Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravo na posedovanje oružja u Americi

elitemadzone.org :: MadZone :: Pravo na posedovanje oružja u Americi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 35362 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 13:56 - pre 137 meseci
ovaj Java svako svoje misljenje koje zeli da predstavi kao fakt potkrepljuje nekim izmisljenim likovima i situacijama. LOL

Pucanje na benziskoj pumpi, ljubazni mladic vodja navijaca Rada, sta je sledece ? Verovatno je sreo Hitlera na Avali...
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
82.117.199.*

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 14:03 - pre 137 meseci
Citat:
Java Beograd:
Da je Anders Brejvik dan pre masakra otišao da izvadi "uverenje o nomalnosti" - garant bi ga dobio.


Svako ko misli da je taj monstrum to mogao da izvede (isplanira, pripremi, opremi) sam, i izveo sam, i nije baš za to uverenje - zajedno sa pomenutim.

Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 14:08 - pre 137 meseci
Citat:
milosmalic: Svako ko misli da je taj monstrum to mogao da izvede (isplanira, pripremi, opremi) sam, i izveo sam, i nije baš za to uverenje - zajedno sa pomenutim.


Bravo ! Bravo !

Znaci vi koji verujete u teorije konspiricije ste savseno mentalno zdravi ono ne patite od manije gonjenja, mesijanskih ideja i sl. E ali zato smo mi za posmatranje koje bas zabole q. za neku budalu u Oslu koji je uz sve to i sam rekao da je sam delovao...
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
82.117.199.*

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 14:12 - pre 137 meseci
Ko se tebi uopšte obratio ili ti rekao da si za posmatranje?
Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 14:45 - pre 137 meseci
JA mislim da je on to pripremio i izveo sam i to misli i sud u Oslu i svaki normalan Norvezanin. A ima ih svugde koji veruju u teoriju zavere.

Nije to tako ni lose, pogotovo u SAD, gde napises knjigu i nalozis par bezveznjaka na teoriju. Uzmes barem lovu.
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
82.117.199.*

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 15:09 - pre 137 meseci
Veruješ svemu što se plasira u zvanične medije?
Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 15:11 - pre 137 meseci
Rešenje je u oružju koje ne ubija a onesposobljava. Jedno od najboljih oružja po meni je vrlo jak blic koji oslepi protivnika. Može i električni tejzer, gasna bomba, gumeni metak. Možda čak i pištolj vrlo malog kalibra koji ima samo dva metka.

 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
2001:8c8:0:130:.*



+1365 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 15:12 - pre 137 meseci
Citat:
milosmalic:
Veruješ svemu što se plasira u zvanične medije?



Daj nam link do tih tvoj nezvaničnih pa da i mi uvidimo dublju istinu?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
82.117.199.*

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 15:48 - pre 137 meseci

Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

Lebarnik

Član broj: 310855
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 18:11 - pre 137 meseci
Samo da dodam, setite se obavezno Zarka Lausevica i njegovog pistolja i da li je ili nije prekoracio samoodbranu - uglavnom 2 zivota manje + njegov zivot unisten robijom!

Manite se oruzja, to samo zlo donosi. Onaj ko hoce da izvrsi zlocin naravno da ce kupiti/nabaviti ilegalno oruzje jer, ako nista drugo, nece imati vremena da prodje svu proceduru dok nabavi "komad". Za tako nesto je hocu sad i hocu odmah. A da ludacima nije potrebno vatreno oruzje da bi ubili i to je tacno ali ne vidim kako bi legalan "komad" kod mene tako nesto sprecio. Gomila pitanja - ko ce opaliti prvi, koliko ce biti precizan, da li cete uopste moci da se latite svog oruzja itd - ne zaboravite da se sve odvija u magnovenju!

Svoj legalni pistolj sam prodao cim mi se prvo dete rodilo jer znajuci sta sam ja radio kao dete sa ocevim pistoljem, to cudo je letelo iz kuce momentalno!

Nesto nisam ubedjen da kad je oruzje u pitanju vazi pravilo klin se klinom izbija - to sto vi imate pistolj, tesko da ce spreciti nekog ko zeli da ubije da to zaista i ucini. Pre ce posluziti, sto neko ranije rece, kao argument u klasicnim srpskim svadjama i dokazivanju ko je u pravu. Narocito oko sinora i medje.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 18:40 - pre 137 meseci
Citat:
Lebarnik: Samo da dodam, setite se obavezno Zarka Lausevica i njegovog pistolja i da li je ili nije prekoracio samoodbranu - uglavnom 2 zivota manje + njegov zivot unisten robijom!


da pa ?

Zato sto nam je sudstvo u q trebao je da ceka da oni njega posalju u horizontalu ? Mislim da je uzevsi sve ukolnosti sasvim dobro i prosao.
 
