Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Imam predlog kako da se resi like dislike

[es] :: Predlozi i pitanja :: Imam predlog kako da se resi like dislike
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8556 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Imam predlog kako da se resi like dislike17.12.2012. u 17:10 - pre 138 meseci
jedino ne znam da li je to moguce ?

Da se omoguci padajuci meni ili nesto slicno i da se vidi lista ko je dao like/dislike

Takodje i da osobe sa manje od ne znam 50 ili 100 postova ne mogu davati +/-
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike17.12.2012. u 17:13 - pre 138 meseci
e da. I dok nema dislike ne treba da ima ni like jer sad npr neko napise

"kako ti lupas"

i onda ovi daju like, like, a to je fakticki dislike onom prvom.
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike17.12.2012. u 21:34 - pre 138 meseci
Dislike se veoma često zloupotrebljavao tako što je usmeravan protiv ljudi a ne protiv nekvalitetnih postova (što je njegova inicijalna ideja), ali od kada je ukinut situacija je znatno bolja.

Međutim, sada se Like zloupotrebljava (u obrnutom smislu) pa ni ovo nije idealno, a do idealnog se može lako doći, evo kako:

1) Svaki moderator ili najmanje Supermoderator u forumima koje uređuje treba da vidi ko je nekoj poruci dao Like, baš kao FB-u recimo.

2) Time će može lako utvrditi tip postova kome neko konstantno daje Like, čime se lako određuje pattern ponašanja svakog korisnika.

3) U slučaju da on nije odgovarajući i da je usmeren za/protiv nekog lica umesto da je usmeren za/protiv postova - da na obrazloženi zahtev moderatora Administracija može lako da na određen ili neodređen rok ukine mogućnost lajkovanja takvom korisniku.


Ovim bi se zloupotrebe u potpunosti suzbile, a mogućnost lajkovanja bi ostala očuvana.
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike17.12.2012. u 21:52 - pre 138 meseci
jos samo da nadju moderatora koji ce moci da analizira sve lajkove i pravi paterne... sve mi se cini da od toga nema nista...
 
+4

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike17.12.2012. u 22:02 - pre 138 meseci
https://www.elitesecurity.org/t437437
 
+2

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike17.12.2012. u 22:11 - pre 138 meseci
To uopšte nije problem, svaki posvećeni moderator će to činiti samo mu treba dati mogućnost.

A ako iz bilo kog razloga on to ne radi, tu su Supermoderatori kojima po mom mišljenju tu mogućnost treba dati na nivou celog ES-a, a koji će sve zloupotrebe vrlo brzo videti i na njih odreagovati.

Tih koji prave zloupotrebe je generalno malo i čim se oni onesposobe da ih čine situacija će biti znatno bolja. A onda ko god iskoči van standardnog pattern-a ponašanja lako će upasti u oči.

Uređivanje foruma nije teško kada se postave jasna pravila ponašanja a naročito kada se ukinu mogućnosti za zloupotrebe. Onda se i sama potreba za moderacijom veoma smanjuje.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike17.12.2012. u 22:27 - pre 138 meseci
Sacekajmo ipak da bude gotov SpikeFun !
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike18.12.2012. u 09:29 - pre 137 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Dislike se veoma često zloupotrebljavao tako što je usmeravan protiv ljudi a ne protiv nekvalitetnih postova (što je njegova inicijalna ideja), ali od kada je ukinut situacija je znatno bolja.


Like/Disliek sistemi su testirani na forumima godinam aunazad i pokazali su se kao nepouzdanim. Naime, ljudi su po definiciji subjektivni i ceo taj sistem se svede na dodatni način da se neistomišljenici obračunavaju.

Situacija nije ništa bolja od kako je ukinut disklike jer je sam Like besmislen a i on se zloupotrebljava.


Citat:

Međutim, sada se Like zloupotrebljava (u obrnutom smislu) pa ni ovo nije idealno, a do idealnog se može lako doći, evo kako:

1) Svaki moderator ili najmanje Supermoderator u forumima koje uređuje treba da vidi ko je nekoj poruci dao Like, baš kao FB-u recimo.

2) Time će može lako utvrditi tip postova kome neko konstantno daje Like, čime se lako određuje pattern ponašanja svakog korisnika.

3) U slučaju da on nije odgovarajući i da je usmeren za/protiv nekog lica umesto da je usmeren za/protiv postova - da na obrazloženi zahtev moderatora Administracija može lako da na određen ili neodređen rok ukine mogućnost lajkovanja takvom korisniku.

