Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto NISTE otišli u inostranstvo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic) (HARDTOP topic, by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 542727 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?17.01.2013. u 17:17 - pre 136 meseci
Ljudi, je l' neko oženio rođenu Amerikanku/Evropljanku/Kanađanku/Australijanku ? Ne ono Smiljka Džonson i Rebeka Živković, nego makar treća generacija.
 
+1

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?17.01.2013. u 17:38 - pre 136 meseci
Citat:
Boris Tadić: Ljudi, je l' neko oženio rođenu Amerikanku/Evropljanku/Kanađanku/Australijanku ? Ne ono Smiljka Džonson i Rebeka Živković, nego makar treća generacija.

:D
Taj sam(tj, nisam jos ozenio, jer necu a i ne moram, ali mogu kad god hocu... sta vise, ona me zapitkuje stalno kako cemo, sta cemo i sl... 2.5 godine duga veza, zivimo zajedno, sve kako treba. cekam da zavrsim fax i nadjem stalan posao pa onda, a ne da sa platom asistenta od 10-15$/h tu nesto pravim svadbe i glupiram se kad ni sebe ne mogu potpuno samostalno da izdrzavam).

ali do trenutka kada se budemo uzeli, ja cu verovatno vec imati svoj green card ili H1B bar, tako da savete tipa 'kako da sredim papire preko fake braka' i sl bas ne mogu da ti dam. sa druge strane, najbolja drugarica se udala za native amera, debila, i nije se bas proslavila. cesto mozes da imas probleme, ucenjivanja i sl(sto narocito vazi za devojke).
A ako si se nadao da nadjes dobru ribu kojoj treba balkanska muskarcina, mogu da ti kazem da trazis na pogresnom mestu... uglavnom, po mom ukusu, najlepse devojke su strankinje(azijatkinje, one crnkinje sa kariba, latino, melezkinje i sl) a one su uglavnom sa svojima a u svakom slucaju, verovatno nemaju drzavljanstvo i sl.
 
+1

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?17.01.2013. u 18:41 - pre 136 meseci
Citat:
Shadowed:
Pa, eto, meni npr. nema velike razlike koliko je daleko. Ako odem, nije bas da nameravam da svaki cas dolazim u Srbiju. Stavise, uopste mi nije neverovatna opcija da ni jednom ne dodjem. Tako da.. Ako bi mi USA bila bolja po drugim stvarima od EU, udaljenost mi ne bi pravila neku bitnu razliku.

Cek polako. Dozvoli nesto, pa onda kazi HOP.
Najdobronamernije ti to kazem.
Moja kuma zivi u SF godinama vec i smatramo svi, pa i ona, da vodi jedan super cool zivot srednje bogate klase. Ali ona tuguje jer ne dodje po 5 godina kuci. Potrosi jedan nov auto na godisnji. Pricasmo o dedovima i pepelu, ali nije to to. Jedino sto nas odrzava u vezu sa nasom zemljom i mestom odakle smo potekli jesu ljudi. Zivot kakav smo poznavali. Sve sto smo doziveli i odakle je sve pocelo. Ajd sad, nije se desilo?

Meni je tuzno sto je moj otac video svoju unuku 4 puta od kada se rodila jer je bolestan, ima tri bajpasa i dva stenta. ne moze da putuje, rizicno je zapravo. Ja ne mogu da dunem iza sebe i kazem: schluss, nije se desilo. Nisam takav tip licnosti. Ok, ko to moze, ali jedno po jedno. Polako za stavove i odricanja.


:)
 
0

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?17.01.2013. u 18:45 - pre 136 meseci
Citat:
cika dacha:
u Srbiji ima dosta ljudi koji su se ovde snasli! to sto pojedincima ne odgovora negde treba da menjaju! al da je svima lose nije! ako i to da je svima na zapadu lepo isto nije tacno!
danas u Srbiji kao u svakoj drzavi ima problema! i treba ih resiti! a ne samo bezati od problema! pa nemci su izgubili dva rata i doziveli totalno unistenje duha i privrede pa nigde nisu pobegli! svaka nacija je u jednom trenutku dozivela propast al je narod ostao i resio te probleme! dal svi treba da bezimo...


Svaka cast ako ti imas zelju da menjas nesto sto za tvog zivota nece izaci na dobro. Ja sam sebicnjak hocu JA da zivim dobro a za to su mi vece sanse negde drugde. I skidam kapu svakom ko se snasao meni to nije bilo dovoljno.
 
+2

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
37.19.108.*

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?17.01.2013. u 18:52 - pre 136 meseci
Ne znas ti da li se shadow odrice necega ili ne. Mozda nema cemu da se vrati? Sem roditelja i burazera (koji uci francuski i nemacki kako bi ko doktor lakse otisao) ni ja nemam nikog. A za mesta nisam vezan ni najmanje.
 
