Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim za pomoć oko automatizacije vremena u EXCEL-u

[es] :: Office :: Excel :: Molim za pomoć oko automatizacije vremena u EXCEL-u

[ Pregleda: 2129 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoricdejan

Član broj: 65948
Poruke: 45
192.162.55.*



+6 Profil

icon Molim za pomoć oko automatizacije vremena u EXCEL-u06.09.2012. u 09:07 - pre 140 meseci
Pozdrav svima,

Dobio sam zadatak na poslu da napravim pregled u excelu oko satnice ko koliko radi i kojim aktivnostima se bavi.
Saljem prilog kako bi mogli lakse da razumete šta mi je potrebno.
Radnik treba da unese aktivnost kojom se bavi, kad je počeo sa radom i kad je završio posao.

Ideja mi je da u polje vreme realizacije aktivnosti automatski popuni polja sa odredjenom bojom u zavisnosti od toga šta radnik odabere.
U primeru koji sam naveo iz AKTIVNOSTI izabrano je iz padajućeg menija DNEVNA aktivnost i uneto je vreme početka i kraja posla.
U vreme realizacije aktivnosti uneo sam odgovarajuću boju od kad do kad je radnik radio.
Voleo bih ako je moguće da to automatizujem da polje vreme realizacije aktivnosti automatski se ažurira sa vremenom i odgovarajućom bojom.
Za sada ova aktivnost se ručno boji pa mislim da će im dosta vremena oduzeti ovakva vrsta aktivnosti.

Hvala unapred na pomoći.



[Ovu poruku je menjao zoricdejan dana 06.09.2012. u 11:02 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Molim za pomoć oko automatizacije vremena u EXCEL-u06.09.2012. u 13:16 - pre 140 meseci
Na prvoj ćeliji u tabeli sa "kockicama" definiši šest uslovnih formatiranja (2) koristeći dole navedenu formulu (1). U formuli samo menjaš ključnu reč za svako uslovno formatiranje. Kasnije, koristeći "paste special" (3) to uslovno formatiranje prekopiraj na sve ostale ćelije.

Mislim da je u Excelu 2003 ograničenje na tri uslovna formatiranja. Nadam se da imaš neku noviju verziju.



Samo mala ispravka, umesto $A$5 treba da piše $A5.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoricdejan

Član broj: 65948
Poruke: 45
192.162.55.*



+6 Profil

icon Re: Molim za pomoć oko automatizacije vremena u EXCEL-u07.09.2012. u 11:35 - pre 140 meseci
Hvala na brzom odgovoru.

Imam instaliran Office 2010 tako da ne bi trebalo da bude problem oko uslovnog formatiranja.

Nisam siguran da sam te dobro razumeo šta da radim.
Napravio sam 6 uslovnih formatiranja i to radi ali samo za jednu celiju A5. Sta god da promenim u ostalima ništa se ne desava sa bojom.
Da li za svaku ćeliju moram da definišem ovih 6 boja kao što sam uradio za polje A5 ili postoji mogućnost da to automatski radi?

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoricdejan

Član broj: 65948
Poruke: 45
192.162.55.*



+6 Profil

icon Re: Molim za pomoć oko automatizacije vremena u EXCEL-u07.09.2012. u 12:22 - pre 140 meseci
Rešeno!

umesto $A$5 treba da piše $A5 kao što si stavio. Sad sam tek video da si postavio na dnu strane.

Hvala puno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Molim za pomoć oko automatizacije vremena u EXCEL-u

[ Pregleda: 2129 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.