Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 624647 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 09:31 - pre 131 meseci
Citat:
vladared: @mmix
pričao sam o starosedeocima. "Dođoši" u zavisnosti od sredine u kojoj su se našli ili su se priklonili "starosedeocima" ili su asimilovali iste u zavisnosti od brojnosti. Sve jedno u kojoj god hoćeš varijanti, to je samo potvrda onoga što sam rekao da se mentalitet menja prema okruženju kojem sam kreiraš. Dao sam ranije primer Norveške, koja je po mnogo čemu ličila na nas pa sada je primer uređenosti i zakona.

Ovaj drugi deo da narod neće... Ni to baš nije istina. Neće elita, koja na ovaj način može da radi šta hoće, narod drži na kratkom povezu... Kada bi se našla struja u eliti koja bi težila ka uređenju države i sprovela to u delo, veoma brzo bi se i narod adaptirao na isto


Pricaj ti te price nekom drugom, familija moje keve je u Banatu od vremena Marije Terezije i sve se lepo zapamtilo i prepricavalo generacijama. Znam ja vrlo dobro kako je izgledao Banat i pocetkom 20 veka a kamoli posle rata kad moja baba vec bila udata. Niko se od dodjosa nije asimilovao u smislu da su prihvatili stil zivota, promenili su ga koliko god su mogli i uspeli da lici na vukoje*inu iz koje su dosli. I niko od presotalih "manjina" nije smeo da im se suprotstavi u pocetku da ne bi prosli kao folksdojceri. I to znam jer je i moj deda bio jedan od onih koji su sprovodili tu politiku, da bi na kraju suocen sa time sta je radio sebi oduzeo zivot kad je moja keva imala dve godine. Al to nije ova tema.


I te price sa elitom me se prodji isto, uvek vam je neki Miskovic kriv, a ogledalo kao da nemate. Da postoji zelja i volja nardoa politicka struja bi se brzo formirala i ta "zla elita" bi mogla da ga duv. Ali realnost je zapravo mnogo gora, problem jeste u narodu i takva mu je i iskazana politicka volja. Vecita potraga za Perpetuum mobile sistemom u kojem ce se raditi nista a zaradjivati puno.




Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

574nk3
Software Developer
Freelance
Belgrade

Član broj: 38673
Poruke: 248
*.eunet.rs.



+33 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 10:04 - pre 131 meseci
[quote]mmix: Ne Turke, vec Otomane. Turcima se u medjuvremenu desio Ataturk, nama nikad nije.
I mani se te price "kad bi neko seo i doveo narod u red", narod ne zeli da bude doveden u red, zeli da zivi svojim anarhistickim stilom a da im neko sipa lovu za vrat i da ne pita kad je dosta, ako to pokusas da promenis ili ces dobiti metak iz snajpera od nekog "narodnog heroja" ili ces trpeti masovne demonstracije i politicku nestabilnost jer si "udario na sirotinju", itd, itd. Covek bi pomislio da je dno 90ih bilo dovoljno da se ljudi prizovu svesti ali je nas co'ek brzo za tu nesrecu okrivio druge, sve sem sebe, i dalje insistira da mzoe da postoji i opstane u svojim nakaradnim idejama./quote]

Ne moze narod da ne zeli da bude doveden u red. Nekada je bilo normalno da se prelazi van pesackog u Beogradu. Kada su uvedene kazne za prelazak van pesackog to je bio skandal... Danas retko mozes da vidis coveka da prelazi van pesackog.

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 10:09 - pre 131 meseci
Citat:
vladared: Recimo dobar primer su Norvežani, koji su po tome bili slični nama pre nekih 30-40 godina. I onda su rešili da se uozbilje. Čim su stegli kajš, sredili se u svemu, da vidiš kako sada funkcioniše sve za primer.

