Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekomov HG530 i DVR security uredjaj

[es] :: SOHO Networking :: Telekomov HG530 i DVR security uredjaj

[ Pregleda: 3407 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Telekomov HG530 i DVR security uredjaj08.01.2013. u 02:29 - pre 137 meseci
Pozz!
Nisam neki strucnjak za sledecu tematiku pa se unapred zahvaljujem za svaku pomoc! Evo o cemu se radi.
Kuci sam instalirao Defender 21012 security system sa 4 kamere I DVR uredjaj koji je preko LAN4 povezan na HG530. DVR ima opciju DDNS I na www.dyn.com sam otvorio tj. kupio nalog.Takodje sam uradio I port forward I kada uradim proveru da li su portovi otvoreni izbaci mi da je sve u redu. Ja imam pristup kamerama preko neta, ali imam problem preko mobilnog telefona kada zelim da pristupim kamerama. ASee program koji koristim na android telefonu radi super dok se ne promeni IP adresa I ne razumem uopste kako mogu da resim taj problem tj. da li DDNS moze nekako automatski da mi salje na mobilni novu IP adresu kada se promeni ili kako vec? Iskreno, kada sam kupio ovaj DDNS I otvorio nalog ja sam mislio da kada u web browser-u ukucam svoj "todorovici037.dyndns.org" da cu moci da pristupim DVR-u, buduci da sam I u DVR-u uradio podesavanja za DDNS I kada uradim test za DDNS, kaze da je "successful" . I jos kada ukucam u browser-u "todorovici037.dyndns.org" izbaci mi prozorcic da ukucam user name I password od naloga, I kada to uradim nista se ne desava. Kao da kucam nesto pogresno.
Moze li mi neko jos malo pojasniti ovaj DDNS sta I kako, i da li postoji resenje za IP adresu!!!
Cogito, Ergo, Sum
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekomov HG530 i DVR security uredjaj08.01.2013. u 07:40 - pre 137 meseci
Ti servisi rade tako što tvoj uređaj (ruter, komp, štagod) šalje njihovim serverima novu IP adresu u intervalu koji je podešen pa kada kucaš adresu koju si dobio, on automatski preusmeri na trenutnu IP adresu. Da bi to radilo, nešto mora da javlja DDNS serveru te promene, to može da radi recimo ruter ili može softverski ... da li imaš neki komp na toj vezi ili možda DVR ima opciju da radi DDNS update? Ne znam da li HG530 to radi, možda da neki komp sa lan1 to završava.
 
Odgovor na temu

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Telekomov HG530 i DVR security uredjaj08.01.2013. u 11:15 - pre 137 meseci
Nazalost, nemam ni jedan "stalan" PC povezan na taj ruter, jedino ako moze Samsung tablet. Pronasao sam I skinuo "DYN UPDATER" program ali koliko vidim on mi samo daje informacije o trenutnoj IP adresi. Okacicu sliku od DVR da pogledas da li podrzava update IP, ali ja nesto nisam siguran da podrzava, mozda I gresim nzm.

Cogito, Ergo, Sum
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekomov HG530 i DVR security uredjaj08.01.2013. u 11:27 - pre 137 meseci
Taj updater bi trebalo da ima opciju da javlja IP adresu serveru i njega i oni preporučuju ali ako uređaj ima tu opciju, onda bi i on trebalo da to radi. Da li se negde podešava interval javljanja ne znam ali ne vidim ijedan drugi razlog postojanja te opcije na uređaju nego da prijavljuje eventualnu promenu IP adrese.

Sad mi se čini da je kod tebe drugi problem. Da li taj program za mobilni pristupa preko IP adrese ili može i preko dns? Ako je samo preko IP, onda ne vredi ovaj servis.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Telekomov HG530 i DVR security uredjaj08.01.2013. u 14:55 - pre 137 meseci
A u kom modu je hg530? Router(gateway) ili Bridge?
HG530 podržava DDNS (znam sigurno jer ga ja imam i koristim). Ako je HG530 u ruter modu onda DDNS treba podesiti na njemu jer on dobija javnu IP adresu a taj DVR uređaj je iz NAT-a pa onda on ima privatnu IP. Naravno forvardovati (otvoriti) port za IP adresu DVR-a, podesiti Static Lease na DVR-u...
Ako je HG530 u u Bridge onda treba taj DDNS podesiti na DVR-u...

Edit: sad vidim sliku što si prikačio... adresa DVR-a je lokalna (privatna) i ona je 192.168.1.9 dakle ne možeš na njemu da podešavaš DDNS nego na HG530 ovako:

forvarduješ port za lokalnu IP DVR-a ovako:

a zatim pristupaš "spolja" kucanjem todorovici037.dyndns.org:7077 "proslediće" te na 192.168.1.9:80 i tražiti ti kredencijale za pristup DVR-u... i nije bitno da li pristupaš sa androida ili sa kompa, sa linuxa ili vindoze... uvek preko web browsera i naravno upload bi morao da radi fino na tom HG530 inače ništa od posla...

[Ovu poruku je menjao Mile-Lile dana 08.01.2013. u 20:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Telekomov HG530 i DVR security uredjaj08.01.2013. u 20:30 - pre 137 meseci
@Mile-Lile ovo radi savršeno. Hvala puno na pomoći. Takodje sam uvideo da program "Asee" u podesavanjima za IP adresu, radi i na nalog od DDNS-a tj. umesto IP adrese ukucam moj user i pass i Android aplikacija šljaka! Hvala, još jedanputa, svima na pomoći.
Cogito, Ergo, Sum
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Telekomov HG530 i DVR security uredjaj

[ Pregleda: 3407 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.