23:39 - pre 136 meseci
Malo smo bili okupirani drugim temama, završni računi i sl. Ali u martu idemo dalje....
 
Odgovor na temu

thenoise
referent za gubljenje vremena

Član broj: 303621
Poruke: 41
*.tel.net.ba.



+6 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima24.02.2013. u 22:08 - pre 136 meseci
Da budem iskren pratio sam temu, da vidim da li će biti još šta dodano prije nego startam, pa sam počeo dodavati neke tablice koje mislim da bi trebale za moj slučaj, te sam polako počeo slagati forme i upite.

Sutra napišem neke stvari koje me svrbe, da vidim kakvi će biti savjeti :)
 
Odgovor na temu

thenoise
referent za gubljenje vremena

Član broj: 303621
Poruke: 41
*.tel.net.ba.



+6 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima25.02.2013. u 12:06 - pre 136 meseci
Pokušavam praviti forme, tj. malo uobličiti ovu bazu.
Koliko sam ja skužio logiku, prvo treba biti raspisana Javna nabava, na koju se trebaju javiti Natjecatelji, te se nakon toga bira Pobjednik koji će uraditi posao.

Hoću napraviti formu Natjecatelji iz tablice Natjcatelji, koja je prethodno napunjena podacima, i preko koje bih htio vidjeti tko se sve natjecao za određenu javnu nabavu.

Napravim formu, koja preko combo boxa bira javne nabave, a listbox se osvježava mijenjanjem sadržaja comba, i sve to radi.

Međutim, kada zatvaram formu dobijem poruku da je tablica PobjedniciNatjecanja vezana i poruku sa slike.

Forma je frmPregledTendera, pa ako tko može napisati u čemu griješim.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima25.02.2013. u 23:15 - pre 135 meseci
Citat:
Pokušavam praviti forme, tj. malo uobličiti ovu bazu.
Koliko sam ja skužio logiku, prvo treba biti raspisana Javna nabava, na koju se trebaju javiti Natjecatelji, te se nakon toga bira Pobjednik koji će uraditi posao.

Ovo sve je logika i u redu, ali koliko ja razumijem mi javnu nabavu pratimo da imamo pobjednika javne nabave koji nam je kasnije izvođač, potpisnik ugovora i ostalo. Ti si vezao formu samo na tablice Natjecatelji i javne nabave a nema pobjednika što i sama poruka govori - "Zapis ne može biti brisan ili mjenjan jer tablica Pobjednici natjecanja sadrži relacijski zapis" - Radi se o podatku UgovaracID koji je relacija na tablicu Natjecatelji a to je ujedno pobjednik jer sklapa ugovor. Ja mislim da je Zidar tako postavio uvjet, a u tvom primjeru ima više od jednog ugovaraca tj. pobjednika natjecanja (qryNatjecatelji) što je nemoguće.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.dsl.bell.ca.



+79 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima26.02.2013. u 00:21 - pre 135 meseci
Odbro izabrana polazna tacka. Moze se reci da jedna vazan deo projekta pocinje javnom nabavom. Neka pocnemo odatle. Dajte mi malo vremena, kolko da zapocnemo. Ne brinite zbog combo boxa koji nece da radi. Davor je dobro primetio da se u stavri sama baza buni, i plus nacin za navigaciju je lose izveden iako naoko dobro zamisljen. Ako se hoce navigacija pomocu izbora iz liste, bilo padajuce ili stalne, onda lista treba da je nevezana kontrola. Izborom iz liste menja se ili filter na 'row source' za formu, ili se manja sam 'row source'. Tu se dosta programira, ali po meni je to prekomplikovano i nepotrebno, pa se necu time baviti. Ko hoce, moze mnogo korisnih saveta u tom smeru da dobije na forumu.

Za nekoliko sati zakacicu moju verziju onoga sto je TheNoise zapoceo - aplikacija za pracenje i upravljanje javnim narudzbama.

:-)
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.dsl.bell.ca.



