Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvaranje špediterskog preduzeća

[es] :: Vodič za posao :: Otvaranje špediterskog preduzeća

[ Pregleda: 14136 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Guzina
Milan Guzina
privremeni i povremeni poslovi
Elektrovojvodina
Novi Sad, Srbija

Član broj: 308747
Poruke: 1
94.247.203.*



Profil

icon Otvaranje špediterskog preduzeća14.11.2012. u 11:38 - pre 139 meseci
Pozdrav svima. Hteo bih da otvorim špediciju. Zanima me ako neko zna koji su uslovi za otvaranje i kolika bi to bila okvirna cifra.
Hvala.
 
Odgovor na temu

alexg
Srbija

Član broj: 141181
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 303


Profil

icon Re: Otvaranje špediterskog preduzeća07.12.2012. u 07:18 - pre 138 meseci
Suštinski otvaraš privredno društvo za obavljanje poslova međunarodne špedicije, dakle registruješ tu pretežnu delatnost. Međutim, ''kvaka'' je u činjenici da bi mogao da radiš moraš da imaš ispunjena dva glavna uslova (pored nekih drugih): da ti firma zapošljava carinskog agenta (ili ti to sam da budeš) i da imaš bankarsku garanciju.

Prvi se tiče obuke i polaganja stručnog ispita kod Uprave carina. To je obuka od dve-tri nedelje, ne znam ni ja tačno, posle koje se polaže ispit radi dobijanja licence. Sve to košta, a dodatne informacije potraži na njihovom sajtu.

Drugi uslov je da nađeš banku koja će ti dati garanciju: naime sve poslove kao posredni zastupnik (što špedicije jesu) gde zastupaš stranku pred carinom znači da špedicija podnosi carinske papire carini u svoje ime, a za tuđ račun (tvog kljenta). A, osim u nekim izuzecima, svi carinski postupci zahtevaju polaganje garancije za nastanak mogućeg carinskog duga.

Na kraju, tu su sporedni, ali ne i mali, troškovi: nabavke softvera za elektronsko pdonošenje carinske deklaracije, zakup prostorija, oprema (a minimum minimuma je: kompjuter, softver za obradu carinske dokumentacije, veza sa internetom i štampač), obrasci i setovi deklaracija, druga kancelarijska oprema.
Plus, redovna procedura oko otvaranja firme (PIB, tekući račun, e-banking, itd...).

Na kraju, proceniti rentabilnost uzevši u obzir konkurenciju i ponudu i tražnju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Otvaranje špediterskog preduzeća

[ Pregleda: 14136 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.