Heheh to ko onaj vic kad pitaju tajkuna kako se obogatio:
- kupio sam jabuku za jedan cent, uglačao i prodao za dva centa
- onda sam kupio dve jabuke po jedan cent...
i šta je onda bilo?
- taj dan sam došao kući gde su mi javili da sam nasledio bogatstvo pokojne tetke

:)

Kada se trenutne Norveške zalihe nafte i gasa rasporede po glavi stanovnika, to mu dođe nekih 400.000 evra po čoveku. Uz sve to, procena je da je to samo preostalih 40% zaliha (60% je već izvađeno, što znači već je ušlo u ekonomiju i standard). I onda tako nekim pojedincima padne na pamet da uzmu Norvešku kao neki primer dobre države, sa jakom socijalnom politikom.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
91.232.237.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 11:25 - pre 131 meseci
@mmix

Tvoja je familija u Banatu od Marije Terezije, a moja ne zna se od kada (prvi pisani izvori iz 1500 i neke godine u crkvenim knjigama). Tvoja se kroz nekoliko generacija asimilovala.
Imaš onaj stari vic kada popisna komisija dođe u jedno mesto u Vojvodini. Na ulazu u dvorište vide starijeg čoveka, sa dugim brkovima, gorštački izgled, u crnogorskoj nacionalnoj nošnji.... Stanu i pitaju ga:
- Je li deda, šta si ti po nacionalnosti?
- Crnogorac, odgovori on sa jakim crnogorskim naglaskom

Uđu u dvorište, tamo srednjih godina čovek radi oko stoke:
-Šta ste vi po nacinalnosti?
-Crnogoooorac, odgovori on sa jakim lalinskim prizvukom

Prilaze kući, na pragu kuće sedi jedan mali dečkić i njega priupitaju:
- Jeli lepotane, jesi li i ti crnogorac?
- én bácsi (igen bači, jesam čiko)

Elem, asimilacija ne ide kako ti misliš, veliki priliv stanovništva koji nije sa ovih prostora je stiga. Negde čine većinu, negde ne. Tamo gde ne čine, tamo će se uglavnom asimilovati. Tamo gde su oni većina, tamo će lokalno stanovništvo polako se asimilovati. To je pravilo koje ni ti ne možeš da promeniš i to tako fukcioniše. Negde teže, negde laše u zavisnosti od karakteristika grupe koje se susreću....

@ventura
Arapima sva nafta ih neće učiniti da budu "kulturni po evropski standardima", da je vladavina zakona i da nema nepotizma, jer pare nečine uređen sistem. Dakle možeš ti biti i siromašan, ali ako država isteruje svoje i pazi da funkcioniše kako treba, ipak će biti vladavina prava. Moj primer Norveške nije vezan za bogatsvo, mada ono pomaže, nego za volju da se uredi sistem i funkcioniše vladavina prava. Npr. Norvežani kao i drugi severnjaci su poznati po opijanju. Po njihovom zakonu, ako neko vozi alkoholisan je katastrofa kazna, ako šeta ulicom pijan je katastrofa kazna, jedino što može je da pozove taksi da ga odvede od tačke A do kuće. Ako policija ulovi pijanu osobu, kaznu neće samo dobiti ona, nego i ona kod koje se opio pošto ga nije prijavio. To se recimo rigorozno primenjuje, ne kažem da se ne događa pijani ljudi na ulici, ali ne kao što je nekada bilo. Zbog toga npr. u Norveškoj već dosta dugo postoji fazon da u petak odu u hotel, opiju se, u nedelju trezne i uveče izlaze iz istog...

[Ovu poruku je menjao vladared dana 29.07.2013. u 13:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milana A.
Milana Anicic
Novi Sad

Član broj: 316521
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 12:32 - pre 131 meseci
Nisam citala sta ste pisali na temi ,nemam vremena ,a rado bih .Samo zelim da kazem da situaciju u ovoj zemlji moze samo omladina da promeni i to POBUNOM ,da POBUNOM i to onom zestokom,krvavom,odvratnom i nemilosrdnom !
Ne vredi danas ni glasati i svako ko se prepire i svadja oko stranaka i politike je glup .Politicari se menjaju ,a politika ostaje ista .
Mi obicni ljudi samo cutimo i trpimo ,a ona druga strana sve vise jaca i sve postaje okrutnija .Nece nama politicari uvesti bolji zivot ,sta ih boli uvo za nas ,oni dobro zive, imaju dobre plate .
Mi ,moramo da se borimo za bolji zivot i ako udjemo u tu debilnu EU ,mi cemo i dalje biti jeftina radna snaga i dalje cemo mahom raditi za dzeparac od 15 000 i 20 000 dinara ,a nemamo svi prilike da pobegnemo u inostranstvo .
Ne znam sta vise da kazem ,ja studiram ,nemam vezu za zaposlenje .Moj decko radi vec 10 godina ,a ima samo nepune 2 godine staza .Sad vija nesto da ode na brod da radi ,ceka poziciju konobara vec 8 meseci ,bas je u bedaku .Stalno pricamo kako cemo se ukopati ovde ako ostanemo .
Najgore od svega je to sto dosta ljudi ovde se vec srodilo sa tim da smo beda i kao to treba prihvatiti .Tuzno ,jako tuzno ....
 
