Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamena džek-ova slušalica i mikrofona!Molim vas stručnjaci,odgovorite mi :)

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Zamena džek-ova slušalica i mikrofona!Molim vas stručnjaci,odgovorite mi :)

[ Pregleda: 3526 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kosmetshop
Patrić Stefan
Generalni menadžer u www.kosmetshop.com
Srpski Kosmet

Član broj: 298486
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kosmetshop.com


+3 Profil

icon Zamena džek-ova slušalica i mikrofona!Molim vas stručnjaci,odgovorite mi :)01.11.2012. u 01:26 - pre 139 meseci
Evo ovako glasi moj problem.Pošto mislim da je problem u mom pink mikrofon džeku odnosno ulazu u matičnu ploču,najverovatnije da je ulaz pregoreo,tj.prepoznaje kada ubacim mikrofon ali nikako da snima ili registruje zvuk.Pre nekih godinu dana je sve lepo radilo.Skoro sam saznao da mogu džekovi da se zamene,tj. redosled i funkcija.Kada ubacim mikrofon u matičnu ploču,meni izbaci listu gde trebam da izaberem koji je uređaj.Radi se o Realtek zvučnoj kartici.Da li zna možda neko kako mogu taj redosled promeniti,da kada ubacim mikrofon u ulaz za zvučnjake,meni automatski izbaci listu gde će se nalaziti mikrofon?Veliki pozdrav za sve vas koji dajete odgovore i rešenja nama početnicima
SRBIN S' KOSMETA
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Zamena džek-ova slušalica i mikrofona!Molim vas stručnjaci,odgovorite mi :)01.11.2012. u 09:31 - pre 139 meseci
To se obično radi u aplikaciji koja je došla uz drajvere, otvori mixer ali ne onaj klasičan nego onaj koji je instaliran prilikom instalacije drajvera. Možda i ne može, ne verujem da to radi uvek i svuda.
 
Odgovor na temu

kosmetshop
Patrić Stefan
Generalni menadžer u www.kosmetshop.com
Srpski Kosmet

Član broj: 298486
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kosmetshop.com


+3 Profil

icon Re: Zamena džek-ova slušalica i mikrofona!Molim vas stručnjaci,odgovorite mi :)02.11.2012. u 00:55 - pre 139 meseci
Ne moze da se izabere pri instalaciji,nazalost.Da li mozda neko drugi zna ? :)
SRBIN S' KOSMETA
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Zamena džek-ova slušalica i mikrofona!Molim vas stručnjaci,odgovorite mi :)02.11.2012. u 07:30 - pre 139 meseci
Ne biraš pri instalaciji nego po instalaciji drajvera imaš i aplikaciju tj mixetu koja nije sistemska. U njoj možeš da izabereš koji je džek za koju namenu. Ako toga nema, verovatno ta ploča tj zvučna na njoj nema te mogućnosti. Koja je tačno matična? Sad ću da startujem windows pa da napravim neku sliku toga.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Zamena džek-ova slušalica i mikrofona!Molim vas stručnjaci,odgovorite mi :)02.11.2012. u 23:02 - pre 139 meseci
Pretpostavljam da je neki integrisan zvuk. Pomoglo bi kad bi neveo proizvodjaca i model maticne ploce da tacno utvrdimo o kom Realtec chipsetu je rec. Kod nekih moze to sto hoces, a kod nekih nece da moze, nego ako hoces punu funkcionalnost kupi dodatnu audio karticu (internu PCI/PCI-E ili eksternu USB/Firewire) po zelji i/ili finansijskim mogucnostima.
 
Odgovor na temu

kosmetshop
Patrić Stefan
Generalni menadžer u www.kosmetshop.com
Srpski Kosmet

Član broj: 298486
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kosmetshop.com


+3 Profil

icon Re: Zamena džek-ova slušalica i mikrofona!Molim vas stručnjaci,odgovorite mi :)02.11.2012. u 23:51 - pre 139 meseci
Evo ovako,maticna je ova Asus A8R-MX-Vintage,a drajver za zvucnu je Realtek.

SRBIN S' KOSMETA
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Zamena džek-ova slušalica i mikrofona!Molim vas stručnjaci,odgovorite mi :)03.11.2012. u 23:05 - pre 139 meseci
To je Asusov barebone. Na zalost nije moguce pomocu Realtekovog audio managera, promeniti funkciju konektora druge boje, sem pink, da da bude mic konektor.
 
Odgovor na temu

kosmetshop
Patrić Stefan
Generalni menadžer u www.kosmetshop.com
Srpski Kosmet

Član broj: 298486
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kosmetshop.com


+3 Profil

icon Re: Zamena džek-ova slušalica i mikrofona!Molim vas stručnjaci,odgovorite mi :)03.11.2012. u 23:34 - pre 139 meseci
Izgleda trebam da se oprostim od svoje zvučne kartice ako hoću da koristim mikrofon?
SRBIN S' KOSMETA
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
109.121.54.*



+536 Profil

icon Re: Zamena džek-ova slušalica i mikrofona!Molim vas stručnjaci,odgovorite mi :)03.11.2012. u 23:46 - pre 139 meseci
Kupi USB zvučnu kartu (koštaju nekoliko evra) ili Bluetooth slušalicu u kombinaciji sa BT adapterom i eto rešenja za skype.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Zamena džek-ova slušalica i mikrofona!Molim vas stručnjaci,odgovorite mi :)

[ Pregleda: 3526 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.