+79 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima26.02.2013. u 02:15 - pre 135 meseci
Za pocetak cu da odvojim aplikaciju od podataka. Ovo znaci da cu da pocnem od novog, praznog Access fajla. Onda cu da atatchujem ili linkujem ili povezem sve tabele iz verzije koju je TheNoise postavio. Za sada to radim rucno, kasnije cemo vec negde pronaci kod koji ce to raditi za nas.

Napravicemo mekoliko formi za pocetak, tek toliko da mozemo da upravljamo javnim nabavama. Uz form ce ici i poneki izvestaj i poneka zgodna funkcionalnost, zavisno od toga kako smo razumeli i zamislili da s eodvja proces upravljanja javnim nabavama. Zelja je da naucimo dovoljno principa da bi ih kasnije mogli samostalno primeniti na ostale delove baze. Trudicemo se da izbegnemo programiranje koliko god je moguce. Ova aplikacija se radi za inzenjere, a inzenjeri su prakticni ljudi, ne ole da rade sto ne moraju.

Da pocnemo.

Kreiram datasheet formu "frmJavneNabave_DS", row source tabela JavneNabave, za sada. Mozda kasnije ponesto i nadogradimo.
Onda kreiram formu frmMaster, nepovezana forma:
Record Selector = No
Navigation Buttons = No
Alow Datasheet view = No
Caption = "Upravljanje Investicijama"
Dodajem form Header/Footer

Na frmMaster navucem frmJavneNabave_DS, pojavljue se kontrola tipa 'subform. Menjam joj ime u name = "ctlSubform". Source Object za subformu je frmJavneNabave_DS. Ako koristim verzije 2007 i vise, za subformu stavim Anchoring: spread right and down, da bi se subforma prilagodjavala velicini glavne forme (frmMaster) na ekranu. Za starije verzije - ostaviti ovako akko je pa podesiti rucno za neku najverovatniju velicinu ekrana. ne isplati se raditi 'resize', radije predjite na verziju 2007 ili noviju.

Sada napravim datsheet fome za tabele 'PotencijalniIzvodjaci', 'Projekti', 'Ntjecatelji'. Usudjujem se da kazem da ce za svaku tabelu, ali bas za svaki koja postoji u modelu, do kraja biti napravljena bar po jedna datasheet forma. Za neke cemo imati i dve DS forme, a za neke i master forme sa subformama. O tom potom, sve u svoje vreme.

Sada na frmMaster dodam dugmad, u Form.header skciji, kao na slici. Dugmad se zovu:
cmdPotencijalniIzvodjaci, cmdProjekti, cmdNtjecatelji:


Sad na dugmad dodajem kod, ovako:
Code:

Private Sub cmdJavneNabave_Click()
 Me!ctlSubform.SourceObject = "frmJavneNabave_DS"
End Sub

I tako za sva tri dugmeta. Kao rezultat, kad kliknem na odredjeno dugme, ta se subforma pojavi na glavnoj formi. Posto nismo datasheet forme nicim ogranicili, mozemo direktno u njih d aunosimo podatke. Ako ima mnogo podataka, mozemo d aih sortiramo i filtriramo po volji. Satite se, ako postavite kursor u neku kolonu, pa urdite Right-Click, dobijete opcije da filtrirate i sortirate tu kolonu skoro neograniceno:


Filter BySelection dozvoljava da izaberete deo teksta u polju i dobijete filter tila LIKE .., Filter For dozvoljava da unesete izraz kao u kveriju. Bez ikakvog programiranja dobijate strasno puno funkcionalnosti na jednom mestu. A i korisnik ce se osecati vaznijim ako ganaucite ove jednostavne aveoma korisne operacije.
Mozemo dakle da menjamo datsheet koji se pokazuje na subformi, i da ako hocemo pretrazujemo i editujemo podatke. Primetite da smo izabrali tabele koje su na neki nacin na ‘vanjskoj’ strani dijagrama, ili bar prilicno daleko od sredine. Subforme cemo koristiti za navigaciju – za pristup tabelama koje zavise od ovih vanjskih tabela.
Za Javne Nabave, zgodno je videti 1) sve ucesnici natjecanja 2) ugovore koje smo potpisali za posmatranu nabavu. Da bi to postigli, napravicemo formu frmJavnaNabava, koja ce biti forma sa dve subforme.

