Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa spliterom ili ipak sa nečim trećim

[es] :: ISP :: ADSL :: Problem sa spliterom ili ipak sa nečim trećim

[ Pregleda: 1902 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Problem sa spliterom ili ipak sa nečim trećim08.10.2012. u 22:21 - pre 140 meseci
Danas pokušah da aktiviram telekom ADSL, posle trodnevne telefonske tišine.
Port je otvoren, oprema se čini u redu.
Dobio sam
PIRELLI P DGA4010G.
Sve sam podesio, lan wlan, sve je to u redu ali interneta nema.
Sve sam učinio po propisu, splitter u instalaciju, telefon i ADSl u splitter, kabl u router...
Interneta nema.
Najgora je stvar, kada sve tako povežem ostanem i bez fiksnog telefona na kome nema ni signala ni šumova.
Kada uključim fiksni ponovo direktno u instalacij, fiksni radi.
Kada uključim router direktno u instalaciju, bez splittera, on se odmah poveže i internet je aktivan.
Odmah sam pomislio da je splitter loš, međutim sam pronašao dva stara spllitera za koja znam da su sto posto ispravna jer sam ih nedavno koristio, situacija je ista.
Naravno, problem sam prijavio, ali me prosto zanima da li je neko imao ovakvo iskustvo, da li je možda problem prost, da ljudi ne dolaze kod mene bez preke potrebe, ili je negde na liniji?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa spliterom ili ipak sa nečim trećim09.10.2012. u 08:37 - pre 140 meseci
Ako oba rade na direkt liniji i ako si tačno povezao spliter, onda samo on može da bude krivac. Da nije u pitanju neka promena tipa linije, umesto ISDN imaš običnu liniju ili obrnuto? Ili si dobio tip splitera za ono drugo?
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Problem sa spliterom ili ipak sa nečim trećim09.10.2012. u 08:54 - pre 140 meseci
@calexx kaže da je probao još dva stara splitera, i da sa njima ne radi. Osim ako stvarno nije to sa isdn i pots linijom, ja bih posumnjao na kabl kojim se povezuje od splitera do rutera...

Doduše, kaže da mu ne radi ni telefon u tom slučaju, pa mi je to čudno.
@agasoft
Da li radi išta AKO SAMO jedan od kablova iz splitera povežeš? Npr. telefon, kad ga iz splitera povežeš na jedan pa drugi izlaz, da li u bilo kom slučaju radi?

Takođe probaj sa drugim, trećim telefonskim kablom od splitera do telefona/rutera, pa da vidimo šta se dešava...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Problem sa spliterom ili ipak sa nečim trećim09.10.2012. u 11:24 - pre 140 meseci
Imam običnu liniju, probao tri splitera i jedan mikro filter i ne radi ništa i kraj.
:)
Kolegama iz telekoma koje su me jutros do beskonačnosti ubeđivale da je problem do splitera, opet sam kategorički javio da nije, pa neka se malo prošetaju da popiju kaficu i vide šta ipak jeste.
Ovo mi je pet godina od ADSL-ovanja i treći provajder u trećem različitom stanu, ali prvi put da ovako nešto vidim.
I to u sred Beograda.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Problem sa spliterom ili ipak sa nečim trećim

[ Pregleda: 1902 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.