Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 620524 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao14.12.2013. u 02:03 - pre 125 meseci
Nemam obicaj da "prestanem da se javljam" bez davanja zavrsne rijeci ili pozdrava.
Mora da si napisao nesto izuzetno glupo ili maloumno sto mi je ubilo interesovanje za daljom diskusijom.
No, ako mislis da sam ostao nesto duzan, podsjeti me na kojoj temi je to bilo da pogledam o cemu se radi, pa da ispravim gresku ako je ima.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao14.12.2013. u 02:17 - pre 125 meseci
Citat:
Valar Morghulis: Na oko sigurno 500 mejlova, nije pozvana na 5 testiranja, BEZ LAGANJA.

Javila se na 500 konkursa na posao?!
500?!

Nikad nisam uspio da ljudski obradim jednu jedinu prijavu na konkurs za posao za manje od nedelju dana, a vi izgleda sisate 20-tak dnevno. Svaka cast.
Kad god sam negdje stvarno nastojao da se zaposlim, proucavao sam i taj posao koji bi trebao da radim, i firmu kod koje se prijavljujem i sve ostalo sto sam mogao.
Onda sam ucio sto god sam o tom poslu mogao i pazljivo sastavljao svoju prijavu i tek kad sve 18 puta isprovjeravam i budem maksimalno pripremljen i za brzi telefonski screening i za intervju i za testiranje - tek onda se javljam na konkurs.

A vi tako mozete da sikate po 10 mailova dnevno ko muve bez glave i da se ko botovi javljate na po 10 konkursa dnevno do kraja zivota i nijedan valjan posao tako sigurno necete dobiti.

Ali nema veze, dok ima glava bice i zidova. Samo napred!
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao14.12.2013. u 02:32 - pre 125 meseci
Citat:
Odin D.:
Nemam obicaj da "prestanem da se javljam" bez davanja zavrsne rijeci ili pozdrava.
Mora da si napisao nesto izuzetno glupo ili maloumno sto mi je ubilo interesovanje za daljom diskusijom.
No, ako mislis da sam ostao nesto duzan, podsjeti me na kojoj temi je to bilo da pogledam o cemu se radi, pa da ispravim gresku ako je ima.


Nema potrebe da te podsećam, samo nastavi sa sopstvenom misijom, uveseljavaju me stavovi koje zastupaš.

Što se tiče vidovitosti, gledaš u pasulj ili kristalnu kuglu pa znaš da sam glup i malouman? Impresioniran sam tvojim paranormalnim sposobnostima.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao14.12.2013. u 13:19 - pre 125 meseci
Citat:
biciklista: Što se tiče vidovitosti, gledaš u pasulj ili kristalnu kuglu pa znaš da sam glup i malouman? Impresioniran sam tvojim paranormalnim sposobnostima.

Ne, zato sam te i pitao da me podsjetis o cemu se radi, pa da provjerim sta je posredi.
I ne, nisam ja rekao da si glup i malouman nego da si mozda napisao nesto takvo. To nije isto.
A to sto si ti jednostavnu recenicu shvatio tako pogresno - moze da indicira da si po tom preuranjenom zakljucku u pravu, ali ne mogu da tvrdim dok se ne urade dodatne provjere.

Znaci, nemam nikakve paranormalne sposobnosti. Cak sta vise, ako bi neko trebao da ih ima - onda si to ti, jer ti izgleda odnekud tacno i sigurno znas koliko ce da vrede dolar i evro za 20+ godina ili koliko ce da kostaju kuca i stan u Zrenjaninu za 30 godina, pa na osnovu toga vrlo lako mozes da vidis sta su danas "nepristojne" bankarske kamate i kolike bi trebale da budu "pristojne". Izgleda da ti ta saznanja dobijas iz pasulja i kristalne kugle, posto nam jos nisi pokazao neki ovozemaljski racun kojim si proracunao te kamate, vec se iskljucivo frljas nekim paranormalnim argumentima i te kamate procjenjujes iskljucivo po nekom svom "osjecaju".
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao14.12.2013. u 16:53 - pre 125 meseci
kad te covek ovako slusa rekao bi da ti pametan i uman covek.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao14.12.2013. u 17:09 - pre 125 meseci
Citat:
Emmy: kad te covek ovako slusa rekao bi da ti pametan i uman covek.

