Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ima li neka alternativa fork()-u?

[es] :: C/C++ programiranje :: ima li neka alternativa fork()-u?

[ Pregleda: 3642 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon ima li neka alternativa fork()-u?14.12.2001. u 19:06 - pre 272 meseci
Hmm iz svega sto sam dosada naucio svakim pozivom fork f-je sa kreiram identican novi proces koji se razlikuje samo u tome sta je vratila f-ja fork() od procesa roditelja. Mislim po meni to je jako skupo da svu memoriju kopiram jovo nanovo. A i nesto sto planiram da radim u skorije vreme sto ce da jede jako mnogo memorije. pa mi takava ideja forka prosto ne prolazi kao upotrebljivo, jer koliko mi se cini jedan taj moj proces ce da jede sigurno oko 95% rama sa mog kompjutera.

Da budem detaljniji treba da se radi neko paralelno procesiranje sa linearnom algebrom i jos koje cime :)) a dimenzija matrice je jaaaaakoooo velika recimo da mi mozda 1 Gb rama zavrsi problem, samo za ucitavanje matrice.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: ima li neka alternativa fork()-u?14.12.2001. u 21:25 - pre 272 meseci
Imas vise "alternativa"... Nekada ne treba samo proces da se kreira, u vecem broju slucajeva to ti uopste ne treba - trebaju ti niti (threads). Dakle zavrni rukave, pripermi chips (hamburgere, kikiriki, ja licno najvise volim lesnike) ugasi sva svetla osim lampu na radnom stolu, skini GNU Pth, uz to dobijas strava uputstvo i demo-e...
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

anatogen
Novi Beograd

Član broj: 1294
Poruke: 150
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: ima li neka alternativa fork()-u?14.12.2001. u 21:55 - pre 272 meseci
Citat:
SyStemOuT:
Hmm iz svega sto sam dosada naucio svakim pozivom fork f-je sa kreiram identican novi proces koji se razlikuje samo u tome sta je vratila f-ja fork() od procesa roditelja. Mislim po meni to je jako skupo da svu memoriju kopiram jovo nanovo.


I bre kada bi fork kopirao celu memoriju procesa svima bi nam trebali superacunari...

Kada pozoves fork kreira se samo novi proces koji ima pointere u svojoj "mm_struct" strukturi koji pokazuji na "vm_area_struct" strukture od roditelja, znaci nista se ne kopira dok proces ne krene da menja tu memoriju i posto je ona oznacena sa "copy on write" tada se kopira...


[Ovu poruku je menjao anatogen dana 14.12.2001 u 10:59 PM GMT]
vitamini, minerali, suplementi...
 
Odgovor na temu

Riste Pejov
Team Leader/Senior Software Developer @
Ein-Sof ltd Skopje
Skopje, Macedonia

Član broj: 128
Poruke: 571
*.mol.com.mk

Jabber: richie@bagra.net.mk
ICQ: 154236769
Sajt: riste.softver.org.mk


Profil

icon Re: ima li neka alternativa fork()-u?14.12.2001. u 21:56 - pre 272 meseci
kad vec aplikacija ima toliko zahteva za RAM ... sto ne prebacis neki deo na HDD .. mislim da imas u Apsen 2 ili 3 ( zbirka iz matematike ) kako podeliti blok matricu ....

luck
People who think they know everything tend to irritate those of us who do.
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.fwi.com



+1 Profil

icon Re: ima li neka alternativa fork()-u?15.12.2001. u 14:30 - pre 272 meseci
Imas vfork() koji samo kopira kode segment ali se podaci pisu po DATA i STACK segmentu roditelja.
Inace kakav to program pises koji zauzim 95% RAMa na UNIXu i fork() je dobra funkcija koja se usavrsavala preko 20godina tako da ne vidim sto bi ti bio pametan pa reko da nevalja. Probaj prvo program sa fork() pa ako ne radi onda se zali.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: ima li neka alternativa fork()-u?16.12.2001. u 22:04 - pre 272 meseci
Citat:
Vojislav Milunovic:
Imas vfork() koji samo kopira kode segment ali se podaci pisu po DATA i STACK segmentu roditelja.

Inace kakav to program pises koji zauzim 95% RAMa na UNIXu i fork() je dobra funkcija koja se usavrsavala preko 20godina tako da ne vidim sto bi ti bio pametan pa reko da nevalja. Probaj prvo program sa fork() pa ako ne radi onda se zali.


Pa treba da bude neka zezancija oko metode konacnih elemenata, ali je dimenzija matrice "koliko mozes da zamislis" velika. Kompjuterske simulacije su u pitanju da budemo najprecizniji :)
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: ima li neka alternativa fork()-u?

[ Pregleda: 3642 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.