Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prodaja proizvoda inostranim firmama - kako naplatiti?

[es] :: E-Poslovanje :: Prodaja proizvoda inostranim firmama - kako naplatiti?

[ Pregleda: 1679 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

uros_milosevic
Uros Milosevic
Web razvoj
Beograd

Član broj: 291299
Poruke: 4
95.180.107.*



Profil

icon Prodaja proizvoda inostranim firmama - kako naplatiti?29.10.2012. u 22:58 - pre 139 meseci
Pozdrav svima,

Želeo bih da jedan proizvod, upitanju je Web aplikacija, prodajem putem interneta i u inostranstvu. Korišćenje tog proizvoda plaća se na godišnjem nivou a iznosi su mali - od 50 do 150 eura godišnje zavisno od paketa.
Bitno je uvideti da su kupci isključivo firme, kojima je bitno da dobiju uredno fakturu.

Nadam se da me neko može posavetovati kako da realizujem tu naplatu? Nikada nisam ranije poslovao sa inostranstvom tako da mi je to velika nepoznanica.
Ja mislim da bi u slučaju da mi direktno uplaćuju novac na devizni račun firme provizija banke-posrednika( ili više njih ako ih ima) bila osetna. Međutim ne znam koliku stopu mogu da očekujem. Da li neko ima iskustva sa ovim?
Da li mislite da bi lakše/jeftinije bilo ukoliko bi se koristi posrednički servisi kao što su 2Checkout ili Skrill( Moneybookers)?

Hvala na svakoj informaciji!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Prodaja proizvoda inostranim firmama - kako naplatiti?30.10.2012. u 07:47 - pre 139 meseci
Na 150e, 2Checkout i MB ti uzimaju procenat. 2Checkout bi te izasao otprilike kao i banka posrednik (8% cini mi se?), plus je u dolarima, plus ne mozes odmah da dobijes.
MB mi se cini da izadje nesto manje (3% valjda za svaku kupovinu, plus 2% valjda za transfer na racun), pa je isplativiji.

Neki Digital River servisi (SwReg, ShareIt, RegNow...) bi mozda bili pogodniji - pogotovu SwReg, koji je prilicno isplativ.
 
Odgovor na temu

uros_milosevic
Uros Milosevic
Web razvoj
Beograd

Član broj: 291299
Poruke: 4
95.180.107.*



Profil

icon Re: Prodaja proizvoda inostranim firmama - kako naplatiti?30.10.2012. u 16:44 - pre 139 meseci
Hvala na odgovoru.
Malo sam se raspitao pa bih dodao da je prednost 2checkout-a što on podržava i paypal naplatu, tako da neko ko nema 2checkout a ima paypal ipak može platiti putem paypal-a. Skrill ovu mogućnost nema.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Prodaja proizvoda inostranim firmama - kako naplatiti?30.10.2012. u 17:45 - pre 139 meseci
I DR servisi podrzavaju PayPal naplatu.
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Prodaja proizvoda inostranim firmama - kako naplatiti?26.05.2013. u 16:04 - pre 132 meseci
Treba gledati kako prodati nesto dok naplata je laka. Da li je to 3 ili 8% na taj iznos nije bitno.

Ja imam problem sa klijentom koji prodaje povrce a ima uplate van Srbije njemu je zarada 10% od cene + cena transporta.

A u tih 10% je sva njegova zarada a mora da ima vise zaposlenih posto sve papire oko izvoza, dogovora, reklame, njegova firma radi. Cak i ugovaranje sa domacim firmama i seljacima.


...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Prodaja proizvoda inostranim firmama - kako naplatiti?

[ Pregleda: 1679 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.