Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zastita odredjenih dijelova teksta.

[es] :: Office :: Word :: Zastita odredjenih dijelova teksta.

[ Pregleda: 4146 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Zastita odredjenih dijelova teksta.15.12.2012. u 10:23 - pre 138 meseci
Treba da napravim neke formulare npr.

____________________
ime i prezime

____________________
JMBG


U word-u 2010 uspijem da zastitim sav text. Sada bih htio da ubacim nekoliko TextBox u koje ce se unositi JMBG, ime i prezime. Samo ti tekst boksevi treba da se mogu editovati. Kako ovo da uradim?



Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Zastita odredjenih dijelova teksta.15.03.2013. u 13:16 - pre 134 meseci
Izgleda da postoji VBA komanda koja ovo omogućava:
Code:
ActiveDocument.Sections(1).ProtectedForForms = True 
 
Odgovor na temu

pravnikupokusaju
Aleksandar
Subotica

Član broj: 296939
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zastita odredjenih dijelova teksta.01.10.2013. u 16:32 - pre 128 meseci
Pitanje, kako da izvedem da recimo u zaglavlju kucam jedan datum u text box, zakljucan i da posle u ostalim mestima gde ima text box povlaci taj datum da ne moram na 6 mesta da menjam datume kad su isti
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.121.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Zastita odredjenih dijelova teksta.02.10.2013. u 13:04 - pre 128 meseci
Pogledaj ovo rešenje Repeat text in Word.

Ipak "legacy controle", navedene u ovom primeru, nećeš moći koristiti u zaglavlju - ako ti zaglavlje uopšte treba za formular? S druge strene ako je tekst kontrola zaključana - zašto je uopšte kontrola - može da bude običan bookmark na koji postaviš referencu kao što je objašnjeno. Ako ti rešenje ne odgovara, objasni detaljnije problem i postavi neki primer.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

pravnikupokusaju
Aleksandar
Subotica

Član broj: 296939
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zastita odredjenih dijelova teksta.02.10.2013. u 13:43 - pre 128 meseci
konkretno se radi o nalogu za prekovremeni rad. U zaglavlju sam stavio text box pa curent date sto i nije bitno. Poslo za izbor imena kom radniku se daje nalog stavio sam text box sa padajucim menijem u uneo nekoliko radnika sa maticnim. Vecina tekst ostaje ista ali se menja datum i vreme prekovremenog i to moram da ponovim na 6 mesta pa sam hteo da to uradim na jednom mestu a da to samo prekopira isti datum na drugim mestima. I mora da ostane text box sa obicnim upisom teksta za razlog prekovremenog. Samo da ti napomenem ne mogu da menjam sam obrazac da povadim te datume i sl. vec samo da izvrsim neke olaksice u kucanju sebi. Koliko sam pregledao ovaj repeat text on ubacuje prethodno zadati teks ta nekom mestu ili ja nisam dobro skontao. Inace datume sam menja sa varijantom find repace ali ako zakljucam ceo tekst onda nece da menja a ako ga ne zakljucam onda ne radi padajuci meni za izbor radnika :(
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.121.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Zastita odredjenih dijelova teksta.02.10.2013. u 14:40 - pre 128 meseci
U linku se koristi text kontrola (za forme) u koju možeš da uneseš datum i onda se to što uneseš kopira gde treba preko unakrsnih referenca. U prilogu je jedan primer kako ja zamišljam

Reference mogu da se ne ažuriraju odmah, ali prilikom štampe trebalo bi da bude uredu - pogledaj print privew

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pravnikupokusaju
Aleksandar
Subotica

Član broj: 296939
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zastita odredjenih dijelova teksta.05.10.2013. u 20:48 - pre 128 meseci
Brate to je to. Hvala do neba
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: Zastita odredjenih dijelova teksta.

[ Pregleda: 4146 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.