Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wire transfer + debitna kartica

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Wire transfer + debitna kartica

[ Pregleda: 1938 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Wire transfer + debitna kartica17.09.2012. u 23:26 - pre 140 meseci
Dakle, ono sto mi je potrebno je neki online servis koji nije iz Srbije a koji ce mi omoguciti da mi na njega stigne novac wire transferom a koji ce takodje imati karticu kojom cu moci novac da podizem sa bankomata.
Ukoliko nema ovako cega, koja je preporuka, kako najlakse da otvorim racun u inostranstvu* (znaaamm :)) kojim bih postigao istu stvar?

I, inace, kada se koristi kartica strane banke na cijem racunu je strana valuta, da li bankomati konvertuju u dinare ili daju originalnu valutu ili.. kako?
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Wire transfer + debitna kartica18.09.2012. u 14:19 - pre 140 meseci
Ima dosta stranih servisa koji bi ti izdali debitnu karticu, ali ne mogu svi da primaju preko wire-a. Tamo na drugoj temi sam ti dao predlog za Payoneer + virtuelni US bankovni (koji zatrazis od njihove podrske da ti otvore - ili bese zatrazis preko njihovog foruma u posebnoj temi - ne secam se tacno sada).
Mozda i ostali slicni servisi omogucuju tako nesto, nisam siguran, ali kartice mozes dobiti na vise mesta... Netteller, Paxum, AurumXchange, OKpay, EntroPay, pa cak i Moneybookers (Skrill) nudi neke kartice koliko se secam... Ima i servisa ovog tipa sto nude iskljucivo kartice... e sad, da li svi ovi pobrojani nude i neki vid bankovnog racuna i prebacivanja putem wire-a, jbmlg...

Ako ti Payoneer ili ostale varijante ne budu radile pos'o, idi do Madjarske ili Rumunije (ili gde ti je vec zgodni i najblize) i otvori tamo sve sto ti treba. :) Otvoris racun, kartica ti stigne na kucu, zatrazis IBAN i ostale kodove za wire i kraj. Naravno, gledaj da je neka bolja banka sa dobrim e-bankingom i online servisima.

Sto se tice bankomata, napisah tamo vec da ti on izbacuje dinare u Srbiji i nista vise. :) Znaci konverzija iz strane valute u dinare po vazecem kursu + obicno neka fixna suma kao naknada za podizanje (to zavisi od banke koja ti je izdala karticu).

BTW, nisam skontao ovo sa zvezdicom * i ovim u zagradi bas najbolje...
Citat:
... ... racun u inostranstvu* (znaaamm :)) kojim bih ... ...

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Wire transfer + debitna kartica18.09.2012. u 14:55 - pre 140 meseci
Hvala. Za kartice znam, nego mi je wire bio uslov tj. neki uobicajeni nacin da firma iz inostranstva prebaci na taj racun pare a da oni ne moraju da se registruju ili sta ce i kako ce :)

Zvezdica je ostala jer sam pisao fusnotu pa je obrisao a u zagradi "znam" se odnosi na to sto je zabranjeno imati racun u inostranstvu ako nemas tamo prijavljen boravak itd.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Wire transfer + debitna kartica18.09.2012. u 17:04 - pre 140 meseci
Nema na cemu. Za wire ti onda jedino ostaje da ti Payoneer otvori taj racun kod njih ili odes preko najblize grane i imas full bankarsku uslugu i pravi devizni racun.

E sad, to sto je zabranjeno posedovati racun u ino... pa... zabranjeno je stosta, pa se niko nit pita nit kaznjava. Ja sam za "da me bole patka" za takve sulude zakone. :) Mogu se kladim da svaki ministar (bivsi i sadasnji) ima racun sa najmanje 6 cifara u Svajcarskoj banci... :)


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Wire transfer + debitna kartica

[ Pregleda: 1938 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.