frmJavnaNabava (jednina u nazivu, zato sto se forma odnosi na jednu odredjenu nabavu):
Caption: Javna Nabava
Default View: Single Form
Allow Datasheet View: No

Usput na brzinu napravimo subformu frmIzvodjackiUgovori_DS.
Postavimo Tab kontrolu na frmJavnenabave, i na njih navucemo datsheet forme frmNatjecatelji_DS i frmIzvodjackiUgovori_DS. Forma treba da izgleda nekako ovako:


Access bi trebalo sam da postavi Parent-Child veze izmedju glavne forme i subformi. To mozemo da proverimo u form properties, Data section, ovako:


Ako Access nije postavio veze, uradite to sami, za obe subforme.
Sad treba da malo napravimo da se sa subforme frmJavnanabava_DS nekako pozove forma frmJavnaNabava. Dopisemo malo koda. Otvorimo frmJavnanabava_DS u design modu i na properties Events unesemo ovakav event:
Private Sub JavnaNabavaID_DblClick(Cancel As Integer)
Code:

Dim strWhere As String
Dim strForm As String
strWhere = "JavnaNabavaID = " & Me!JavnaNabavaID
strForm = "frmJavnaNabava"

DoCmd.OpenForm FormName:=strForm _
                , View:=acNormal _
                , WhereCondition:=strWhere _
                , DataMode:=acFormEdit _
                , WindowMode:=acDialog

End Sub

Ovom kodu, i onom ranije, nedosraj kontrola gresaka – Error Handling. Ako odete na sajt http://www.mztools.com/v3/download.aspx i besplatno skinete MZ-Tools 3.0 for VBA. Instalirate i dobijete novi toolbar u Access VB editoru. Tamo imate alat za dodavanje Error Handling. Proucite i opciju dodavanja komentara. Ima jos toga korisnog, ali se meni Error Handling najvise dopada. Error Handling daje vasim aplikacijama jedan profesionalni ton. Ni jedna procedura ni funkcija ne bi smela da bude bez error handling i komentara. Evo:
Code:

Private Sub JavnaNabavaID_DblClick(Cancel As Integer)
'---------------------------------------------------------------------------------------
' Procedure : JavnaNabavaID_DblClick
' Author    : Zidar
' Date      : 25/02/2013
' Purpose   : Otvara single-form frmJavnaNabava ako se double-click na me!JavnaNabavaID
' How it works: Forma se otvara u Dialog modu, znaci mora se zatvorriti da bi se vratili 
' odakle ste posli.
' Called by :
'---------------------------------------------------------------------------------------
'

Dim strWhere As String
Dim strForm As String
On Error GoTo JavnaNabavaID_DblClick_Error

strWhere = "JavnaNabavaID = " & Me!JavnaNabavaID
strForm = "frmJavnaNabava"

DoCmd.OpenForm FormName:=strForm _
                , View:=acNormal _
                , WhereCondition:=strWhere _
                , DataMode:=acFormEdit _
                , WindowMode:=acDialog

EXIT_HERE:
   On Error Resume Next
   Exit Sub

JavnaNabavaID_DblClick_Error:

    MsgBox "Error " & Err.Number _
            & vbCrLf & " (" & Err.Description _
            & vbCrLf & ") in procedure JavnaNabavaID_DblClick of VBA Document Form_frmJavneNabave_DS"
Resume EXIT_HERE

End Sub


Posto smo pokazali gde se moze dobiti alat za dodavanje Error Handling i komentara, u daljem radu cemo to koristiti obavezno. Na poceku smo hteli da se fokusirate na to sta procedura/funkcija radi, a ovo je pripremanje programa za ozbiljan rad.

Za sada ovoliko. Za neki dan cemo da pokusamo da malo upristojimo forme koje smo napravili, da izgledaju i funkcionisu profesionalno. Ovo je guba skica. Mozda ce trebati da se ponesto uradi i na tabelama, primetio sam rupe u integritetu podataka. Ne bojte se, ne menjamo relacije, ali cemo pogledati za tabele Validation rule i Required properties. To ce nam ustedeti mnogo problema u daljem radu.



