Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dozvola boravak u Njemackoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dozvola boravak u Njemackoj

[ Pregleda: 2982 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gern
Jagodica

Član broj: 309578
Poruke: 3
*.tel.net.ba.



Profil

icon Dozvola boravak u Njemackoj06.12.2012. u 20:38 - pre 138 meseci
Pozdrav svima,

ja se nadam da ce mi neko moci odgovoriti na pitnja. U januaru zavrsavam Ausbildung u Njemackoj, firma ce me preuzeti, imama Aufenthaltserlaubnis vec 3,5god, nemam jos stalan boravak. Imam djevojku vec duze vrijeme, ona zivi u Bosni, vjencali bi se pa me zanima dali ce ona moci dobiti boravisnu dozvolu nakon vjencanja na osnovu mene (pitam zato jer nemam jos stalan boravak)?? Jeli nam se bolje vjencati u Njemackoj ili u Bosni? U slucaju da se mozemo u Njemackoj vjencati, bili odmah mogli srediti papire ne vracajuci se u Bosnu u ambasadu. Ona je zavrsila germanistiku i prica prefekt njemacki jezik..
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Dozvola boravak u Njemackoj07.12.2012. u 13:50 - pre 138 meseci
a u Nemackoj je dozvoljeno vencanje istopolnih supruznika? ili si ti musko i ako se zoves Marija?
 
Odgovor na temu

snjeza83
Snjeza Starcevic
nezaposlena
Prijedor

Član broj: 312346
Poruke: 4
*.teol.net.



Profil

icon Re: Dozvola boravak u Njemackoj19.02.2013. u 17:18 - pre 136 meseci
Pozdrav! Ja sam Snjezana. Zivim u Prijedoru, RS BiH
Da li neko zna za mogucnost da su Njemackoj potrebni kuvari, elektricari, medicinski radnici i dr. zvanja i ako imas u Njemackoj smjestaj i hranu nude da se prvo uci jezik do nivoa B2, kad naucis jezik ide se 3 godine u skolu koju izaberes od ponudjenih i nakon toga dobijes radnu dozvolu s tim da opet narednih 5 godina nemas pravo na socijalu, znaci ne smijes ostati bez posla.
Molim da mi neko nesto kaze u vezi preseljenja?
Udata sam, imam kcerku 8 godina. Trenutno smo nezaposleni i ja i muz. Imamo veliku zelju za preseljenjem proteklih godina i dan danas ne vidimo izlaz.
Muz je bravar i varioc, ima 36 godina nema ni dana radnog staza bez obzira sto je naravno radio proteklih godina.
Ja sam druga godina filoloskog fakulteta, ali od dana kada sam dobila kcerku nismo bili u mogucnosti da placamo moje dalje skolovanje.
Nemamo ovdje vise sta da trazimo.
Veoma je teska situacija.
Hvala
5 do 12

[Ovu poruku je menjao snjeza83 dana 19.02.2013. u 22:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dozvola boravak u Njemackoj24.02.2013. u 23:35 - pre 135 meseci
Bravari i varioci su def zanimanje u Nemackoj. Prvo kontakt sa poslodavcima. Kimeta.de i sl. Masine za pretragu radnih mesta.
Cv na nemackom, kontakt pa dalje.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dozvola boravak u Njemackoj

[ Pregleda: 2982 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.