Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji ISP za firmu

[es] :: ISP :: Koji ISP za firmu

[ Pregleda: 1256 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nini27

Član broj: 307012
Poruke: 5
*.pppoe-8398.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Koji ISP za firmu15.10.2012. u 20:49 - pre 140 meseci
Pozdrav,

Zanima me par stvari:
1. Kako provjeriti za određeni ISP konekciju izmedju BiH i austrije npr? Ako firma ima konekciju 6 mb/512 kb ADSL , to je konekcija od firme do ISP-a, je li tako?Firma ima konekciju i sa austrijom, kako u tom slucaju znati kolika je brzina prenosa signala BiH-Austrija.
2. Ako je potrebno firmi 2 Mbps SDSL konekcije, a sama potrebna mrezna infrastruktura (kablovi do firme) nije provedena u gradu,kako dobiti onda 2 Mb SDSL?
Da li odabirom ISP-a, podnošenjem zahtjeva ili sta već, to odredjena firma (ISP) instalira. Na instalaciju mislim fiber optic kabal, RS link ili iznajmljena linija.
Ko instalira infrastrukturu do firme kojoj je potrebna konekcija, i ko placa troskove za npr. provodjenje optickih kablova do firme?
Za BH telekom i razumijem. Imaju provedene kablove po gradu, negdje da , negdje ne. I podnosi se zahtjev za provodjenje kabla do odredjene potrebne lokacije. S obzirom da je Bh telekom po prilicno spor u realizaciji svega, kako u slucaju odabira drugog ISP-a, sto se tiče same infrastrukture (odabir nacina prenosa signala)??? Ako je npr ISP neka firma iz Sarajeva, da li moze ta firma napraviti instalaciju mreze u Tesnju npr? I kako? u suradnji sa Bh telekomom ili??

Hvala unaprijed na pomoci.

Poz
 
Odgovor na temu

GORSHTAK
Ivan Matić

Član broj: 136182
Poruke: 285
*.aDSL.Verat.Net.



+5 Profil

icon Re: Koji ISP za firmu16.10.2012. u 23:26 - pre 140 meseci
Sve ovo moraš pa pitaš provajdere (naravno, svi će da se kunu da su najbolji) i da na kraju sam doneseš odluku na osnovu troškova i ostalo. A u najboljem slučaju ka Austriji ćeš takođe imati brzinu 6M/0.5M, tj. onoliko koliko ti provajder pruži.

Inače, čuo sam da je najveća brzina za SDSL 1/1M, možda grešim.

Naravno, optika je zakon.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Koji ISP za firmu

[ Pregleda: 1256 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.