[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 26.02.2013. u 07:37 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.dsl.bell.ca.



+79 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima26.02.2013. u 02:22 - pre 135 meseci
Da li neko zna zasto je poruka strasno siroka? Tekst sam kopirao iz MS Word, pa iz text editora, ne vredi - siroko pa siroko. Zakacio sam Word dokument u kome se nalazi ceo tekst iz p[rethodnog posta.

AKo stignem , konvertovacu ovu MDB (Access 2003) aplikaciju u 2007, da iskoristimo split form i form-resize preko "Anchoring". To tek kad malo uljudimo ovu verziju. Nema dodavanja novih formi dok ovo ne podesimo.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima26.02.2013. u 05:51 - pre 135 meseci
Citat:
Zidar:Da li neko zna zasto je poruka strasno siroka? Tekst sam kopirao iz MS Word, pa iz text editora, ne vredi - siroko pa siroko. Zakacio sam Word dokument u kome se nalazi ceo tekst iz p[rethodnog posta.



Mislim da ti je greškom u zadnj Code ušla i rečenica
Citat:
Posto smo pokazali gde se moze dobiti alat za dodavanje Error Handling i komentara, u daljem radu cemo to koristiti obavezno. Na poceku smo hteli da se fokusirate na to sta procedura/funkcija radi, a ovo je pripremanje programa za ozbiljan rad.
, da ona pravi problem i da joj nije mesto tu. Ako oznaku
Citat:
..[/code]
staviš ispred te rečenice tekst će biti OK, mislim.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima26.02.2013. u 06:29 - pre 135 meseci
Popravljeno.
Inače poruka je duga koliko i najduži red programskog koda.
Ukoliko imate dugačak SQL iskaz, pišite ga u više redova,
Pprogramski kod lomite baš kako je Zidar uradio razmakom i donjom crtom,
a Note VBA koda razlomite takođe sa početnim apostrofom.
 
Odgovor na temu

thenoise
referent za gubljenje vremena

Član broj: 303621
Poruke: 41
*.tel.net.ba.



+6 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima26.02.2013. u 07:02 - pre 135 meseci
Citat:
dzaga29:
Citat:
Pokušavam praviti forme, tj. malo uobličiti ovu bazu.
Koliko sam ja skužio logiku, prvo treba biti raspisana Javna nabava, na koju se trebaju javiti Natjecatelji, te se nakon toga bira Pobjednik koji će uraditi posao.

Ovo sve je logika i u redu, ali koliko ja razumijem mi javnu nabavu pratimo da imamo pobjednika javne nabave koji nam je kasnije izvođač, potpisnik ugovora i ostalo. Ti si vezao formu samo na tablice Natjecatelji i javne nabave a nema pobjednika što i sama poruka govori - "Zapis ne može biti brisan ili mjenjan jer tablica Pobjednici natjecanja sadrži relacijski zapis" - Radi se o podatku UgovaracID koji je relacija na tablicu Natjecatelji a to je ujedno pobjednik jer sklapa ugovor. Ja mislim da je Zidar tako postavio uvjet, a u tvom primjeru ima više od jednog ugovaraca tj. pobjednika natjecanja (qryNatjecatelji) što je nemoguće.


Ja sam preko ove forme pokušao izvaditi natjecatelje na natječaju, ne pobjednike, pa zato ne kontam zbog čega mi javlja ovu grešku.

Kolega Zidar nam je zadao dosta materijala na razmatranje pa ćemo diskusiju nastaviti ranije.

Hvala Zidar!
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima26.02.2013. u 16:10 - pre 135 meseci
Citat:
Inače poruka je duga koliko i najduži red programskog koda.
Ima smisla, ali nisam znao za to pravilo. Hvala getsbi i Bilo Koje!
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.dsl.bell.ca.



+79 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima27.02.2013. u 05:00 - pre 135 meseci
Evo mali pomak. Izmene:
1) baza podataka (tabele): dodao relationship izmedju podizvodjaca i potencijalnih izvodjaca.
Sad neko treba da prodje kroz sve tabele i za sve kolone da postavi Required = Yes, osim mozda za poneki komentar. Mozda neko ima kod koji protrci kroz sve tabele i izmeni property?

