Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Noobie] Visual Studio 2010 Text Editor font

[es] :: .NET :: [Noobie] Visual Studio 2010 Text Editor font

[ Pregleda: 2104 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon [Noobie] Visual Studio 2010 Text Editor font05.09.2012. u 08:05 - pre 141 meseci
Kako u VS 2010 promeniti Text Editor font? Želim da koristim PragmataPro na koji sam navikao.

Vidim ja opciju Tools > Options > Environment > Fonts and Colors, koja je i opisana na MSDN-u međutim kada podesim Text Editor font on to sačuva, ali se ništa ne dogodi. Čak i po ponovnom pokretanju i dalje se C# i XML kod u uređivaču prikazuje koristeći Consolas.

Jedini način da promenim font jeste ako postavim Environment Font ali to onda promeni font svuda u programu, što bude agresivno.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: [Noobie] Visual Studio 2010 Text Editor font05.09.2012. u 08:45 - pre 141 meseci
Probao upravo i menja font bez problema

Express verzija? Ovo na slici je profesional, a ne bi me začudilo da je na express-u "ugašena" opcija menjanja fonta.

Edit: Ne mogu s posla upload da uradim, ali veruj mi na reč, promenio sam font u Comic Sans uspešno kroz već pomenutu opciju.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: [Noobie] Visual Studio 2010 Text Editor font05.09.2012. u 09:48 - pre 141 meseci
I ja sam proverio kod sebe, isto radi.

Mozda je nesto do fonta (mada ne vidim sta moze da bude) ili neki access control na fajlu fonta? Lupam sad :)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: [Noobie] Visual Studio 2010 Text Editor font05.09.2012. u 10:32 - pre 141 meseci
Ipak jeste nešto do fonta. Dodao sam noviju verziju, sada radi. Moguće da bi radilo i da sam samo ponovo ubacio fontove.


http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: [Noobie] Visual Studio 2010 Text Editor font

[ Pregleda: 2104 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.