Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SANU - čemu služi i šta radi?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: SANU - čemu služi i šta radi?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 23572 | Odgovora: 139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?01.12.2012. u 07:09 - pre 138 meseci
Aaa, pa nisam ni sumnjao da će ta "ideja" ponovo da ugleda svetlost dana, na njoj beše Grobar gradio predizbornu kampanju gađajuči uši birača ciframa reda veličine STOTINE MILIJARDI EVRA, koje, ETO, čekaju samo da on dođe na vlast pa da budu realizovane!?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?01.12.2012. u 09:10 - pre 138 meseci
Citat:
mmx:Hajde da pricamo o 2012 godini. U 2012 godini imas sprzenu, retko kome prijateljsku, osiromasenu, luditsku Srbiju koja je takva jer u svetu u kome su vec uspostavljene nacionalne drzave u nizu saveznistava i interesnih grupacija ista pametno resila da ih sve preje*e jureci ekspanzionisticki nacionalni interes na osnovu memoranduma SANU iz 1986 (nazad na temu).

Od prilike ovako je izgledao draft doc. SANU-a iz 86-te (uz par razlika ali skoro da je to to, neki uopsteni presek stanja)

I sad mmx-u, BND u SRB/YU, nalepi etiketu da je fasista. Tako je to bilo rodjaci..
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?06.12.2012. u 09:43 - pre 138 meseci
Evo, ako nece SANU, hoce SPC. Cak se i zove memorandum... Popularan termin

SPC uputila Dačiću i Nikoliću politički memorandum u osam tačaka

Jos id a se vojska oglasi svojim memorandumom, pa da krenemo...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?06.12.2012. u 10:40 - pre 138 meseci
a otkad to mmix-e neko u demokratiji nema pravo da se oglasi ?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?06.12.2012. u 10:41 - pre 138 meseci
Ma dal' će se već jednom steći uslovi da tim bradatim jahačima apokalipse potkrešemo te masne brade na pravu meru!
Banda fariseja, bez apsolutno ikakvog iskrenog dodira sa osnovnim hrišćanskim postulatima.

Oni pominju Ustav?!?

ALO, bando, pa tamo piše da je ovo sekularna država i gledajte onda svoja posla!
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?06.12.2012. u 10:57 - pre 138 meseci
Citat:
Vasastajić: Ma dal' će se već jednom steći uslovi da tim bradatim jahačima apokalipse potkrešemo te masne brade na pravu meru!
Banda fariseja, bez apsolutno ikakvog iskrenog dodira sa osnovnim hrišćanskim postulatima.

Oni pominju Ustav?!?

Ti to hoces da onima koji ne dele tvoje misljenje
oduzmes pravo da ga iznose?!

Zao mi je, nece moci.

Svako ima pravo da iznese svoje misljenje!!!
Ako mi ne verujes, Clan 46, Stav 1.


Citat:
Vasastajić
Oni pominju Ustav?!?
ALO, bando, pa tamo piše da je ovo sekularna država i gledajte onda svoja posla!


Znas li uopste sta znaci Clan 11 Ustava??

Procitaj Stav 3 tog Clana,
pa ces shvatiti koliko glupost si odvalio.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?06.12.2012. u 10:58 - pre 138 meseci
Citat:
Braksi
a otkad to mmix-e neko u demokratiji nema pravo da se oglasi ?


Ima ima, ali kada se verska organizacija bavi politikom to onda zasluzuje da se lepo javno napise, da javnost zna da ima posla sa jos jednom politickom organizacijom u svojoj zemlji - kako bi se prema takvoj organizaciji ophodili kao politicki angazovanoj.

Cisto da, onako, kad sledeci put iz te organizacije krenu da se pravdaju kako oni nista pojma nemaju niti imaju veze sa politikom da se izvadi iz fioke i da se postavi par pitanja.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?06.12.2012. u 11:11 - pre 138 meseci
Citat:
IUOP_1:Ako mi ne verujes, Clan 46, Stav 1. 

Taj član ima i svoj drugi stav... međutim očigledno da trenutno ne podupire tvoj emotivni status.

Da svetovna država nije dozvolila da brade tim farisejima toliko narastu, SADA bi bio pravi trenutak za primenu tog stava.
Citat:
član 46.
Jemči se sloboda mišljenja i izražavanja, kao i sloboda da se govorom,
pisanjem, slikom ili na drugi način traže, primaju i šire obaveštenja i ideje.

Sloboda izražavanja može se zakonom ograničiti, ako je to neophodno radi
zaštite prava i ugleda drugih, čuvanja autoriteta i nepristrasnosti suda i zaštite javnog zdravlja,morala demokratskog društva i nacionalne bezbednosti Republike Srbije.

O glupostima ćemo drugi put...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?06.12.2012. u 11:15 - pre 138 meseci
Citat:
Braksi: a otkad to mmix-e neko u demokratiji nema pravo da se oglasi ?