Bas naprotiv. Kad vidim koliko budala privlacim svojim postovima pomislio bi suprotno.
 
Odgovor na temu

Valar Morghulis
Beograd

Član broj: 319776
Poruke: 8
95.180.99.*



+13 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao14.12.2013. u 18:32 - pre 125 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
Valar Morghulis: Na oko sigurno 500 mejlova, nije pozvana na 5 testiranja, BEZ LAGANJA.

Javila se na 500 konkursa na posao?!
500?!

Nikad nisam uspio da ljudski obradim jednu jedinu prijavu na konkurs za posao za manje od nedelju dana, a vi izgleda sisate 20-tak dnevno. Svaka cast.
Kad god sam negdje stvarno nastojao da se zaposlim, proucavao sam i taj posao koji bi trebao da radim, i firmu kod koje se prijavljujem i sve ostalo sto sam mogao.
Onda sam ucio sto god sam o tom poslu mogao i pazljivo sastavljao svoju prijavu i tek kad sve 18 puta isprovjeravam i budem maksimalno pripremljen i za brzi telefonski screening i za intervju i za testiranje - tek onda se javljam na konkurs.

A vi tako mozete da sikate po 10 mailova dnevno ko muve bez glave i da se ko botovi javljate na po 10 konkursa dnevno do kraja zivota i nijedan valjan posao tako sigurno necete dobiti.

Ali nema veze, dok ima glava bice i zidova. Samo napred!



Odes na infostud, imas spremljen e mail sa propratnim pismom, vidis uslove konkursa i konkurises ili ne. A to sto ti radis,a da mi ne zameris, je cisto filozofiranje.....Danas u Srbiji niko nece ni da te pogleda ako nemas radno iskustvo,a kako mozes da ga steknes ako ti niko ni ne pruza sansu??? Za sta se pripremas,samo mi to objasni??? Jel znas neki jezik,sta tu imas da se pripremas? Jel znas oblast koju si izucavao cetiri godine ili ne znas???
Ako te neko pozove na razgovor, tek onda uzmi i prouci firmu prvenstveno, cime se bavi i u tom smislu mogu da razumem tvoje reci....sve drugo je mlacenje prazne slame.
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao14.12.2013. u 21:14 - pre 125 meseci
Citat:
Odin D.:
Nikad nisam uspio da ljudski obradim jednu jedinu prijavu na konkurs za posao za manje od nedelju dana, a vi izgleda sisate 20-tak dnevno. Svaka cast.


Za nedelju dana čovek pročita "Rat i mir".

Citat:
Odin D.:
I ne, nisam ja rekao da si glup i malouman nego da si mozda napisao nesto takvo. To nije isto.


Znam za taj fazon odavno na forumima, ono kad hoćeš da uvrediš sagovornika, a da te moderacija ne potkači. Nastavi sa svojom misijom, zabavan si.
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao14.12.2013. u 21:52 - pre 125 meseci
Citat:
Valar Morghulis:
Citat:
Odin D.:
Citat:
Valar Morghulis: Na oko sigurno 500 mejlova, nije pozvana na 5 testiranja, BEZ LAGANJA.

Javila se na 500 konkursa na posao?!
500?!

Nikad nisam uspio da ljudski obradim jednu jedinu prijavu na konkurs za posao za manje od nedelju dana, a vi izgleda sisate 20-tak dnevno. Svaka cast.
Kad god sam negdje stvarno nastojao da se zaposlim, proucavao sam i taj posao koji bi trebao da radim, i firmu kod koje se prijavljujem i sve ostalo sto sam mogao.
Onda sam ucio sto god sam o tom poslu mogao i pazljivo sastavljao svoju prijavu i tek kad sve 18 puta isprovjeravam i budem maksimalno pripremljen i za brzi telefonski screening i za intervju i za testiranje - tek onda se javljam na konkurs.