Ovim bi se zloupotrebe u potpunosti suzbile, a mogućnost lajkovanja bi ostala očuvana.


Baš naprotiv. S obzirom da na ES postoji nekoliko likova koji provociraju koga stignu a pri tom su zaštićeni od stne administracije, oni će tako biti upotrebljeni da provociraju ljude da ih dislajkuju pa da se onda to koristi da ti ljudi budu dodatno šikanirani.

Ako vam je baš stalo da zadžrite taj like/dislike sistem, onda je jedino smisleno da on bude potpuno javan - ako neko hoće nečiju poruku da lajkuje ili dislajkuje onda neka to učini javno - jer samo tako to ima neku težinu.

A na kraju krajeva čemu opšte treba da služi anonimno lajkovanje/dislajkovanje?

Lajkovanje/dislajkovanje je učešće u diskusiji i ne vidim razlog zašto bi nekome uopšte bilo dozvoljeno da učestvuje anonimno.
 
+3

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike18.12.2012. u 09:34 - pre 137 meseci
Ja sam potpuno siguran da i kada bi ocenjivanje bilo javno bio potpuno isti rezultat glasanja.
Zar neko misli drugacije?



Pada mi na pamet da bi moglo da se napravi da samo aktivni ucesnik u temi ima pravo glasa, sta mislite?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
+2

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike18.12.2012. u 09:51 - pre 137 meseci
Citat:
bakara: Ja sam potpuno siguran da i kada bi ocenjivanje bilo javno bio potpuno isti rezultat glasanja.
Zar neko misli drugacije?



Pada mi na pamet da bi moglo da se napravi da samo aktivni ucesnik u temi ima pravo glasa, sta mislite?


mislim da bi javno ocenjivanje sigurno umanjilo zloupotrebu.

Problem je naravno sto ima kao i svugde moderatora nekorektnih, njihovih prisipetlji, a ima zasigurno i onih koji se registruju sa nekoliko nikova da bi delili +/- ili da bi replicirali bezveze. Kad bi to bilo javno vrlo brzo bi se razotkrilo jer npr ti vidis ko ti je dao - il pak i pluseve. Ne kazem da treba sankcionisati osobu X koja svaki dan podeli 50 dislajkova, ali sigurno cu znati da sa njom nesto nije ok, da nije kredibilna.
 
+2

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike18.12.2012. u 11:15 - pre 137 meseci
Ja sam odavno zagovornik toga da se uvede transparentnost kad neko upotrebi "palac" gore ili dole. Znaci svakim klikom da se ne samo doda glas nego i da se pojavi ime/nick onoga ko je dao taj plus ili minus. Da napomenem - tako bi se predupredile i neke nedoumice kao sto je misljenje da neko daje neopravdano pluseve ili minuse. Kad je sve javno, onda nema mesta nikakvoj sumnji ni u sta!!! A i resila bi se sumnja u moderatorsku objektivnost...

Citat:
Braksi: ...
Problem je naravno sto ima kao i svugde moderatora nekorektnih, njihovih prisipetlji, a ima zasigurno i onih koji se registruju sa nekoliko nikova da bi delili +/- ili da bi replicirali bezveze. Kad bi to bilo javno vrlo brzo bi se razotkrilo jer npr ti vidis ko ti je dao - il pak i pluseve. Ne kazem da treba sankcionisati osobu X koja svaki dan podeli 50 dislajkova, ali sigurno cu znati da sa njom nesto nije ok, da nije kredibilna.

Sa ovim se potpuno slazem, dao sam plus!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+2

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike18.12.2012. u 11:28 - pre 137 meseci
tenkju Šćekonije. Video sam tu tvoju temu 3 strane niže sličnu, ali već sam bio postavio ovaj post.
 
0

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike18.12.2012. u 11:51 - pre 137 meseci
Čemu tolika priča? Ako vam se lajkuje, idite na fejsbuk.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
+2

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike18.12.2012. u 12:16 - pre 137 meseci
Pa nije rec o lajkovanju kao na FB ili na nekim drugim mestima. Inace je mnogo prakticnije dati ocenu posta nego "razglabati" samo da se nesto napise. A narocito ako se slaze sa necim. Dovoljno je potvrditi to slaganje datim plusom umesto "ponavljanja" istog, a jos vaznije, umesto bespotrebnih citata, linkova i copy/paste sa "milion" sajtova!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+4

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike18.12.2012. u 13:34 - pre 137 meseci
Mislim da previše značaja pridajete temi, obaška meni pa totalno nebitnoj.