0

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?17.01.2013. u 19:25 - pre 136 meseci
Citat:
'kako da sredim papire preko fake braka'

Ne očekujem takve stvari, prvenstveno me zanima jesi li se u startu osetio diskriminisano po pitanju MILF, tj. da nisu neke napumpane kravetine sa veštačkim glavama, u stvari sve od 18-38...
To nigde da pročitam. Svi kao presrećni, a čim se uđe u detalje - odmah kreće okolo-naokolo. A pitanje je jako bitno i za lažne i za iskrene namernike.
 
+1

fafner
Germany

Član broj: 109915
Poruke: 75
..ohnheime.ruhr-uni-bochum.de.



+26 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?18.01.2013. u 02:12 - pre 136 meseci
Citat:
flighter_022:
Zasto potencijalni imigranti kao destinacije gledaju iskljucivo Zapadnu Evropu i Severnu Ameriku?


Zato što je u Nigeriji % HIV-a kod stanovništva svakako veći. :)
 
+3

zmajevacf

Član broj: 275758
Poruke: 59
*.pools.spcsdns.net.



+34 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?18.01.2013. u 03:42 - pre 136 meseci
Covek se vratio iz Rusije kupio 2 stana i jos stavio novac u banku ali posle godinu dana se

poceo da sprema da ide ponovo za Rusiju. Pitali ga kako , zasto , pa ti imas para?

Odgovor je bio : Sta meni vredi sto imam para kad ih niko drugi oko mene nema.


Da li neko ima takva iskustva?
 
+5

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.1.*



+128 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?18.01.2013. u 06:04 - pre 136 meseci
Citat:
Boris Tadić:
Ljudi, je l' neko oženio rođenu Amerikanku/Evropljanku/Kanađanku/Australijanku ? Ne ono Smiljka Džonson i Rebeka Živković, nego makar treća generacija.


Eto ja poznajem devojku vijetnamskog porekla ciji su preci dosli u Australiju u 19 veku, nisam siguran koja je to generacija, peta-sesta mislim.
Devojka ima vijetnamsko ime i prezime.

A imas i one koji vec drugoj generaciji daju anglo ime pri cemu cesto daju dva imena, prvo anglo i drugo iz zemlje iz koje su dosli. To je veoma popularno kod Azijata.
 
0

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.1.*



+128 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?18.01.2013. u 06:12 - pre 136 meseci
Citat:
Andrej013:
najlepse devojke su strankinje(azijatkinje, one crnkinje sa kariba, latino, melezkinje i sl) a one su uglavnom sa svojima a u svakom slucaju, verovatno nemaju drzavljanstvo i sl.


Apsolutno se slazem.
Jedino sto si zaboravio je da ima jako mnogo takvih devojki koje nisu uopste strankinje vec su rodjene u zemlji (mada su one po pravilu nesto krupnije, ali ne sve).
Meni se licno uglavnom vise dopadaju one koje nisu lokalne, ovde u Australiji u slengu ih zovu FOB (fresh off the boat).
 
0

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dip0.t-ipconnect.de.



+768 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?18.01.2013. u 10:44 - pre 136 meseci
Citat:
zmajevacf: Covek se vratio iz Rusije kupio 2 stana i jos stavio novac u banku ali posle godinu dana se

poceo da sprema da ide ponovo za Rusiju. Pitali ga kako , zasto , pa ti imas para?

Odgovor je bio : Sta meni vredi sto imam para kad ih niko drugi oko mene nema.


Da li neko ima takva iskustva?
Pa ima i toga. Ukoliko ti nije uze drustvo sacinjeno od informaticara ili malog procenta ostalih koji su uspeli da se uhvate za neke vece pare, moze da se desi da iz nedelje u nedelju ides sam u bioskop, restoran, izlet itd i da pritom non stop slusas kuknjavu o besparici i plakanjem nad svojom sudbinom sto eto jbga ne moze da priusti sebi da da 2000 za veceru. To se upravo meni desilo i ako bi me neko pitao koji je glavni razlog zasto sam otisao je bilo to. Moj drustveni zivot je jednostavno vremenom umro' i na kraju sam rekao bolje da odem negde gde mi isti taj drustveni zivot zbog drugog razloga nece biti mnogo bolji, ali barem ce meni samom i mojoj porodici biti mnogo bolje.
 
+5

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?18.01.2013. u 10:55 - pre 136 meseci
Nije samo to, mladi roditelji sa tipa 1.500-2.000e neto ukupno moraju da placaju kredit za stan, kola, gorivo, bebece stvari. I sveprisutan strah da ne znas sta ce sutra biti pa i ono para sto pretekne se grcevito stedi za ne daj boze. Imam nekoliko prijatelja u takvoj situaciji.
 
0

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
*.dev.amadeus.net.



