Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Perl skripte i ogranicavanje dozvoljene memorije

[es] :: Perl :: Perl skripte i ogranicavanje dozvoljene memorije

[ Pregleda: 2960 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.ptt.yu



+39 Profil

icon Perl skripte i ogranicavanje dozvoljene memorije07.03.2004. u 15:37 - pre 244 meseci
Da li je moguce ograniciti kol. memorije dostupne skripti, tako sto bi u samoj skripti napisao nesto.

Konkretno me interesuje, jer sam uspeo da malkice nesto pogresno iskucam u skripti, pozvao je preko web interfejsa, apache je pokrenuo, i ubrzo apache je zauzeo 997MB memorije... smorio sam se dok sam zaustavio apache....
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Perl skripte i ogranicavanje dozvoljene memorije07.03.2004. u 17:27 - pre 244 meseci
Hm ne bih rekao .... mozda nekako "eksterno" da to bude ugradjeno u sam sistem (OS) ... ali ovako ....

Mada to je malo i glupavo .... pa sta si radio sa tim skriptom ... beskonacna petlja sve bih rekao .... zvuci kao "fora" ali posle nekog vremena, jednostavno prestanes da pravis mrtve petlje ;) Barem je meni tako kod lasla na C/C++ a i u perlu (pa kad su iste petlje) ...
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.ptt.yu



+39 Profil

icon Re: Perl skripte i ogranicavanje dozvoljene memorije08.03.2004. u 01:23 - pre 244 meseci
slucajno sam pozvao @lista=`find / -type f -iname *` umesto find /nesto/nesto.....
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

[es] :: Perl :: Perl skripte i ogranicavanje dozvoljene memorije

[ Pregleda: 2960 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.