2) program: malo sam upristojio forme, Umesto ID brojeva sada se vide nazivi ID brojevi se i dalje vide)
- na subformi master forme dodao sam opciju za dodavanje nove Javne Nabave (dbl-click na rec "Novo" u koloni "Jabna NabavaID"
- dbl-click na koloni "Jabna NabavaID" otvara formu frmJavnaNabava
- Na formi frmJavnaNabava dodao sam mogucnost proglasavanja pobednika. Kod iza dugmeta "proglasi pobednika" izgleda komplikovano, ali u stvari nije, samo proveravamo sta se sme i sta se ne sme

Probajte sami da napravite formu i otvaranje sa tabelu Projekti. Za postojeci rekod, forma se otvara u Edit rezimu, za nove i Add rezimu. Mozda je potrebna kalkulacija za ID (koristiti Default propert

3) dodao sam modul modKorisneFunkcije

4) smanjio sam tabelu BrojeviDatumi

5) izbacio sam skenirane slike iz kolone Datoteka u tabeli Ugovori, da nam ne smeta dok radimo. Posle, kako hocete, mozete da cuvate slike na disku, ili u samoj bazi, kako kome odgovara

Primecujem da su silni opisi u tabeli projekt nepotrebni - Investicija, PunNaziv, OpisPoslova - to je sve jedno isto, da li se Zaga i TheNpise slazu? Mozda mozemo to da smanjimo?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.dsl.bell.ca.



+79 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima27.02.2013. u 05:08 - pre 135 meseci
Nisam video da je prethodna verzija programa cak u Access 2000, ne ni 2003. Zanemrite i koristite ovu, koja je 2003. Dodao sam i MDE. back end ostaje isti.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

thenoise
referent za gubljenje vremena

Član broj: 303621
Poruke: 41
*.tel.net.ba.



+6 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima28.02.2013. u 07:36 - pre 135 meseci
Odradio sam kolone u tabelama na required.

dboCalendar nisam dirao, te još nekih par kolona za koje nisam smatrao da je potrebno, npr. u tablici Uposlenici, samo je poslovni broj telefona obavezan, mobitel, lokal i e-mail nisu, jer možemo pretpostaviti da netko nema.

Poslije pauze nastavljam rad :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

thenoise
referent za gubljenje vremena

Član broj: 303621
Poruke: 41
*.tel.net.ba.



+6 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima28.02.2013. u 13:04 - pre 135 meseci
Našao sam jedan primjer za zapisivanje grešaka u tablicu, malo sam ga preradio pa ga šaljem skupa sa našim projektom da pogledate o čemu se radi.

Također, instalirao sam MZ Tools i malo ga preradio da radi sa modulom za zapisivanje u tablice.

Promijenio sam defaultni code u error handleru iz:
Code:

On Error GoTo {PROCEDURE_NAME}_Error

    {PROCEDURE_BODY}

   On Error GoTo 0
   Exit {PROCEDURE_TYPE}

{PROCEDURE_NAME}_Error:

    MsgBox "Error " & Err.Number & " (" & Err.Description & ") in procedure {PROCEDURE_NAME} of {MODULE_TYPE} 

{MODULE_NAME}"


u:
Code:

On Error GoTo {PROCEDURE_NAME}_Error

    {PROCEDURE_BODY}

   
   Exit_{PROCEDURE_NAME}:

Exit Sub

{PROCEDURE_NAME}_Error:

Call ErrorLog(Err.Description, Err.Number, Me.Name)
    Resume Exit_{PROCEDURE_NAME}


Imate formu frmTestIt da pogledate kako radi. Ja sam probao simulirati grešku sa otvaranjem nepostojeće forme i radi. Na istoj formi imate i originalni primjer sa dijeljenjem. Neku drugu grešku nisam probao simulirati, jer ne znam :)

Nisam zapakirao .mde bazu jer ne znam ni koja je njoj funkcija, ja sam sve mijenjao u JavneNabave_2K3_Z02.mdb, ako griješim recite.