A vi tako mozete da sikate po 10 mailova dnevno ko muve bez glave i da se ko botovi javljate na po 10 konkursa dnevno do kraja zivota i nijedan valjan posao tako sigurno necete dobiti.

Ali nema veze, dok ima glava bice i zidova. Samo napred!



Odes na infostud, imas spremljen e mail sa propratnim pismom, vidis uslove konkursa i konkurises ili ne.

Neprofesionalno je imati jedno propratno pismo za sve kompanije i ljudi iz HR-a su trenirani da takva pisma detektuju i odmah znaju koliko je aplikant ozbiljan.
Moram da priznam da i ja prilicno dugo spremam aplikaciju za posao. Kada sam u aktivnom job searching modu, to ide dosta brze - potrosim po par dana za valjanu aplikaciju, ali ne vredi ni pocinjati sa ozbiljnim trazenjem posla bez da se prvo ispita trziste, istrazi sta je trenutno aktuelno, koji skilovi su trazeni, podseti se bitnih stvari iz rezimea i slicno. Moje iskustvo je takvo da je mnogo bolje aplicirati na 10 pozicija u par meseci, ali odraditi aplikacije valjano nego na 100 pozicija sa nekim generic CVjem i propratnim pismom jer postavi se u kozu osobe koja cita ta pisma-ima 300 pisama i svi govore o tome kako su vredni, radni, brzo uce i prave osobe za posao... kako izabrati pravog kandidata medju svim tim vanserijskim talentima? Jedini nacin je da u pismu napises kako i zasto ispunjavas bas one uslove koje su navedeni u opisu radnog mesta, sto znaci da se treba posvetiti citanju tih opisa, razmisliti dobro da li si ti prava osoba za posao, biti objektivan pa oceniti da li ispunjavas kriterijume i onda napraviti posebnu aplikaciju za tu jednu jedinu firmu. Treba takodje znati da su velike sanse da te uopste ne pozovu na intervju cak i ako si prava osoba za posao i ako ti je aplikacija odlicna, ali su ti sanse daleko vece nego da saljes generic CV i pismo svima. Na kraju, moras racunati i na to da cak i ako provedes sate i sate na jednoj aplikaciji, to ne znaci da moras dobiti posao ili cak biti pozvan na razgovor ali sebi mnogo povecavas sanse, a kada te konacno pozovu na razgovor, ako nisi lagao u aplikaciji neces prolaziti kroz neprijatnosti tokom intervjua.

Naravno, ovo vazi za ozbiljne poslove i aplikante... ako se aplicira za rostiljdziju na seoskoj slavi, onda ne vazi gore napisano

Sa druge strane, situacija u Srbiji je definitivno mnogo bolja nego sto ljudi pricaju, s obzirom na ogroman broj radnih mesta koji se konstantno otvara, i to samo u jednoj struci! Mislim, pet stotina otvorenih radnih mesta za koje je ekonoista kvalifikovan. To su stvarno odlicne vesti koje svedoce o tome da se blizi vreme kada ce teme poput ovih biti proslost.


 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao14.12.2013. u 23:06 - pre 125 meseci
Citat:
Andrej013:
Sa druge strane, situacija u Srbiji je definitivno mnogo bolja nego sto ljudi pricaju, s obzirom na ogroman broj radnih mesta koji se konstantno otvara, i to samo u jednoj struci! Mislim, pet stotina otvorenih radnih mesta za koje je ekonoista kvalifikovan. To su stvarno odlicne vesti koje svedoce o tome da se blizi vreme kada ce teme poput ovih biti proslost.


Sprdaš se sa tuđim problemom? Voleo bih da dođeš u takvu situaciju, pa da se tebi neko tako cinično obraća. Svet je definitivno otišao u racq.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.206.1.5.vgccl.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao14.12.2013. u 23:11 - pre 125 meseci
[quote]shut_down:
Citat:
flighter_022:



Citat:
...oglas je pročitan 258 puta


I koliko misliš da je u tih 258 čitanja bilo iskusnih CNC operatera?


To koliko je bilo iskusnih nije moj nego njihov problem, u naslovu je stajalo tacno sta mi je potrebno.


