Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izasao openSUSE 12.2

[es] :: Linux :: Izasao openSUSE 12.2

[ Pregleda: 1909 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

suse103

Član broj: 172339
Poruke: 16
87.116.158.*



Profil

icon Izasao openSUSE 12.206.09.2012. u 01:54 - pre 141 meseci
openSUSE 12.2 has been released on Wednesday September 5th 2012. As our latest release, this brings the best of Free Software in the familiar openSUSE package: stable and complete.

12.2 can be downloaded from software.opensuse.org. Also available is a German 12.2 boxed retail edition. The retail edition boasts a complete printed user manual, physical installation media, and includes exciting money-off vouchers.

Performance
From the kernel to the desktop, openSUSE 12.2 brings you speed-ups: Linux 3.4 has a faster storage layer to prevent blocking during large transfers. glibc 2.15, the basic library, improves the performance of many functions especially on 64 bit systems. Systemd 44 enables faster booting. And KDE’s 4.8.4 releases build on Qt 4.8.1 to make the desktop and applications more responsive.


Evolution
openSUSE adopts the latest developments in Linux distribution technology as they mature. The GRUB2 bootloader is now the default, binaries are now located under /usr/bin, and during boot and shutdown Plymouth 0.8.6.1 provides flicker-free transitions and attractive animations.

Innovation
X.Org 1.12 introduces support for multitouch input devices and multi-seat deployments. Mozilla Firefox supports the latest Web technologies. The llvmpipe software 3D renderer enables GNOME Shell and virtual machines to use compositing even where no 3D hardware is present. GIMP 2.8 and Krita 2.4 make Free image processing and natural media painting competitive with proprietary tools. Tomahawk Player promises to make listening to music on your computer a social experience.
 
Odgovor na temu

lord_celtic
Marko Zvekan
Bajmok, Vojvodina

Član broj: 64936
Poruke: 449
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Izasao openSUSE 12.221.09.2012. u 16:25 - pre 140 meseci
Juce sam konacno nasao vremena da isprobam 12.2.
Za sada sam mi se cini da je KDE mnogoo ispeglaniji i da je 12.2 poprilicno brza od predhodnih izdanja.
Jedino mi se nesvidja sto je default bootloader GRUB2 i nisam uspeo da namestim dual boot(nisam se ni pomucio previse) i vratio sam se na GRUB.
Prilikom prvog upgrad-a mi je povukao jedno 700mb, sve kodeke i property drivere za nvidiu.
Za sada radi iznad ocekivanja.
 
Odgovor na temu

zoranix
Software Architect
IS MicroCore
Knjaževac

Član broj: 243111
Poruke: 162
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.micro.co.rs


+36 Profil

icon Re: Izasao openSUSE 12.222.09.2012. u 10:20 - pre 140 meseci
Dugo radim sa openSUSE (još od verzije 8, koja se zvala samo SuSE) i ne menjam distribuciju. Mislim da je to najbolja KDE distribucija i da je neopravdano zapostavljena.
Inače sve novotarije dolaze od samog KDE koji je stvarno sazreo za desktop. Problem svakako pravi nedostatak KDE aplikacija za podršku mobilnim uređajima, andoidima i iPad igračkama, barem na nekom rudimentarnom nivou, da se mogu kontakti razmenjivati sa KMail-om, Kontakt-om, Thunderbird-om, ili bilo kojim drugim softverom za Linux. Iznenađuje me nedostatak inventivnosti KDE tima i da se po ovom pitanju skoro ništa ne dešava. To po malo ide na dušu i Novell-u, samom openSUSE timu, a i celoj Linux zajednici, da se ne može pronaći interes finansiranja jednog takvog projekta.
Canonical upadljivo najviše ulaže u desktop rešenja i njihov Ubuntu je stvarno dobar, ali i on boluje od istih bolesti kao i sve Linux distribucije, a to je: "uočljiv nedostatak pojedinih vrsta aplikacija, kao što je pomenuta za komunikaciju sa androidima i IOS gedžetima". Danas skoro svaki IT profesionalac za sobom vuče svakodnevno gomilu IT opreme, što prerasta u jedan savremeni trend. Ako je to trend onda se odmah javlja problem povezivanja te opreme sa "bazom" u kući, ili firmi i razmenu informacija. To ogromno umanjuje upotrebnu vrednost Linux-a na desktop-ima jer s njime nema razmene informacija.
Svakako da ovo nema mnogo veze sa openSUSE neposredno, ali posredno ima i zato pišem o ovome, jer jedna tako ozbiljna distribucija, kakva je openSUSE, ili Ubuntu, morala bi da se baci u "finansiranje", ili iznalaženju načina, da pokrije pomenutu manjkavost svog desktop čeda. Do nedavno su to bile Office i CAD aplikacije, kao i povremeno multimedijalne aplikacije (zbog vlasničkih kodeka). Danas to već nije slučaj, mada i dalje nema neka preterana ponuda CAD aplikacija koje rade pod Linux-om. Trebalo je skoro 10 godina da se ovaj problem prevaziđe, pa nećemo valjda čekati da izađe Android 107.xx, ili IOS 82.xx, pa da dobijemo kvalitetnu aplikaciju za razmenu kontakta i ostalih čudesa sa svojim HOME, ili firminim računarom sa Linux-om.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Izasao openSUSE 12.2

[ Pregleda: 1909 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.