-Najjači su mi komentari na Blicu "E da znaš dao sam ti minus". Ili, "Izvini, dao sam ti greškom minus"... Rasprava za dokon svet, ako mene pitate.

Što se tiče zloupotreba - one se ne mogu izbeći; prilagodiće se taki već promenama kakve god da su. Slažem se da bi uvid u identitet (dis-) lajkova trebao biti omogućen ali to baš nema smisla u slučajevima sa, lupam: +42 -121. Nickovi su mahom neki random i šta ti sad znači lista tamo nekih cvrleta, mileta i ančikusova... (uz dužno poštovanje članovima ako im je pomenut nick, bilo je slučajno).

Možda bi najefikasnije bilo da se podaci o 'glasanju' pokažu na strani sa profilom? Tipa, "Zahvalio se 246 puta, od toga +6 -240" pa je recimo odmah 'jasno' ko se sa kakvim porivima laća svog glasačkog prava. Takođe, na istoj strani može da stoji i koliko su se puta njoj/njemu drugi zahvalili. Pa eventualno spisak tema/foruma u kojima ima najviše 'doprinosa'.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
+1

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike18.12.2012. u 13:50 - pre 137 meseci
I nebi bilo loše kada bi se uvelo da sam sebi možeš da daš jednom nedeljno na primer 50 pluseva
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
+1

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
109-92-229-245.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike18.12.2012. u 14:25 - pre 137 meseci
Zloupotrebljava se i "citiraj poruku" - pa stoji.

Moje mišljenje: javno vidljivo ko je i šta kliknuo od prstića, plus mogućnost da samo aktivni u temi mogu da kliknu prstić. Shvatilo bi se za vikend jedan ko mrači a ko prosvetljuje.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike18.12.2012. u 14:42 - pre 137 meseci
Ja nisam ni primetio da je tu bilo neke zloupotrebe.

U ostalom ako je neko zlonamerno davao -, isto tako moze neko zlonamerno da deli +
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
+2

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike18.12.2012. u 14:57 - pre 137 meseci
Citat:
newtesla:Moje mišljenje: javno vidljivo ko je i šta kliknuo od prstića, plus mogućnost da samo aktivni u temi mogu da kliknu prstić. Shvatilo bi se za vikend jedan ko mrači a ko prosvetljuje.


zasto ? I u zivotu imas one na pozornici i one na publici ! Ja sam bezbroj tema procitao, a da nisam ucestvovao u njima. Treba mozda ograniciti da ocene mogu davati samo oni sa bar 50, 100, 200 postova da ne bi bilo da se neki registruje samo da da +-, dugima ili cak i sebi samom !
 
+1

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Imam predlog kako da se resi like dislike18.12.2012. u 15:23 - pre 137 meseci
Aj da kazem ovde sta imam, pre nego zakljuca Gojko... :) (nisam stigao na slicnoj temi sto sam zapoceo ;) )


Citat:
bakara:
Ja nisam ni primetio da je tu bilo neke zloupotrebe.

U ostalom ako je neko zlonamerno davao -, isto tako moze neko zlonamerno da deli +

Takodje nisam primetio neke velike zloupotrebe, niti su mi minusi preterano smetali. Ocene ispod poruka su mi se najcesce cinile da su bile "realne" i da oslikavaju kakvu reakciju izazivaju kod ucesnika i publike.
Sto se tice publike i sam sam nekad samo "publika". Recimo otvorim temu koja je vec odmakla dan dva i onda kako citam postove tako dajem ocene po trenutnom utisku posle citanja posta, a posle procitane citave teme odustanem od iznosenja misljenja da ne bi ponavljao vec napisano. Time nisam ucestvovao direktno u temi, ali jesam kroz izrazavanje stava kroz "ocene"...
Takodje nekad nemam bas vremena da pisem post i ulazim u raspravu, a nekad me jednostavno mrzi, te mi lakse da lupam ocene.

Mislim da je prilicno dobro resenje - statistika.

Naravno, sve da bude javno, a u profilu korisnika koliko je dobio pluseva/minusa i koliko je dao... Eventualno top 3 posta na kojima je popasao najvise negativnih i najvise pozitivnih.
Prelaskom (hover) preko opcije se dobija box sa spiskom svih korisnika koji su dali like, a preko oni koji su dali, pogadjate, dislike. :)
(Nesto slicno kao sto se dobija snippet prve poruke u temi kada se predje misem preko naslova teme u listi na forumu)








[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 18.12.2012. u 16:38 GMT+1]
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
Prikačeni fajlovi
 
+2

[es] :: Predlozi i pitanja :: Imam predlog kako da se resi like dislike
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8556 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.