Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li sam dobro razvukao mrežu?

[es] :: Wireless :: Da li sam dobro razvukao mrežu?

[ Pregleda: 1693 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dominator08
Beograd

Član broj: 204089
Poruke: 224
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Da li sam dobro razvukao mrežu?16.09.2012. u 11:14 - pre 141 meseci
Imam ADSL pristup internetu na jednom spratu u zgradi i trebalo bi taj link iskoristiti da se Internet konekcija sprovede i na drugi sprat.
Hteo sam da proverim pre nego što krenem u nabavku uređaja da li sam sve dobro osmislio:
Na tom drugom spratu imam 2 switcha koji su međusobno povezani i imaju po desetak računara na sebi, to nije bitno al ajde da navedem. E sad mislio sam da na ADSL modem povežem jedan WiFi ruter (recimo TP-Link TL-WR1043ND ) koji će dalje da ide u jedan od Switcheva, a takođe sam iz tog rutera hteo da sprovedem jedan kabal do repeatera (recimo TP-link tl wa5210g) koji mi treba na drugoj strani zgrade. Ako nije jasno nacrtao sam sve pa će biti lakše da se shvati moja zamisao:



Nisam siguran da li će mi taj repeater biti potreban uopšte pošto do tog drugog kraja zgrade od rutera koji se nalazi na hodniku ima jedno 20-30 metara plus debljina zida, a ne znam kolika je jačina signala koji emituje taj ruter.. Wireless ruter treba da omogući pristup internetu Switchevima i svim uređajima koji budu hteli da se nakače na njega putem WiFi. Da li mi za repeater treba UTP kabal ili se povezuje na neki drugi način? Nisam ranije koristio repeatere..

Treba li na još nešto da obratim pažnju?
Hvala unapred
aj ostavicu ovako...
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
*.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: Da li sam dobro razvukao mrežu?16.09.2012. u 12:07 - pre 141 meseci
Pozz,

Za repeater ti ne treba eth veza sa wifi ruterom, dovoljno je da ga samo ubacis u struju.
Moze da se javi problem posto je po defaultu QoS tip best-effort. Kad jedan sedne na youtube, ostali korisnici su bez protoka. Kasnije se dovodi u pitanje hardver i da li moze taj tp link da se izbori sa NAT-om i velikim brojem paketa.

 
Odgovor na temu

Dominator08
Beograd

Član broj: 204089
Poruke: 224
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Da li sam dobro razvukao mrežu?16.09.2012. u 20:08 - pre 141 meseci
Nisam siguran da sam razumeo, ovaj ruter ima QoS best-effort, jel? Ako je tako, da li bi rešenje bilo da uzmem neki drugi ruter umesto tog TP linkovog ili je rešenje nešto treće, može li neka preporuka?
Da li postoji neki ruter koji će da automatski da podeli brzinu na jednake delove, npr. ako link aktivno koristi 5 uređaja da podeli brzinu na približno 5 jednakih delova, ako 20 uređaja onda 20 delova itd.. a da daje punu brzinu kad je link slobodan?
Možda ovaj npr?
http://www.tp-link.com.au/prod...ryid=2166&model=TL-WDR4300


[Ovu poruku je menjao Dominator08 dana 16.09.2012. u 22:02 GMT+1]
aj ostavicu ovako...
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Da li sam dobro razvukao mrežu?17.09.2012. u 13:24 - pre 141 meseci
možeš zameniti stock firmware sa third party firmware npr. dd wrt pošto taj TP LINK 1043 ima solidan čip i RAM i postoji za njega dd wrt... pričamo o jeftinim varijantama, a uvek možeš uzeti neki MikroTik RB ili Ciscoa ako hoćeš da profi obaviš posao...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Da li sam dobro razvukao mrežu?

[ Pregleda: 1693 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.