Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AutoCAD za inzinjere el.teh.

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: AutoCAD za inzinjere el.teh.

[ Pregleda: 2564 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EKVivalent

Član broj: 308897
Poruke: 2
*.dynamic.telemach.ba.



Profil

icon AutoCAD za inzinjere el.teh.19.11.2012. u 02:18 - pre 139 meseci


Nedavno sam zavrsio elektrotehnicki fakultet (energetika) i u potrazi sam za prvim radnim iskustvom...
U vecini oglasa za posao traze poznavanje rada u AutoCADu.
Bio sam u firmi u kojoj koriste AutoCAD 2007 i AutoCAD 2010.

S obzirom da se nisam susretao s ovim programom, bilo bi super kad bi mi neko dao kratke upute sta da radim kako bi savladao osnove, a naravno posle bi se dodatno usavrsavao.

Gledam u jedan tutorijal i nadam se da jednom inzinjeru elektrotehnike ne treba ovoliko znanja o AutoCADu. Preko 950str na engl.
 
Odgovor na temu

ivan veljovic

Član broj: 173511
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: AutoCAD za inzinjere el.teh.20.11.2012. u 19:54 - pre 139 meseci
druze AutoCAD je prvenstveno za masince i gradjevinare. od tih 950 strana tebi ne treba pola ;-)
nabavis instalaciju i krenes sa citanjem bilo koje knjige (mozes i help iz AutoCAD-a) o tome kako
se crta prava linija, krug, luk...
pogledas kako se radi skracenje linija (TRIM) i produzenje (EXTEND).
pogledaj kako se koriste blokovi odnosno kako da nacrtas nesto sto se cesto koristi u crtezima
i to probas da ubacujes, kao blok, u neke crteze (na primer ispravljac 220AC/24DC nacrtas jer
njega verovatno koristis u mnogo crteza).

masinac sam pa ti pricam iz nekog svog ugla, tebi ne treba gomila nekih stvari za koje mi masinci koristimo
AutoCAD. sa druge strane, odradim cesto i nesto oko struje (PLC,HMI,motore,senzore,prekidace,...) ali to
radim iz glave ili po semama koje radi tvoja struka.

probaj nesto konkretno da odradis pa zovi kada zapnes ;-)
Kad ce Valjevo...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: AutoCAD za inzinjere el.teh.20.11.2012. u 20:19 - pre 139 meseci
Citat:
EKVivalent: Nedavno sam zavrsio elektrotehnicki fakultet (energetika) ...

U vecini oglasa za posao traze poznavanje rada u AutoCADu...

S obzirom da se nisam susretao s ovim programom...

To je najveća tuga, ali avaj, šta je tu je..

Najbolje je da počneš sa video tutorijalima, tako ćeš najbrže ukapirati koncepte. Recimo ovako nešto:

 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: AutoCAD za inzinjere el.teh.20.11.2012. u 22:55 - pre 139 meseci
Ne znam koliko imas generalnog iskustva sa kompjuterskom grafikom, onako u najopstijem smislu, ali ja sam prosle godine imao da uradim mrezu za neki objekat ciji sam projekat dobio u .DWG formatu. Prvo sam mislio da to skiciram u nekom drugom programu (tipa Visio)... al' mi je na kraju puko film i resio sam da isteram stvar u AutoCAD-u. Moram da przinam da sam odusevljen integrisanim helpom i pratecom dokumentacijom. Ako imas ikakvo iskustvo sa grafickim programima, jako ces brzo pohvatati one osnove koje ti je naveo @ivan. Za potrebe elektrike, kao i u mom slucaju sa mrezama ne treba ti nikakvo napredno znanje iz tehnickog crtanja i AutoCAD-a. Otprilike sa pomenutim osnovama mozes da zavrsis vecinu poslova. Takodje gotove blokove mozes naci na Netu za razne namene, pa ne moras ni sa tim mnogo da se zezas.
Najbolje ti je da odma napadnes neki problem i on ce te vuci da trazis resenja za ovo i ono. Tako najbrze ide stvar definitvno.
Ako nemas nikakvo iskustvo sa grafikom, video tutorijali su kao sto @ventura rece najbolje za pocetak.
Realno...
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: AutoCAD za inzinjere el.teh.

[ Pregleda: 2564 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.