Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sta je potrebno za prebacivanje snimka sa kamkodera na lap top?

[es] :: Digitalne kamere :: sta je potrebno za prebacivanje snimka sa kamkodera na lap top?

[ Pregleda: 3867 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kapa
veliko gradiste

Član broj: 128436
Poruke: 174
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon sta je potrebno za prebacivanje snimka sa kamkodera na lap top?09.07.2007. u 16:20 - pre 204 meseci
posto o prebacivanji ne znam nista a cuo sam da je za prebacivanja snimka sa kamkodera na lap top potreban samo lime wire kabal koji ima razlicit ulaz i razlikuje se u odnosu na lime wire kabal koji je potreban za racunar.da li je to tacno i ako je tacno koji tip lime wire kabla mi je potreban za povezivanje lap topa i kamkodera,koliko kosta i gde ga mogu nabaviti?
koji je program potreban za preradu snimak?

posto imam i racunar interesuje me da li za njega ide drugi tip lime wire kabla u odnosu na lap top ili mogu da ga koristim u oba slucaja,da li uz lime wire kabal za racunar ide i kartica?
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.raf.edu.yu.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: sta je potrebno za prebacivanje snimka sa kamkodera na lap top?09.07.2007. u 16:32 - pre 204 meseci
Brkas zabe i babe :)

FireWire je kabal koji ti treba, a ovo sto si ti rekao je program za razmjenu fajlova.

Pored kabla treba ti odgovarajuci ulaz na laptop-u a za softver pogledaj forum Video Softver :)
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sta je potrebno za prebacivanje snimka sa kamkodera na lap top?09.07.2007. u 22:12 - pre 204 meseci
Laptop mora da ima fire wire ulaz (port), a treba ti i fire wire kabl, četveropinski na oba kraja...

Pogledaj na laptopu kako izgleda taj fire wire ulaz - isti je i na kameri, pa ti zato treba pomenuti kabl koji je isti na oba kraja.

Ako nemaš fire wire na laptopu, imaš valjda PCMCI, pa će ti trebati onda takva kartica sa fire wire ulazom + već pomenuti kabl...

Za vezu kamera/desktop računar, kad si već i to pomenuo, ide kabl koji ima na jednom kraju 4, a na drugom 6 pina, a dobijaš ga zajedno sa fire wire karticom za računar (cca 10 evrića)...

Za prebacivanje koristi programčić WinDV...
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: sta je potrebno za prebacivanje snimka sa kamkodera na lap top?

[ Pregleda: 3867 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.