Ja im nisam ni zabranio. Al' potoji nesto sto se zove primerenost, i izmedju ostalog ono sto ti je Ivan naveo i sve posledice ugrozavanja sekularnosti drustva koje poticu iz ovog poteza.

Ne bih isao tako daleko da tvrdim da ugrozavaju necija prava, ali ni memorandum iz 1986 nije ugrozavao nicija prava dok nije postao osnova za delovanje, na sta ovaj memorandum isto pretenduje.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?06.12.2012. u 11:24 - pre 138 meseci
Citat:
Vasastajić
Da svetovna država nije dozvolila da brade tim farisejima toliko narastu, SADA bi bio pravi trenutak za primenu tog stava.
Citat:
Sloboda izražavanja može se zakonom ograničiti, ako je to neophodno radi
zaštite prava i ugleda drugih, čuvanja autoriteta i nepristrasnosti suda
i zaštite javnog zdravlja,morala demokratskog društva i nacionalne bezbednosti Republike Srbije.



Aha, sad vise nije Ustav nego neki od Zakona...

Znas sta, ako ne navedes koji, onda ovo postaje prazna prica,
koja reflektuje sopstveno nezadovoljstvo.

Uostalom, ajde da vidimo da vidimo da li ce neko (neke od NVO, recimo),
podneti tuzbu Ustavnom sudu protiv SPC zbog, kako ti kazes - krsenje Ustava i Zakona.

Ovakva laicka tumacenja me uvek podsete na zabranu LGBT parade,
za koju su samo laici mislili da je neustavno zabranjena,
iako, jelte, sve bilo pravno potkovano... svidelo se to nekom ili ne!

edit: typo

[Ovu poruku je menjao IUOP_1 dana 06.12.2012. u 12:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?06.12.2012. u 11:28 - pre 138 meseci
?!?!?!?!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?06.12.2012. u 11:30 - pre 138 meseci
Koliko ja znam u Italiji se RKC redovno oglasava povodom svih vaznijih pitanja. Naravno uvek ce biti onih kojima to smeta, ali se crkva na to puno ne obazire jer ko ce svetu udovoljiti, a nisu svi kriticari ni dobronamerni. Crkvi je puno vaznije da prenese svoj stav, najpre vernicima, a i ostalim zainteresovanima.

Tako je u EU, cisto da mi ne dajete lekcije.

Ako pak pogledamo na istok, u Rusiji je takodje dozvoljeno crkvi da se javno izjasnjava, a ima i tamo naravno kriticara.

Tako da vas licni animozitet ili neslaganje sa SPC nemojte meni prodavati pogotovo ne upakovanog u razna prava, verske slobode, oblike politickog delovanja. Naravno vi ste zreli ljudi sa izgradjenim pogledima i ne ocekujem da promenite vas stav, ali ne znam zasto bi ja onda menjao svoj ?

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?06.12.2012. u 11:36 - pre 138 meseci
@Braksi,

Nema nikakvog problema da se crkva politicki angazuje - demokratsko drustvo dozvoljava politicko angazovanje svima. Crkve su udruzenja gradjana, i kao takve imaju sve slobode da lobiraju za sta hoce.

Medjutim, sa politickim angazovanjem ide i odgovornost - zbog toga je jako bitno arhivirati i dokumentovati sve "tajne" memorandume, tokove novca i lanac uticaja... pa ako dodje do nekih posledica na stetu drzave i drustva, da postoji pisani trag radi utvrdjivanja odgovornosti.

Tako da, odlicno - eto, gospoda imaju politicku platformu i vrlo konkretne zahteve.

Siguran sam da mnogi ljudi koji osacaju pripadnost toj organizaciji i te kako zele da znaju sta sve ta organizacija radi i koji su njeni politicki stavovi. Posto, je li, mozda neko od tih ljudi ne deli iste stavove pa bi bilo dobro imati crno na belo sa kim ima posla.

A i dobro dodje kada gospoda sledeci put budu pricala o sebi kao van-politickom entitetu, posto vrlo ocigledno nisu van politike.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
82.117.203.*



+987 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?06.12.2012. u 11:51 - pre 138 meseci
@Ivan

Javna je tajna da je dobar deo kadra SPC zapravo DB kadar...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?06.12.2012. u 11:56 - pre 138 meseci
Pazi, "javne tajne" su jedno - a pisani tragovi su drugo.

Zato je jako dobro da se ovakve stvari arhiviraju i budu medijski pokrivene. Takodje, ovo omogucava i doticnoj organizaciji da tuzi izvore ako je u pitanju falsifikat, sto da ne - u svakom slucaju, daleko bolje nego da se prepricava kao "javna tajna".

Jako je bitno znati kakva je politicka platforma javne organizacije. A jos je bitnije kada se ta javna organizacija cesto u medijima naziva "nepolitickom".
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?06.12.2012. u 12:31 - pre 138 meseci
Citat:
Braksi:  ali ne znam zasto bi ja onda menjao svoj ?

