Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuka za laptop

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Preporuka za laptop

[ Pregleda: 1054 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 878
*.stat.customer.blic.net.



+148 Profil

icon Preporuka za laptop26.11.2012. u 12:39 - pre 138 meseci
Trazim laptop koji bi mi bio zamjena za desktop. Tipicni use case scenario je da uvijek imam podignutu virtuelnu masinu na kojoj vrtim neki LAMP stack, a od aplikacija se uglavnom paralelno vrte bar 2 razlicita browsera, eclipse / netbeans IDE, MySQL workbench i par ostalih prozora. Cesto se ukaze potreba da paralelno imam podignutu drugu virtuelnu masinu sa Windows 7 jer na njoj imam neke aplikacije koje ne mogu pokrenuti na Linuxu.

Zbog svega ovoga trazim nesto sa 6 do 8GB RAM-a, CPU i nije toliko bitan, sve jace od nekog i5 ivy bi trebalo biti dovoljno. SSD obavezno, 128GB bi bilo dovoljno ako se moze uglaviti i neki HDD, inace HDD ni ne mora ako je SSD veci od nekih 256GB. Ekran, 15.6" je ok, ali ako ima neka normalnija rezolucija, jedino sto pronalazim je 1376x768 sto je premalo. Koliko vidim vece rezolucije od toga se trpaju samo u neke high end laptope, tako da bih mozda isao i sa 17.3" 1600x900 da dobijem bar malo komotniji rad.

Jedino sto sam u BL nasao a priblizno ovome sto sam opisao je http://eastcode.net/webshop/pr...sid=5fjedfi043k3b31de3f2vrg8c3, ali i ovaj Dell dolazi bez SSD-a, pa bi se to trebalo dodatno ubaciti.

Zadnje i najvaznije, neki maksimum koliko bih izdvojio je nekih 1000e.

Ima li neko preporuku za konkretni model, a da je dostupan u BiH i okolini (SR, HR)?

edit: pogresan podforum, ako moze moderator da prebaci u "Vodič za kupovinu - PC hardware"

[Ovu poruku je menjao peromalosutra dana 26.11.2012. u 16:30 GMT+1]

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Preporuka za laptop

[ Pregleda: 1054 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.