Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oprema za wireless u školi

[es] :: Wireless :: Oprema za wireless u školi

[ Pregleda: 1338 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

multikorg
Mostar

Član broj: 220650
Poruke: 5
92.36.138.*



+1 Profil

icon Oprema za wireless u školi24.10.2012. u 11:58 - pre 139 meseci
pozz narode,

šta mi preporučujete od opreme za wireless internet konekciju koju planiram razvesti po školi. Tri sprata, najveća udaljenost s kraja na kraj škole po spratu je ca. 70 metara. Da li je to moguće izvesti i koja mi je oprema potrebna? Trenutno imamo LAN mrežu samo na jednom spratu Kasda ruter, 3 switcha i tonu cross over kablova.

unaprijed zahvalan.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Oprema za wireless u školi24.10.2012. u 17:56 - pre 139 meseci
moguce je ali ipak je bolje staviti vise AP-a (predajnika) sa istim podesavanjima tako da klijenti ne osecaju promenu predajnika (roaming)...

jedan ce ti sigurno pokriti jedan sprat a mozda i vise, to je vrlo tesko da se zna pre probe tako da uzmi jedan pa probaj, vidi sta fali i gde, gde je slab signal itd.

ja bih koristio mikrotik jer imas bolju kontrolu i mozes jos mnogo stvari da uradis pogotovo ako wlan bude bridgeovan sa lan mrezom
 
Odgovor na temu

wizard_1

Član broj: 308165
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Oprema za wireless u školi27.10.2012. u 19:07 - pre 139 meseci
Kao što je rekao guslac ali zbog konfiguracije mikrotika možda bi ti najjednostavnije bilo je da na spratu na kome je vec položen utp kabal postaviš neki dobar ap a da na ostalim spratovima u zavisnosti od potrebe i jačine odnosno pokrivenosti wireless signala postaviš po jedan ako ne i po dva ap na drugom i trećem spratu. Tu moraš da uzimeš u obzir konstrukciju i položaj prostorija u školi koje hoćeš da pokriješ signalom ! Sa druge strane uzimaš u obzir i ko će sve koristiti wireless da li će biti otvoren ili zaključan, hoćeš li limitirati korisnike itd itd ako to hoćeš onda je najbolje rešenje sve ovo što sam rekao ali sa Mikrotikom

E sada oko izbora opreme obrati pažnju da ti uredjaji koji budu na spratovima imaju mogućnost repeater moda ili Bridge (Point to Point) odnosno Bridge (Point to Multi-Point)
 
Odgovor na temu

multikorg
Mostar

Član broj: 220650
Poruke: 5
92.36.237.*



+1 Profil

icon Re: Oprema za wireless u školi30.10.2012. u 02:47 - pre 139 meseci
joj notifikacija mi u junku bila pa nisam vidio vaše postove do sada. Hvala ljudi na pomoći.

Samouk sam pa ću izgleda morati malo više o wifi-u umrežavanju da naučim. Imam ga kući, ali je ovo skroz jednostava za razliku od ovog na poslu.

Nadam se da vam neću uzeti mnogo vremena, ali ću zamoliti da me pratite pa da to odradim korak po korak.

Znači, trenutno imam neki Kasda router koji nema wifi antenu. Znači trebao bih prvo nabaviti ruter koji će slati signal predajnicima? Sam upravu? Ili da ostavim ovaj pa ga kablom povežem sa AP koje će onda signal slati korisnicima i dr. access pointovima?

Koji Ap je hvale vrijedan ili je sve jedno?

Hvala još 1.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Oprema za wireless u školi30.10.2012. u 16:04 - pre 139 meseci
ne treba ti jos jedan ruter, uzmi mikrotik routeboard-ove, oni su ti sve u jednom
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Oprema za wireless u školi

[ Pregleda: 1338 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.