Ni jednog trenutka niko, niti jednom rečju nije doveo u pitanje tvoju konfesionalnu angažovanost i opredelenje i nije mi jasno zašto kod ovakvih diskusija po pravilu taj argument potežete.
Na volju vam, ko i sve ostalo u životu, ali dajte malo jače argumente u raspravi od infantilnih jao maaama, pljuno me.
Nikada nikome nisam dovodio u pitanje njegovu konfesionalnost, dokle god me je zaobilazio u svojim aktivnostima, e a kada mi se postavi na moj put i tera me da zbog toga skrećem, e onda #&$mu?*#$%!
Treba li i na ovakve provokacije da ostanem bez adekvatne reakcije?!

Tim pre što mi je APSOLUTNO jasna uloga tih fariseja u generisanju zle krvi pod ovom kapom nebeskom.

Za posebnu im je priču jadan pokušaj stapanja svetosavlja u pravoslavlje, ili čak podređivanja pravoslavlja svetosavlju, ali to je već za mnoge izuzetno škakljiva tema.
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?06.12.2012. u 16:34 - pre 138 meseci
Citat:
@Braksi

a otkad to ... neko u demokratiji nema pravo da se oglasi ?

Može da se oglasi u domenu svojih nadležnosti. Preme tome crkva može da traži za sebe ali ne može u ime gradjana, ne može u ime Srba itd.
A koliko može da dobije? Recimo da se izdvajanja za crkvu iz budžeta svede na onu meru koliko crkva doprinose društvu. A to je nula, ništica.

I da se državi plaća porez na dobrovoljne priloge vernika.


Citat:
@IUOP_1

Ti to hoces da onima koji ne dele tvoje misljenje
oduzmes pravo da ga iznose?!

Taman posla, slobodno mogu da iznose svoje mišljenje po pitanju biblije.

Citat:
@Braksi

Koliko ja znam u Italiji se RKC redovno oglasava povodom svih vaznijih pitanja.

Aj navedi neki primer da razmotrimo.

Citat:
@Braksi
Tako je u EU, cisto da mi ne dajete lekcije.

Šta je tako u EU? Angela Merkel dobija naredjenja od crkve? Nemoj me zasmejavati.

Citat:
@Braksi

Crkvi je puno vaznije da prenese svoj stav, najpre vernicima, a i ostalim zainteresovanima.

Ko je osim vernika (te crkve) zainteresovan za stavove (te) crkve?

Citat:
@Braksi

Ako pak pogledamo na istok, u Rusiji

Srbija je sekularna država i nebitno je šta rade popovi u Rusiji.


I kao što su već neki pomenuli - ako crkva hoće politički da deluje niko joj ne brani. Sagnu se pred šalter u opštini i prijave stranku. Pošto u Srbiji "ima" 90% pravoslavnih vernika SPC će imati apsolutnu većinu u parlamentu. I onda će se osvetiti i Turcima i qrcima za sve što ima da se osvete.

A ovako, lako je lajati bez ikakve odgovornosti (makar i one najbezazlenije političke odgovornosti).
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?06.12.2012. u 16:49 - pre 138 meseci
^
Vrlo naivno razmisljanje o crkvi i podcenjivanje uticaja iste. To sto je 21. veka kao, ne znaci da se zaista mnogo sta promenilo.
I uticaj crkve ne ide po principu izdavanja instrukcija politicarima.
Realno...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?06.12.2012. u 16:57 - pre 138 meseci
Tako je, uticaj crkvi ide kroz jako politicko lobiranje (cesto van uvida javnosti) uvijeno u oblandu lazne humanosti i pricica za dobrotu covecanstva.

A u pozadini je u pitanju politicka interesna grupa kao i svaka druga. Nista lose u tome, politicke interesne grupe tome i sluze - samo je vredno da se i obznani njihova aktivnost.

Velike organizovane religije abrahamskog tipa su i dalje politicki uticajne kroz mobilizaciju javnog mnjenja koje se identifikuje sa njima.

Zbog toga je kljucno da se javnost drzi obavestenom o akcijama doticnih organizacija - ako nista drugo, gradjani koji imaju dovoljno visok IQ da mogu da razumeju sopstvene politicke stavove kao i stavove svoje organizacije mogu da:

a) Utvrde da li su njihovi politicki stavovi kompatibilni sa stavovima religijske organizacije sa kojom se identifikuju

b) Utvrde da li je prihvatljivo da organizacija sa kojom se identifikuju uopste ucestvuje u takvim pitanjima, posto se inace izdaje za nepoliticku organizaciju koja samo sluzi kao interfejs izmedju coveka i natprirodne pojave specificne za tu organizciju


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: SANU - čemu služi i šta radi?06.12.2012. u 17:29 - pre 138 meseci
^

Ko podcenjuje uticaj crkve?

Ja recimo smatram da je uticaj crkve preveliki.

A bradate jarce treba "potkresati". Nikad ništa korisno od njih.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: SANU - čemu služi i šta radi?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 23572 | Odgovora: 139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.