Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

No internet access

[es] :: Windows mreže :: No internet access

[ Pregleda: 1932 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darry 94
Darian Pudic
ucenik
Sombor

Član broj: 221910
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: thecheapesttech.blogspot...


Profil

icon No internet access23.12.2012. u 11:48 - pre 138 meseci
Pozdrav! Imam jedan problem koji me muci vec ceo dan i polako pocinjem da gubim zivce. Naime, kupio sam novi lap top - Asus x55a i posto nemam jos nisam pokrio kucu wireless konekcijom, odlucio sam da povezem zicno lap top sa ruterom. I tu onda nastaje problem: lap top prepozna da je kabl ukljucen, ali kada dodje do procesa identifikacije mreze,tu se zaglavi. Znate ono,kad otvorite Network and Sharing Center pa kad se pojave one tri slicice, e u onoj drugoj je problem. Vidim da pise Identifying network jedno 2-3 minuta i onda napise Unidentifyied network i pojavi se crveni X izmedju druge i trece ikonice, sto znaci da nema Internet konekcije. Znaci nema sta nisam probao, updateovao sam driver, probao sa sva tri tipa mreze(javna,kuca i posao), cak sam pronasao na netu da treba u procesima ugasiti Mcafee,jer on zna da pravi probleme,ali posto je lap top novi i nema nikakvog prateceg softwarea,to nije. Jedino sto jos nisam probao jeste instaliranje ipv6 i ipv4 internet protokola,a to sam nasao da je neki klinac okacio na YT. To nikad nisam radio i ne zelim u to da se upustam pre nego sto se informisem. Molim Vas za pomoc sto pre,hvala unapred!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: No internet access23.12.2012. u 14:22 - pre 138 meseci
Da li je na ruteru nešto ograničeno pa ne može da podeli adresu laptopu? Koji ruter je u pitanju, ako je neki wireless, zašto ne probaš tako nego kablom ... mada kabl jeste sigurniji način?
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: No internet access23.12.2012. u 14:35 - pre 138 meseci
Jesi li probao da isključiš iz struje ruter kada zakačiš lap-top, pa ponovo uključiš ?
 
Odgovor na temu

Darry 94
Darian Pudic
ucenik
Sombor

Član broj: 221910
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: thecheapesttech.blogspot...


Profil

icon Re: No internet access23.12.2012. u 16:10 - pre 138 meseci
Pardon,greska je u textu, nije ruter nego modem. Hvala vam na misljenjima i savetima,ali problem je vec resen. Evo ovako,posto sam problem izneo na brojim forumima da bi prikupio sto vise misljenja, na jednom od njih,a vidim i ovde dobio sam odgovor da pokusam da ukljucim i iskljucim modem iz struje. Nakon sto sam to uradio, internet veza je proradila. E sad,mene interesuje sta je sustina ovog problema,odnosno zbog cega se javio? Da li je postojala neka greska u komunikaciji izmedju mog modema i servera pa je otklonjena nakon gasenja modema ili? Hvala jos jednom!
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: No internet access23.12.2012. u 16:28 - pre 138 meseci
To je normalno ponašanje. Svaki put kada promeniš uređaj koji je vezan na taj modem, moraćeš isto da uradiš.
Da ne bih ja lupao svašta ovde :) , neko stručan će ti objasniti zašto je to tako.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: No internet access23.12.2012. u 22:23 - pre 138 meseci
Da si dobro postavio pitanje, odmah bi dobio i tačan odgovor. Zato sam i pitao za ruter i očekivao odgovor da je modem. ;)
SBB daje samo jednu IP adresu koja se dobije kada se modem obrati serveru ... ovo je onako prosto objašnjeno. Kada promeniš uređaj, više ne važi ta IP adresa koja je u vezi sa onim prvim, isključiš modem iz struje, kada ga uključiš onda se on opet obrati serveru a ovaj mu dodeli novu adresu. Ako opet promeniš, sve radiš ponovo. Zato se i koristi ruter, on dobije jednom jednu adresu a deli privatne i možeš da mu prikačiš koliko hoćeš.
 
Odgovor na temu

Darry 94
Darian Pudic
ucenik
Sombor

Član broj: 221910
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: thecheapesttech.blogspot...


Profil

icon Re: No internet access24.12.2012. u 11:01 - pre 138 meseci
ahaa,pa da,vrlo je logicno,hvala mnogo! :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: No internet access

[ Pregleda: 1932 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.