Ja nekog od 23-4-5, eventualno do 30 godina smatram mladim (ili barem dosta mladjim od mene), a neko ko ima toliko godina veoma lako moze da ima iskustvo tog tipa.

 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.206.1.5.vgccl.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao14.12.2013. u 23:13 - pre 125 meseci
Citat:
kompa_kt:
Mozda i ti sada kazes u sebi: "Nisam ja takav, naucio bih te, ali je situacija takva" ali shvati da svi tako razmisljaju.
Svakom se njegova situacija cini nepovoljnom i niko ne zeli nikog da nauci necemu. Niko nema zivaca.


Da je firma u Srbiji, nije problem uzeti šegrta... ali da se dovodi neko ovamo (viya, avio karta, imigracioni troškovi, smeštaj itd), to malo teže. Da si fizički ovde, opet ne bi bio problem.
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao14.12.2013. u 23:50 - pre 125 meseci
Citat:
biciklista:
Citat:
Andrej013:
Sa druge strane, situacija u Srbiji je definitivno mnogo bolja nego sto ljudi pricaju, s obzirom na ogroman broj radnih mesta koji se konstantno otvara, i to samo u jednoj struci! Mislim, pet stotina otvorenih radnih mesta za koje je ekonoista kvalifikovan. To su stvarno odlicne vesti koje svedoce o tome da se blizi vreme kada ce teme poput ovih biti proslost.


Sprdaš se sa tuđim problemom? Voleo bih da dođeš u takvu situaciju, pa da se tebi neko tako cinično obraća. Svet je definitivno otišao u racq.

Ne sprdam se, sta ti pada na pamet?! Ja ti dam 3 pasusa saveta kako da napises dobru prijavu za posao a ti me optuzujes da se sprdam? Ja sam bio u daleko goroj situaciji jer kada sam slao svoj CV na sve moguce adrese, ukupno sam imao samo 50ak aplikacija. Eh da sam ja u situaciji da mogu da se prijavim na 500 pozicija, mislim da sreci ne bi bilo kraja.
Ja ukazujem na to koliko je verovatno besmisleno prijavljivati se na 500 pozicija, tj. ili je besmisleno, ili je situacija u Srbiji vise nego povoljna za svrsene studente ekonomije. Ti si odlucio da je besmisleno i ja se slazem sa tobom.


U sustini, u Srbiji nazalost ima gomila ocajnih ljudi koji bi se prijavili da rade bilo kakav posao, medicinske sestre se prijavljuju da budu ekonomisti, ekonomisti bi bili pravnici, pravnici bi radili u fabrici kablova i sl. To sve cini posao regrutera tezim jer imaju gomilu aplikanata koji "spamuju" sve zive firme i poslove. U takvom okruzenju je neophodno posvetiti vreme i napraviti valjanu aplikaciju jer zelis da se razlikujes od mase ljudi, zelis da budes profesionalac a to definitivno nisi ako saljes CV na 500 adresa.
To ti je savet a ne sprdanje.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao14.12.2013. u 23:55 - pre 125 meseci
Dobro i kad se onda vracas iz jadnog NYC da konkurises u fenomenalnoj Srbiji ?
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao14.12.2013. u 23:56 - pre 125 meseci
Citat:
Andrej013: Ja ti dam 3 pasusa saveta kako da napises dobru prijavu za posao a ti me optuzujes da se sprdam?


Ti meni da daš savet? Ajd još neki vic molim te, dobro te je krenulo.
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.12.2013. u 00:19 - pre 125 meseci
Citat:
biciklista: Ti meni da daš savet? Ajd još neki vic molim te, dobro te je krenulo.
Hah, cuj njega. Pa naravno da ne tebi. Ti si ocigledno izgubljen slucaj i tvojih 30 poruka na forumu je vise nego dovoljno da se to utvrdi bez trunke sumnje. Ja sam dao savet coveku koga sam citirao, tako to ide na forumu - koga citiras, njemu se obracas.
Ti si pokazao koliko si izgubljen, ostrascen, besan i ostecen, tako da sa tobom mogu samo da se sprdam, jer je davanje saveta osobi poput tebe potpuno uzaludno ;)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.12.2013. u 02:17 - pre 125 meseci
Citat:
biciklista: Za nedelju dana čovek pročita "Rat i mir".