Odgovor na temu

Lebarnik

Član broj: 310855
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 19:29 - pre 137 meseci
Pa nista, samo rekoh sta mislim i zaboravih da podrzim ovog coveka:

Citat:
Tyler Durden:
@mmix
U pravu si, ja gajim odbojnost prema oružju i to je jedan od razloga zašto mislim da niko ne treba da ga posjeduje. Vjeruj mi nagledao sam se previše ludaka sa puškama i previše običnih ljudi sa puškama, i kad dođe naopak trenutak ne postoji pretjerano velika razlika među njima.

A shvatam tvoje razloge i oni su opravdani, samo nisam siguran da to u praksi funkcioniše baš tako kako si ti opisao.

Kad svi imaju oružje jer im je potrebno za samoodbranu, to najviše liči na divlji zapad.
Been there, done that.


Ja ne gajim odbojnost prema oruzju konkretno, ali takodje smatram da niko ne bi, osim sluzbenih lica, da ga poseduje!

ps:

Z. Lausevic je naveden samo kao primer sta se obicnom coveku u magnovenju moze desiti sa oruzjem u ruci, to jest kako moze postupiti, a kamoli ludak sa necim takvim. Da nije imao pistolj, proslo bi sa jos jednom kafanskom tucom koja bi se zavrsila sa par modrica i izbijenih zuba. Ovako... :(
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 21:56 - pre 137 meseci
Citat:
Lebarnik:Da nije imao pistolj, proslo bi sa jos jednom kafanskom tucom koja bi se zavrsila sa par modrica i izbijenih zuba. Ovako... :(


Ovo je pretpostavka.
Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

Lebarnik

Član broj: 310855
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 22:02 - pre 137 meseci
Pa ono, jes' pretpostavka, ali 99 % kafanskih tuca se tako zavrsi. Jos kad se istrezne onda se i izljube. Kad imaju pistolje postane gadno
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 22:07 - pre 137 meseci
Citat:
Lebarnik: Ja ne gajim odbojnost prema oruzju konkretno, ali takodje smatram da niko ne bi, osim sluzbenih lica, da ga poseduje!

Da, samo sto zabrana ne bi dovela do toga. To i jeste poenta. Ne moz' drzava da kaze "oruzje zabranjeno, 3-4-sad" i odjednom niko nema oruzje.
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 22:08 - pre 137 meseci
Očigledno smo bili u različitim kafanama. Ja sam viđao da se biju pa se ljube, ali oni koji su se pre toga godinama poznavali pa se nešto posvađali jer brljave pijani.

Više tuča prestane momentalno kad neko potegne oružje nego što se pretvori u krvave obračnune, to je ono što sam ja viđao i čuo.
Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 22:42 - pre 137 meseci
Citat:
Lebarnik: Pa ono, jes' pretpostavka, ali 99 % kafanskih tuca se tako zavrsi. Jos kad se istrezne onda se i izljube. Kad imaju pistolje postane gadno :(


Na stranu ta romanticna vizija kafanskih pijandura koja verovatno nema veze sa realnoscu (banatska groblja su puna izbodenih ispijaca "kafe"), opet dolazimo do toga da npr meni treba uskratiti posedovanje oruzja zato sto neki idioti ne umeju da podnose alkohol.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 23:14 - pre 137 meseci
Citat:
milosmalic:
Veruješ svemu što se plasira u zvanične medije?

Ja citam samo The Lone Gunmen
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi12.01.2013. u 00:52 - pre 137 meseci
Citat:
...opet dolazimo do toga da npr meni treba uskratiti posedovanje oruzja zato sto neki idioti ne umeju da podnose alkohol.


Zato sto nikom ne pise da je idiot na celu.

Protiv sam bilo kakvog omasovljavanja posedovanja oruzja i njegovu nabavku uz prilozenu vozacku dozvolu fore. Mnogo smo emotivan narod, krene to brzo po zlu. Onima koji imaju taj trip da ce im posedovanje oruzja povecati bezbednost treba to i omoguciti ali uz ozbiljne obavezne kurseve i periodicne lekarske provere. Naravno, celo to igranje treba i prigodno oporezovati pa ko voli nek izvoli.
 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi12.01.2013. u 12:08 - pre 137 meseci
Citat:
Lebarnik: Pa ono, jes' pretpostavka, ali 99 % kafanskih tuca se tako zavrsi. Jos kad se istrezne onda se i izljube. Kad imaju pistolje postane gadno :(


Mozda je ipak bolje da nasilnik izgubi zivot, nego nevin covjek jedan zub...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pravo na posedovanje oružja u Americi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 35362 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.