Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mali broj obrtaja CPU kulera

[es] :: Overclocking & Modding :: Mali broj obrtaja CPU kulera

[ Pregleda: 4071 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dzirafaz

Član broj: 308257
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Mali broj obrtaja CPU kulera29.10.2012. u 18:19 - pre 138 meseci
Imam problem sa brojem obrtaja CPU kulera koji i pri opterećenju ne prelazi 1500 rpm. Konfiguracija je sledeća: ploča Asus P5AD2-E Delluxe rev. 1.04, procesor P4 3.0, grafika ATI Radeon HD 2600 XT, Hdd WD 160 GB sata. memorija 2 x 1 GB kingston. Šta se dešava...kuler je box i ne znam zbog čega ali ne mogu da ga nateram da radi na većem broju obrtaja, iako se procesor pregreva (ide do 80+ stepeni) kuler ne prelazi 1500 obrtaja, i to vrlo retko. Probao sam sa flešovanjem biosa i difolt opcijama, nije pomoglo. Pri samom paljenju kompa izbacuje mi grešku cpu fan fail jer pri startovanju kuler radi na oko 800 obrtaja. U biosu sam probao da isključim/uključim q-fan i isto se deshava koja god opcija stoji. Takođe sam probao sa programima poput speed fan-a i next sensor ali ni oni mi nisu pomogli jer i dalje je broj obrtaja ispod normale. Postavio sam slike iz biosa gde sam menjao voltaže i spuštao takt procesora i pri tim opcijama kuler je postizao brzinu od oko 1500 rpm pri opterećenju ali i to je nedovoljno da se ohladi procesor. Od komponenti sam menjao sam kuler na procesoru, napajanje, grafičku, hard i ništa se nije promenilo, jedino ploču i sam procesor nisam imao da zamenim. Da li je moguće da se senzor zaglupeo pa zbog toga ne radi kako treba, ili ... molim za pomoć i predloge jer u ovom stanju ne mogu ništa konkretno da radim na računaru. Hvala unapred.


[Ovu poruku je menjao Dzirafaz dana 29.10.2012. u 19:37 GMT+1]


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.238.*



+784 Profil

icon Re: Mali broj obrtaja CPU kulera29.10.2012. u 23:54 - pre 138 meseci
Naponski prikljucak za kuler je verovatno sa 3 pina. Ne mogu tacno da se setim,ali mislim da ako bi otkacio onu "programsku" tj ostavio samo 2 pina da bi se kuler vrteo na max brzini.
Nisam bas siguran ali trebalo bi da radi.
Nego,jel je sa 3 pina prikljucak?
 
Odgovor na temu

Dzirafaz

Član broj: 308257
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Mali broj obrtaja CPU kulera30.10.2012. u 09:27 - pre 138 meseci
Priključak za kuler je sa 4 pina (crna, žuta, zelena i plava žica )
Na ploči postoji priključak za 3 pina i kada na njega povežem CPU kuler isto se dešava sa obrtajima...
Koje boje žice da štricnem tj koje pinove da proban da otkačim na kuleru?
 
Odgovor na temu

Dzirafaz

Član broj: 308257
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Mali broj obrtaja CPU kulera30.10.2012. u 23:55 - pre 138 meseci
Probao sam da prikačim kuler sa samo dva pina i isto se dešava, otkačio sam prvo jedan....i isto, potom i drugi međutim nije se povećao broj obrtaja. Takođe sam probao da ga povežem i direktno na napajanje ali ni to nije pomoglo. :(
Neki drugi predlog, ili da kupujem nov kuler?
Problem je i kad nakačim dva dodatna ventilarora ( 8cm ) CPU kuler radi na oko 800 rpm iako temperatra dostiže 80+ stepeni.

[Ovu poruku je menjao Dzirafaz dana 31.10.2012. u 12:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: Mali broj obrtaja CPU kulera

[ Pregleda: 4071 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.