Nije to nista. Prosjecno dobar regruter za par minuta procita "Idiota".
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.12.2013. u 05:09 - pre 125 meseci
Citat:
Valar Morghulis:A to sto ti radis,a da mi ne zameris, je cisto filozofiranje.....Danas u Srbiji niko nece ni da te pogleda ako nemas radno iskustvo,a kako mozes da ga steknes ako ti niko ni ne pruza sansu??? Za sta se pripremas,samo mi to objasni??? Jel znas neki jezik,sta tu imas da se pripremas? Jel znas oblast koju si izucavao cetiri godine ili ne znas???
Ako te neko pozove na razgovor, tek onda uzmi i prouci firmu prvenstveno, cime se bavi i u tom smislu mogu da razumem tvoje reci....sve drugo je mlacenje prazne slame.


Ne znam ko ovdje filozofira ili mlati praznu slamu: ja koji sam od 6 intervjua u zivotu dobio posao u 5 slucajeva, ili ti kojemu se od 500 prijava niko nije javio.
I taj 6. bih dobio da se nije desilo da se to mjesto popunilo drugim kanalom prije isteka oglasa, ali me direktor svejedno zvao da vidi da li igdje drugdje moze ikako da me ugura. Nazalost, nije meni odgovaralo to gdje je njima trebalo. Inace bi bilo 6/6.

Citat:
Valar Morghulis:Jel znas oblast koju si izucavao cetiri godine ili ne znas???

Ako mislis na fakultet i izucavanje onoga sto je potrebno da se poloze ispiti ili dobije diploma mogu da ti kazem da je taj onda 4 godine izucavao moj q... da izvines, a ne posao za koji se javlja na konkurs.
Skola i diploma mogu nekom poslodavcu biti neki preduslov, i uz neke druge kvalifikacije pokazatelj nekih sposobnosti, ali ako neko ima samo diplomu i nista drugo i misli da je to dovoljno, onda je to jasan signal da se radi o mentolu koji je izgleda samo sposoban/voljan za polaganje ispita, a nesposoban ili nevoljan za stvarne poslove, jer da je voljan za to - naucio bi i mimo skole nesto o onom poslu kojim navodno zeli da se bavi, jer osim pilotske skole i skole za vozaca viljuskara i jos tako nekih par specificnih nema puno skola iz kojih se iz skolske klupe direktno selis na posao potpuno osposobljen za to radno mjesto.
Evo, sad ja hocu da budem npr. programer i javim se na neki konkurs i prdim tamo na intervjuu kako sam polozio "Uvod u programiranje", te jos "Programiranje 1" i "Programiranje 2", na tamo nekom fakultetu prije tri godine, te eto znam ja sta sam izucavao cetiri godine, sta ce kome vise od toga...
Oce to, samo nosi gajbice, pa kupi vremeplov, pa se vrati u vesele '70-te. Tamo se posao dobivao po tome koliko dugo cekas na birou i koji si na redu.

Citat:
Valar Morghulis:Ako te neko pozove na razgovor, tek onda uzmi i prouci firmu prvenstveno, cime se bavi i u tom smislu mogu da razumem tvoje reci....sve drugo je mlacenje prazne slame.

Kako to mislis: prijavljivas se na konkurs za posao, a da ni ne znas "prvenstveno" cime se firma bavi i tako to u tom smislu, pa ces to nekad kasnije da "proucis"?!?!

Kao sto rekoh, slobodno ti nastavi tako. Tvoji rezultati od 500:0 govore u prilog tvojoj mudrosti.
Javi nam kad predjete sledeci milestone: 1000 prijava : 0 uspjesnih. Mozda za par nedelja oborite i neki Ginisov rekord ako nastavite tim tempom.
Kod razbijanja zida glavom najvaznije je biti uporan i ne mijenjati taktiku.


