Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

parsiranje preko resourcebundle-a ???

[es] :: Java :: parsiranje preko resourcebundle-a ???

[ Pregleda: 959 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aserk863
Beograd

Član broj: 282503
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon parsiranje preko resourcebundle-a ???12.12.2012. u 10:28 - pre 138 meseci
da li neko može da mi pomogne oko ovog zadatka, da baci neki komentar?

Citat:
Dakle, potrebno je napraviti sljedeće:

1.
- parsirati datoteku "FileToValidate.txt";
- ona sadrži retke sa strukturom type=<VALUE_TYPE>;value=<VALUE>; gde su moguće vrednosti za <VALUE_TYPE> 'TEXT' i 'NUMBER',
tj. vrednost <VALUE_TYPE> definira tip podatka koji je naveden kao <VALUE>;

- svaki redak datoteke treba validirati prema definiranom tipu, ali tako da se validacija za svaki tip obavlja u posebnoj klasi.
Drugim riječima, treba kreirati validatore za svaki tip podatka koji postoji u datoteci. Tekstove treba validirati tako da smiju sadržavati sve
osim kontrolnih (non-printable) karaktera; dok brojčane podatke treba validirati tako da smiju sadržavati samo brojeve;

- validatori za svaki tip podatka se trebaju dohvaćati dinamički (u runtime-u) iz konfiguracijske datoteke uporabom ResourceBundle mehanizma (java.util paket)

- rezultat validacije treba zapisati u datoteku "ValidationResults.txt" i to prema strukturi: type=<VALUE_TYPE>; value=<VALUE>;validation_result=<VALIDATION_RESULT>; gde su moguće vrednosti za <VALIDATION_RESULT> 'VALID' i 'INVALID'

- treba paziti da struktura datoteke "FileToValidate.txt" odgovara zadanoj, tj. ukoliko to nije slučaj, parsiranje treba prekinuti i dojaviti odgovarajuću poruku.


samo parsiranje je ok, ali me buni malo ovaj resourcebundle zahtev pa bi mi značilo da neko prokomentariše. hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: parsiranje preko resourcebundle-a ???

[ Pregleda: 959 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.