Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koju mini-liniju da kupim?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Koju mini-liniju da kupim?

[ Pregleda: 3526 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mulla.saddra

Član broj: 283174
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Koju mini-liniju da kupim?04.11.2012. u 18:54 - pre 139 meseci
Planiram da kupim mini-liniju, a prethodnu sam kupio pre dvadesetak godina, tako da sam totalni amater. Koristio sam DVD plejer Pioneer do skoro sa Jazz zvucnicima za slusanje muzike, dok plejer nije otkazao. Sada imam Sony BR plejer sa izlazom za stereo zvucnike, te muziku mogu da slusam samo preko zvucnika na TV-u, sto i nije neki dozivljaj.

Potrebna mi je mini-linija koja:
- reprodukuje muziku CD, DVD i USB, a podrzava i mp3 format (ako podrzava Flac odlicno, ali nisam to jos cuo da postoji)
- ima dobar am/fm radio
- moze da se na nju prikljuci gramofon, odnosno, gramofon moze da koristi njeno pojacalo i zvucnike
- ima 5.1 izlaz za zvucnike (nije obavezno, znam da nema sanse) ili ima dobre stereo zvucnike
- moze da se na nju prikljuci Sony BR plejer
- moze da reprodukuje audio kasete (nije obavezno)
- nije mnogo skupo (plafon 200 evra)
- usput, koji biste mi gramofon preporucili (do 100 evra)

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13051
109.121.54.*

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Koju mini-liniju da kupim?04.11.2012. u 19:13 - pre 139 meseci
Citat:
mulla.saddra: Planiram da kupim mini-liniju
- nije mnogo skupo (plafon 200 evra)


http://www.tehnomanija.rs/mini-linije
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Koju mini-liniju da kupim?06.11.2012. u 15:56 - pre 139 meseci


Oni su malo pomješali micro i mini linije, odnosno sve su svrstali u istu kategoriju. @mulla.saddra: tebi treba baš mini liniija ili micro (ako ne znaš razliku, mini su ove veće )...

Što se tvojih zahtjeva tiće, krenimo redom:
- CD i USB te mp3 danas imaju sve (ili 99% njih), sa DVD-om su nešto rijeđe ali ih ima puno
- što ti znači dobar tuner? dobar prijem?
- što se gramofona i BR playera tiće, traži liniju sa audio inputom... neke imaju i tzv. MP3 LINK koji se nalazi s prednje strane (ja sam lično tražio jednu da ima AUX straga i MP3 link sprijeda jer da ima samo prednji, nervira me kabel ispred dotični link koristim povremeno za mobitel/mp3 player) s time da ovisno o gramofonu će ti trebati možda neki konverter, jer takve linije uglavnom nemaju phono input... ako gramofon ima običan linijski izlaz onda nema problema
- što se kazeta tiće, mini linije imaju (iako sve rijeđe), micro nemaju
- kako sad 5.1 izlaz? što se zvučnika i pojačala tiće, linije su ti uglavnom 2.0 (stereo), eventualno imaju prikeljen subwoofer, ili samo izlaz za subwoofer (viđao sam i neke sa 5.1 zvučnicima ali rijetko)... ako te zanima za DVD, to možeš naći... moja npr. ima i HDMI out i digitalni izlaz (pretpostavljam da se preko njih može izvući 5.1) ali ti treba 5.1 pojačalo koje će to moći izvesti... analogne 5.1 izlaze (svaki zasebno) na liniji još nisam vidio

Za mini linije ti ne mogu udjeliti puno savjeta, jedina koju imam stara je preko 10 godina i upravo je nedavno ispustila dušu. Ja sam si kupio micro liniju (na gore danom linku to je ista kao Phillips DCM 7005/12 s time da moja ima i DVD, ova nema ali isto izgledaju, sve ostalo je isto), platio oko 325€, ima sve što tebi treba (osim cijene koja iskače), zvuk je meni osobno vrhunski, bolji od očekivanja. Jedino nisam baš zadovoljan sučeljem, te sporim učitavanjem MP3-ca sa USB-a, no koristim uglavnom samo ulaz i reproduciram s laptopa. Filmove pokreće s DVD-a i USB-a a uz filmove prikazuje i slike. Primjedba: iako triput manja, svira puno bolje od moje stare mini linije, i ima dublji bas (na onako male zvučnike). U tvom cjenovnom rangu kad sam ja kupovao vidio sam još 2 Phillipsova modela sa DVD-om. Ako ti treba mini linija, ignoriraj zadnji odlomak.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Koju mini-liniju da kupim?

[ Pregleda: 3526 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.