Odgovor na temu

Chojba

Član broj: 238529
Poruke: 200
*.adsl.eunet.rs.



+75 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 12:33 - pre 131 meseci
@KrkaCiC - moze da se nadje, samo mora da se malo ozbiljnije pristupi potrazi...

Imam kolege koji stanuju kod palilulske rampe(5-10min pesaka od Dusanove/Pobedine) i dvosoban stan placaju 100E.

E sad, dvosoban stan za porodicu i dvosoban stan za studente nije isto... Evo recimo jednog stana na "metar" od bulevara, i 15-20min pesaka od centra:

Code:
http://www.nekretnine.rs/sr/Stambeni%20objekti-Stanovi--110/Name%C5%A1ten%20stan%20kod%20Medicinskog%20fakulteta--250863.aspx?mrg=1

Meni je ovo za dva studenta/cimera vise nego dobro... Ja doduse imam tu "srecu" da mi je faks na Trosarini(PMF), pa dvosoban stan mogu da nadjem i za manje od 100E.

Ako uspes da upadnes preko "veze", sklopis dogovor na 6meseci/godinu dana, tu cena pada za 10-20E mesecno, sto znaci da mozes da nadjes stan na 10min od centra za 120E...


 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 12:49 - pre 131 meseci
E, da se ne lažemo, oni bosančerosi devedesetih su poseljačili Beograd i Vojvodinu, pogotovo Vojvodinu...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 13:18 - pre 131 meseci
Citat:
bachi: E, da se ne lažemo, oni bosančerosi devedesetih su poseljačili Beograd i Vojvodinu, pogotovo Vojvodinu...

Ne vjerujem da se od nekog moze napraviti nesto sto nije, niti da se nesto moze razviti u ono za sta u njemu nema potencijala.
Tako si i ti poseljacen, jer je u tebi vec odranije cucao seljacina, a Bosancerosi su ti mozda bili samo neki katalizator koji su mu pomogli da se razvije do punog potencijala.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 13:24 - pre 131 meseci
E ako ćemo te filoSofske teme, u svakom čoveku čuči životinja.

Ne možeš ti da u gradu gde vlada kultura, tolerancija da importuješ ljude sa sela na kilo i da ne očekuješ da će tu da nastane haos.

Ljude sa sela je trebalo importovati na selo, eventualno u manje gradove, nikako u Beograd/Novi Sad.


... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 13:26 - pre 131 meseci
A mozda u neke logore...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 13:26 - pre 131 meseci
E ne kaki.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

vos
Novi Sad

Član broj: 285814
Poruke: 134
82.117.203.*



+91 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 13:30 - pre 131 meseci
Citat:
bachi:
E ako ćemo te filoSofske teme, u svakom čoveku čuči životinja.

Ne možeš ti da u gradu gde vlada kultura, tolerancija da importuješ ljude sa sela na kilo i da ne očekuješ da će tu da nastane haos.

Ljude sa sela je trebalo importovati na selo, eventualno u manje gradove, nikako u Beograd/Novi Sad.



Jeste, sigurno su upravo Bosanci krivi za sve ;) Prvo daleko je vise starosedelaca nego Bosanaca. A drugo upravo ti Bosanci grizu i rade mnogo vise nego starosedeoci (u proseku) dok starosedeoci sede kuci kod mame i tate i kukaju kako im se ne isplati da rade kod "nepismenih" dosljaka.
 
Odgovor na temu

ser_nicky
BI Developer

Član broj: 307062
Poruke: 97
*.posted.co.rs.



+32 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 13:32 - pre 131 meseci
Zanimljiv tekst...A još su zanimljiviji komentari

http://www.mondo.rs/a601759/In...-evra-a-niko-nece-da-radi.html

 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 13:35 - pre 131 meseci
Naravno da nisu krivi za sve. Krivi smo mi kao the narod, jer smo vnago.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 13:35 - pre 131 meseci
Citat:
bachi: E ne kaki.