 
Odgovor na temu

Valar Morghulis
Beograd

Član broj: 319776
Poruke: 8
95.180.99.*



+13 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.12.2013. u 12:45 - pre 125 meseci
Odin.....

Tvoj poslednji odgovor pokazuje kako si shvatio moj odgovor, sto ce reci licno.....a lepo sam napisao da ne zelim da me shvatis pogresno.
Da si citao moje predjasnje odgovore, video bi da se radi o tri godine slanja e mailova. Ti ces sad na ovo odgovoriti opet nesto u prilog tvojim tvrdnjama,
ali nije to poenta ove teme. O skolstvu ne zelim previse da polemisem, jer ga treba menjati iz korena, ali takodje stojim iza tvrdnji da ko zeli znanje,
moze da ga stekne!
E sad da se malcice pozabavim tvojim odgovorima....
Napisao sam da je osoba volontirala u poreskoj upravi, gde je kao osoba kojoj niko nije zeleo da pokaze posao, zabelezila rezultate kakvi nisu zabelezni poslednjih 10 godina,
ako pricamo o naplati istih. Trebam li i da ti pisem kako je sama nosila 17 hiljada predmeta (dobro si procitao) koje niko nije zeeleo da obradjuje??? Trebam li da ti pisem kako direktor te filijale, covek
koji nema porodicu a u pedesetim godinama je (znaci neko kome je posao sve), je bio odusevljen sto ima takvu osobu??? Na njegovo insistiranje je podnela papire i od njega je dobila odgovor da je vlast smenjena
i da ne moze nista da uradi??? Sve ovo samo u prilog tome da osoba ne zeli da radi, da ne zna da radi i na kraju krajeva da za nekoga pravila vaze,a za nekoga ne....No da ne duzim....
Da, dobio je moj brat poslove u najjacim srpskim firmama,a znas sta mu je pomoglo??? Biografija! A znas kako? Tako sto poslodavac vidi radno iskustvo! A sad ti meni odgovori,kako ce ga osoba steci, kad mladi danas
ne mogu da dobiju sansu,kad svi traze radnike sa iskustvom???
Ja bi tebi sad mogao da odgovorim da kad si dobio posao u 5 od 6,znaci da sa tobom nesto nije u redu kad tako menjas firme,ali ja to necu uraditi, vec smatram da cenis svoje znanje i to je lepo.
Meni nije problem za mene, moja bio dovoljno govori (sa 23 najmladji rukovodilac u Beogradu, po javnim podacima sa najboljim rezultatima u gradu u sferi mog posla, danas radim na jos visoj poziciji jer ljudi znaju ko sam),ali nije to poenta
i necu pisati 5 od 6 poput tebe (iako pretpostavljam da to nije bilo hvalisanje).
Srbija nije USA, zna se ko su vodece firme, cime se bave,a sve ostalo se lako proverava. Moj odgovor je bio da ne mozes da znas ko ce raspisati konkurs za radno mesto i da tek nakon toga mozes da proveris cime se firma bavi.Ali ti to nisi razumeo ili si vidovnjak pa znas kako ce primera radi IDEA raspisati konkurs za posao.Ako jesi,svaaka cast, dobijas titulu druida....
Tvoje reci svakako imaju logiku,ali ne zaboravi da pricamo o Srbiji.
Dodacu samo ovo, da mi je drago sto imas posao i daj boze da ne dodjes u situaciju da ga trazis.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.12.2013. u 13:55 - pre 125 meseci
Citat:
Valar Morghulis
Napisao sam da je osoba volontirala u poreskoj upravi, gde je kao osoba kojoj niko nije zeleo da pokaze posao, zabelezila rezultate kakvi nisu zabelezni poslednjih 10 godina...

Jbt, pa šta ljudi rade sa tolikom pameću?

Još uvek nisam sreo/čuo/video radnika, a da nije neki genijalac, najbolji, najpametniji, najsposobniji, najlepši, naj naj naj... A pogotovo kad čitaš CV... Prosto poželiš da mu daš ključeve firme i poželiš sve najbolje, jer u poređenju sa njima ni nobelova nagrada nije neka referenca...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 620524 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.