Idemo dalje...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima28.02.2013. u 18:48 - pre 135 meseci
@thenoise: odlicno, samo guraj.
Spisak run time gresaka (brojevi i opisi) imas u Bazi Znanja negde. U starim verzijama Accesa, 97 zasigurno, a mislim i 2000, ak o HELp potrazis ERROR HANDLING, u primeru imas kod koji izlzita sve greske i upise ih u tabelu. Tamo trazis broijeve gresaka.

MDE sam zakacio u slucaju da mDB bude nestabilno (iskace u kod, u debug, bez ociglednog razloga), pa da se barem vidi sta forme i dugmad zaista rade.

Necu imati vremena do kraja sledece nedelje da se javljam aktivno => nema promena u mojoj verziji programa do tada.

 
Odgovor na temu

thenoise
referent za gubljenje vremena

Član broj: 303621
Poruke: 41
*.tel.net.ba.



+6 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima04.03.2013. u 10:06 - pre 135 meseci
Citat:
Zidar:

Probajte sami da napravite formu i otvaranje sa tabelu Projekti. Za postojeci rekod, forma se otvara u Edit rezimu, za nove i Add rezimu. Mozda je potrebna kalkulacija za ID (koristiti Default propert



Kada pokušam napraviti formu po uzoru na formu "frmJavneNabave_DS" i u InvID upišem kao Control source
Code:

=Nz([InvID];"Novo")


pri otvaranju forme za InvID dobijem #Size! grešku

Inače uspio sam napraviti ovu formu za otvaranje novog i editiranje, samo ne mogu u DS pogledu dobiti da mi u zadnjem redu piše Novo, pa ne znam u čemu griješim.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima04.03.2013. u 21:11 - pre 135 meseci
Citat:
Kada pokušam napraviti formu po uzoru na formu "frmJavneNabave_DS" i u InvID upišem kao Control source
=Nz([InvID];"Novo")
pri otvaranju forme za InvID dobijem #Size! grešku


Moras da promenis naziv kontrole iz InvID u txtInvID. Ako je naziv kontrole isti kao i naziv polja iz koga se citaju podaci, onda s ene moze upisati formula. Znaci, samo promeni ime kontrole, na primer u txtInvID i sve ce biti u redu.
 
Odgovor na temu

thenoise
referent za gubljenje vremena

Član broj: 303621
Poruke: 41
*.tel.net.ba.



+6 Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima04.03.2013. u 21:38 - pre 135 meseci
Naravno da sada radi.

Hvala!
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Upravljanje investicionim projektima11.03.2013. u 12:02 - pre 135 meseci
Imam problem sa prikazom izračunatog polja na formi:
U slučaju kada za isti projekat imam više ugovora ( godišnji ugovori ) npr. za montažu u formi "Detalji za projekat" u dnu forme prikazuje mi samo jedan ugovor, a ne zbraja mi sve vrijednosti, što mi inače bez problema radi u izvješću ( prilog su slike gdje se vidi razlika ).
Napravio sam upit za ugovore i pomoću TipUgovora ( od 1 do 6 ) razvrstao ih po Okvirnom sporazumu, Izvođenju, Nadzoru, Montaži, Projektiranju i Kooperantskim radovima. Na temelju upita izradio sam podobrasce i zaljepio ih na glavnu formu sa svojstvom da se ne vide. U podnožju podobrasca sam stavio čeliju za zbroj vrijednosti ugovora i nazvao je UkupnoUgovoreno i upisao formulu "=Nz(Zbroj([Vrijednost]);0)". Na glavnoj formi sam upisao formulu "=Nz([PodobrazacUgovoriKomunalca].[Obrazac]![UkupnoUgovoreno];0)" i ne radi; dobijem poruku greške: #Veličina!. Ako promjenim formulu u "=Nz([PodobrazacUgovoriKomunalca].[Obrazac]![Vrijednost];0)" dobijem iznos ali ne zbroja. Kod izvješća sve radi bez problema.
Ima li netko ideju gdje grešim???
Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Upravljanje investicionim projektima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38442 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.