Je li ovo pripada izvornoj beogradskoj kulturi ili je rezultat poseljacivanja?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 13:37 - pre 131 meseci
Sam ja za sebe rekao da sam kulturan? :D

Samo nemoj da tumačiš ono šta ja pišem na takav način, nije najs.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.236.*



+784 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 13:37 - pre 131 meseci
Citat:
Chojba:
@KrkaCiC - moze da se nadje, samo mora da se malo ozbiljnije pristupi potrazi...

Imam kolege koji stanuju kod palilulske rampe(5-10min pesaka od Dusanove/Pobedine) i dvosoban stan placaju 100E.

E sad, dvosoban stan za porodicu i dvosoban stan za studente nije isto... Evo recimo jednog stana na "metar" od bulevara, i 15-20min pesaka od centra:

Code:
http://www.nekretnine.rs/sr/Stambeni%20objekti-Stanovi--110/Name%C5%A1ten%20stan%20kod%20Medicinskog%20fakulteta--250863.aspx?mrg=1

Meni je ovo za dva studenta/cimera vise nego dobro... Ja doduse imam tu "srecu" da mi je faks na Trosarini(PMF), pa dvosoban stan mogu da nadjem i za manje od 100E.

Ako uspes da upadnes preko "veze", sklopis dogovor na 6meseci/godinu dana, tu cena pada za 10-20E mesecno, sto znaci da mozes da nadjes stan na 10min od centra za 120E...




Palilulska rampa po meni nije bas na 10 min od centra

A i ovaj u sremskoj je daleko za moj racun A i ima jednu sobu i kuhinju
Ja sam sestri prosle godine nasao stan u katicevoj,2 posebne sobe + kuhinja od 45 kvm,bez CG za 150e :0 A stan izuzetno topao i najveci racun za struju (2xTa od 3kw) je bio oko 4500

Nego da ne kvarimo temu ponudom izdavanja
Cinjenica je i da je Nis rupa sto se tice posla
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.236.*



+784 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 13:41 - pre 131 meseci
Citat:
ser_nicky:
Zanimljiv tekst...A još su zanimljiviji komentari

http://www.mondo.rs/a601759/In...-evra-a-niko-nece-da-radi.html



Ovde je izrecena velika kolicina gluposti

Inace cini mi se da drvosece rade honorarno,a ne za platu
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 14:03 - pre 131 meseci
Naravno da su gluposti , pazi da cobani ne zarade 700 a drvosece 1000€ ...

Citat:
Milana A.:
Nisam citala sta ste pisali na temi ,nemam vremena ,a rado bih .Samo zelim da kazem da situaciju u ovoj zemlji moze samo omladina da promeni i to POBUNOM ,da POBUNOM i to onom zestokom,krvavom,odvratnom i nemilosrdnom !
Ne vredi danas ni glasati i svako ko se prepire i svadja oko stranaka i politike je glup .Politicari se menjaju ,a politika ostaje ista .
Mi obicni ljudi samo cutimo i trpimo ,a ona druga strana sve vise jaca i sve postaje okrutnija .Nece nama politicari uvesti bolji zivot ,sta ih boli uvo za nas ,oni dobro zive, imaju dobre plate .
Mi ,moramo da se borimo za bolji zivot i ako udjemo u tu debilnu EU ,mi cemo i dalje biti jeftina radna snaga i dalje cemo mahom raditi za dzeparac od 15 000 i 20 000 dinara ,a nemamo svi prilike da pobegnemo u inostranstvo .
Ne znam sta vise da kazem ,ja studiram ,nemam vezu za zaposlenje .Moj decko radi vec 10 godina ,a ima samo nepune 2 godine staza .Sad vija nesto da ode na brod da radi ,ceka poziciju konobara vec 8 meseci ,bas je u bedaku .Stalno pricamo kako cemo se ukopati ovde ako ostanemo .
Najgore od svega je to sto dosta ljudi ovde se vec srodilo sa tim da smo beda i kao to treba prihvatiti .Tuzno ,jako tuzno ....

A sta ce omladina kad se zavrsi pobuna , krvava i odvratna ?
Da spakuju prnje pa u Njemacku ?
Naravno da su se ljudi 'srodili' s tim da smo beda jer jesmo beda (i to veca nego sto delujemo , krediti maskiraju pravo stanje stvari)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao29.07.2013. u 14:07 - pre 131 meseci
Citat:
Milana A.: ...situaciju u ovoj zemlji moze samo omladina da promeni i to POBUNOM ,da POBUNOM i to onom zestokom,krvavom,odvratnom i nemilosrdnom !

Pobunom protiv koga?
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 624647 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.