Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć prilikom koristenja VLOOKUP, SUMIF, INDEX,MATCH,INDIRECT sve na jednom primjeru

[es] :: Office :: Excel :: Pomoć prilikom koristenja VLOOKUP, SUMIF, INDEX,MATCH,INDIRECT sve na jednom primjeru

[ Pregleda: 1909 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

negative7
Ivan Raic

Član broj: 186110
Poruke: 151
*.scst.hr.



Profil

icon Pomoć prilikom koristenja VLOOKUP, SUMIF, INDEX,MATCH,INDIRECT sve na jednom primjeru03.11.2012. u 23:36 - pre 139 meseci
Evo imam jedan primjer, i trebao bih dobiti zadnji stupac(kolonu) kao na slici, ali ne uspijevam nikako.
Jel moze netko od vas napisati sto bih trebao uraditi da dobijem kao na ovoj slici.

Prva opcija trazi VLOOPUP, i uspijem dobit ako napisem bas "kokoš" a ne "kokoši" kako stoji na slici.

U svakom slucaju pogledajte sliku pa ce sve biti razumljivije.

 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Pomoć prilikom koristenja VLOOKUP, SUMIF, INDEX,MATCH,INDIRECT sve na jednom primjeru04.11.2012. u 06:51 - pre 139 meseci
u prilogu ti je resenje ovog problema
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

negative7
Ivan Raic

Član broj: 186110
Poruke: 151
*.scst.hr.



Profil

icon Re: Pomoć prilikom koristenja VLOOKUP, SUMIF, INDEX,MATCH,INDIRECT sve na jednom primjeru04.11.2012. u 08:45 - pre 139 meseci
Ej hvala ti,

Samo jos bi trebalo u ovome "broj zenskih zivotinja" pomnozit sa odgovarajucom vrijednosti u koloni B2:B12.

KAko rec excel. "Zbroji mi sve u ovom range-u AKO je u onom drugom range-u na ekvivaletnom mjestu vrijednost X"


Jos jedna stvar: sto se tice ovog VLOOKUP, radi ako u formuli bas tocno napisem ono sto trazim.
A je li moguce naci string unutar stringa. npr. u jednoj celiji A1 stoji "Ja idem u školu"
a u C1 stoji "škola"

Sad jeli moguće dobiti riječ "školu" na osnovu celije C1->"skola".

ovo mi treba za ovo "Kolika je cijena kokoši" jer kad promijenim na "Kolika je cijena macke" onda opet moram mijenjat formulu

[Ovu poruku je menjao negative7 dana 04.11.2012. u 10:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Pomoć prilikom koristenja VLOOKUP, SUMIF, INDEX,MATCH,INDIRECT sve na jednom primjeru

[ Pregleda: 1909 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.