+17 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?18.01.2013. u 11:11 - pre 136 meseci
Citat:
Branko Santo: Nije samo to, mladi roditelji sa tipa 1.500-2.000e neto ukupno moraju da placaju kredit za stan, kola, gorivo, bebece stvari. I sveprisutan strah da ne znas sta ce sutra biti pa i ono para sto pretekne se grcevito stedi za ne daj boze. Imam nekoliko prijatelja u takvoj situaciji.


Mladih parova sa 1500-2000e neto mesecno u Srbiji ima jako malo, i verujem da zive jako dobro (za srpske uslove). Da nisi mislio na to isto samo u inostranstvu?
 
+4

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
37.19.108.*

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?18.01.2013. u 11:18 - pre 136 meseci
Citat:
MilanMilan: Mladih parova sa 1500-2000e neto mesecno u Srbiji ima jako malo, i verujem da zive jako dobro (za srpske uslove). Da nisi mislio na to isto samo u inostranstvu?


To zive jako dobro je jako individualna stvar. Kreda za stan i auto, dvoje dece i da vidis kako se nema para :)
 
0

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?18.01.2013. u 11:29 - pre 136 meseci
Upravo o tome pricam. Znam dosta ljudi koji su u IT i lako je zaneti se pa reci oni imaju 1.500e mesecno kakav bih ja bio dzek da to imam. Ali ako ode pola toga na stan + kola + gorivo. Dok pokupujes deci stvari (cak i sa jednim) i dok se hranis normalno to je sve otislo. Ako i ostane nesto onda se bas trude da sacuvaju da bi imali par hiljada ako neko izgubi posao sto je konstanta briga. A da ne pricamo da bi ljudi naravno zeleli da nemaju kredit 30 godina nego ako im i slucaju pretekne par stotica to ode da se otplati malo vise stana.

Zvuci cudno ali 1.500e u par sa jednim detetom koji nema svoju nekretninu je knap (a da ne spominjemo one sa 0e mesecno).
 
+1

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?18.01.2013. u 14:59 - pre 136 meseci
Je li neko umro od emigrantskog stresa ?

Stalno neka kriziranja, odricanja, čerečenja u sitne sate, pa čim se to izjalovi - kreće "đe god sam bio, svud sam pogino", deset prstiju i ostalo...

Ima li zabeleženih smrtnih slučajeva usled depresije sa 150e dnevnice(koja briše nacionalni identitet i šta sve ne) ?
 
+3

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
37.19.108.*

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?18.01.2013. u 15:05 - pre 136 meseci
^ Imaju protivotrov: "kad subotom narodnjaci dodju, ja o vratu okacim kravatu" ...a ponekad i do seksa dodje pa svi srecni :)
 
+5

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?18.01.2013. u 16:03 - pre 136 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic: ^ Imaju protivotrov: "kad subotom narodnjaci dodju, ja o vratu okacim kravatu" ...a ponekad i do seksa dodje pa svi srecni :)

hahaha
 
0

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?18.01.2013. u 16:06 - pre 136 meseci
@BoTa
Nije sve ni tako jednostavno. Ima dosta teskih i porazavajucih situacija kada ti dodje da dignes ruke od svega i da se spakujes. I to ne pricam ono fali mi ajvara i kajmaka ili ekipa petkom se okupljala godinama na istom mestu. Jednostavno kao emigrant imas jedan sloj problema koje kao gradjanin ne bi imao zbog kojih se nekad osecas kao govance.

Onda te uhvati osecaj sto bi rekao Edo Maajka
"Rekoh "sorry buraz al' ja cu ostat kad mi dodje crno tabletama se rokat
domace vino lokat
fino je tamo fakat
al' ovdje kad se budem boj'o
bar cu imat s nekim plakat"

Ali pregrmis na misice, i sutra ustanes ok i shvatis da je bolje tu gde jesi nego gde si bio i uz sve probleme koje si sam sebi natovario.
 
+1

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?18.01.2013. u 17:31 - pre 136 meseci
Citat:
Branko Santo:
Citat:
cika dacha:
u Srbiji ima dosta ljudi koji su se ovde snasli! to sto pojedincima ne odgovora negde treba da menjaju! al da je svima lose nije! ako i to da je svima na zapadu lepo isto nije tacno!
danas u Srbiji kao u svakoj drzavi ima problema! i treba ih resiti! a ne samo bezati od problema! pa nemci su izgubili dva rata i doziveli totalno unistenje duha i privrede pa nigde nisu pobegli! svaka nacija je u jednom trenutku dozivela propast al je narod ostao i resio te probleme! dal svi treba da bezimo...


Svaka cast ako ti imas zelju da menjas nesto sto za tvog zivota nece izaci na dobro. Ja sam sebicnjak hocu JA da zivim dobro a za to su mi vece sanse negde drugde. I skidam kapu svakom ko se snasao meni to nije bilo dovoljno.


sebicnost nije vrlina! bar ovde kod nas u Srbiji! al znam da na zapadu to prolazi kao cak i vrlina!
 
0

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic) (HARDTOP topic, by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 542727 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.