Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poredjenje stringova karaktera sa zadatim

[es] :: C/C++ programiranje :: Poredjenje stringova karaktera sa zadatim

[ Pregleda: 2677 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ozzy80
BGD,Srbija

Član broj: 277326
Poruke: 27
178.79.39.*



+1 Profil

icon Poredjenje stringova karaktera sa zadatim06.12.2012. u 23:49 - pre 138 meseci
Jel moze neko da mi napise kako bi se ovako nesto moglo porediti. Znaci korisnik napise nesto tipa ovako

((a/b)V(a-c)V(b*g))=>(((a-c-b)v(a+u+o*g))=>((a/b)V(a-c)V(b*g)))

a recimo zadato mu je da pronadje dal je to isto sto i

A=>(B=>A)


i sad on treba da proveri tj da nadje => pa dal je iza njega zagrada pa onda dal se nalazi izmedju te druge zagrade i => isto sto i ispred prvog //tj u ovom slucaju((a/b)V(a-c)V(b*g)) // pa dal je iza njega => i na kraju da proveri da li su sve zagrade koje su otvorene i zatvorene pa onda.... Al ako bi mi moga neko ova prva tri slucaja objasniti bio bih mu veoma zahvalan :).

 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Poredjenje stringova karaktera sa zadatim07.12.2012. u 09:34 - pre 138 meseci
Nigde se ne spominju reči kompjuter ili program. Šta zapravo želiš?
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Poredjenje stringova karaktera sa zadatim07.12.2012. u 10:06 - pre 138 meseci
Ovde je najmanji problem rad sa stringovima.

Ono što tebi treba (ako sam dobro shvatio) je da utvrdiš da li su dva logička izraza ekvivalentna (daju iste rezultate za iste vrednosti promenljivih).
Tu postoji više pristupa.

1. Možeš da izparsiraš obe formule, napraviš dva drveta izraza i identifikuješ promenljive.
Za svaku moguću kombinaciju promenljivih izračunaš rezultat oba izraza.
Ako je za svaku kombinaciju rezultat isti, onda su izrazi ekvivalentni.

2. Isto kao pod 1, stim da koristiš neku gotovu parser-evaluator biblioteku.

3. Izparsiraš obe formule, napraviš dva drveta izraza.
Oba drveta izraza pretvoriš u neku normalnu logicku formu (KDNF http://en.wikipedia.org/wiki/Disjunctive_normal_form).
Ako su oba KDNF drveta ista, onda su i izrazi isti.

Sve u svemu, problem uopšte nije prost i više se dotiče matematičke logike i ostalih stvari nego C++ ili stringova.
Sigurno da ima i drugih a verovatno i boljih pristupa, pa neka se javi neko ko zna bolje, ovo ti je onako na prvu loptu.

Tema je više za forume tipa matematika-kompajleri-parseri i slično pa ako neko može neka je premesti.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Ozzy80
BGD,Srbija

Član broj: 277326
Poruke: 27
178.79.39.*



+1 Profil

icon Re: Poredjenje stringova karaktera sa zadatim07.12.2012. u 11:56 - pre 138 meseci
Citat:
Mihajlo Cvetanović:
Nigde se ne spominju reči kompjuter ili program. Šta zapravo želiš?


Da program mi treba koji bi to radio. Za sad na pocetku da se u njega vec unesu ove tri aksiome i one se ne mogu menjati nikad znaci samo za te tri da se proveri i da ako pripada napise pripada ako ne napise ne pripada bez ikog daljeg rada.

A=>(B=>A)
(A=>(B=>C))=>((A=>B)=>(A=>C))
(¬B => ¬A)=>(A=>B)


Da trebam ako su uneti iskazi tacni ( znaci za njih nema nikakve provere) da utvrdim dal pripada jednom od ove prethodno navedene tri aksiome. E sad malo sam pricao sa prof i on mi je rekao na ovaj nacin kao sto je gore da resim. Mislim tako sam ga ja razume makar. Spominjao je i preko drveta al mi se cini da je rekao da to ako bi se menjale a posto su aksiome zadate bez mogucnosti promene da je dosta samo sa stringovima
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Poredjenje stringova karaktera sa zadatim07.12.2012. u 15:58 - pre 138 meseci
Mislim da znam koji je profesor na kom fakultetu u pitanju. Pozdravi ga od mene.

Evo ti u prilogu nečega otprilike, pa priloagodi. Implikacija je ">", negacija "-" i ne pije ove ostale kuke i motike. Za to treba da proširiš funkciju readSubformula().
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Poredjenje stringova karaktera sa zadatim07.12.2012. u 18:52 - pre 138 meseci
@dusans

Nisi razumeo problem. Ne traži se ekvivalencija formula, nego da se ispita da li je formula određenog oblika.

Recimo, za

,


se svodi na

(*) ,

tj. (*) je formula oblika .

Njemu treba program koji ispituje da li je uneta formula jednog od navedena tri oblika.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ozzy80
BGD,Srbija

Član broj: 277326
Poruke: 27
178.79.39.*



+1 Profil

icon Re: Poredjenje stringova karaktera sa zadatim18.12.2012. u 20:47 - pre 138 meseci
Ljudi jel moze mala pomoc znaci odradio sam program tj doradio ga malo i sad sljaka ko zmaj. E sad razmisljao sam da ga ubacim u c++ builder ovaj borlandov. E sad nemam pojma kako se radi sa njim tj znao sam nekad tacnije pre 4 godine al sam sve pozabroavljao a nije mi tu sveska da se podsetim pa ako bi mi neko samo mogao napisati koji deo koda gde treba ici i kako da napisem da radi ( ono tipa za ispis texta u edit preko dugmeta ide na dugme kucam kod za ispis Edit1->text = "sassdadaa";. Hvala unapred na pomoci



// ... proces za odredjivanje tj [/code]ovaj fajl clana @Nedeljko ... //

int main()
{
std::string line;

while(std::getline(std::cin, line))
{
if( line == "exit" )
break;

Parser parser(line);

std::cout << std::boolalpha;

std::cout << parser.axiom1() << "\n";
std::cout << parser.axiom2() << "\n";
std::cout << parser.axiom3() << "\n";
}

return 0;
}[/code]
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Poredjenje stringova karaktera sa zadatim

[ Pregleda: 2677 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.