Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uklanjanje sa Googleove spam liste

[es] :: Google :: Gmail :: Uklanjanje sa Googleove spam liste

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15216 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.croy.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 09:51 - pre 142 meseci
Radim u kompaniji koja se bavi email marketingom i pre nekog vremena (4-5 meseci), nasi emailovi su krenuli da zavrsavaju u Gmailovom spam folderu.

Svi nacini da dopremo do Google-a su bili bezuspesni.
Da li je neko ikad uspeo da ih dobije standardnim metodama preko support formi ili neko ima ideju sta bismo mogli da uradimo po tom pitanju?

Napominjem da nemamo problema sa drugim serverima, da je nas SPF-key verifikovan u svim vecim bazama, pa cak navodno uspesno prolazi i na Google-u. Ovo vidim u headeru poruke koja je otisla u junk:

Code:
Received-SPF: pass (google.com: domain of [email protected] designates 94.143.105.169 as permitted sender) client-ip=94.143.105.169;
Authentication-Results: mx.google.com; spf=pass (google.com: domain of [email protected] designates 94.143.105.169 as permitted sender) [email protected]; dkim=pass [email protected]


Verovatno bi promena IP adrese servera resila problem, ali je to poprilican trosak koji nam ne garantuje da Google nece ponovo da "poludi" i blacklistuje nas.
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 10:59 - pre 142 meseci
Možda budem malo surov i možda ovo što kažem bude skroz nelogično, ali prema onome što znam stvar je ovakva:
Gmail spam sistem pored svega je i community driven, što će reći da ako je vaša firma za marketing, i po malo da ne kažem spamuje narod, sve je jasno.
Dovoljno je da ja i još stotinak korisnika kojima vaše poruke smetaju, označimo vaše poruke kao spam i tu vam je došao kraj.
Nikakve molbe, žalbe, promene IP adrese servera, ništa neće vredeti.
Narod je rekao dosta i jedino da se obratite njihovom odeljenju za zloupotrebu na čiji se odgovor čeka oko dve tri nedelje.
To mi je jedino logično ako su poruke nekad prolazile pa sad prestale.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.croy.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 11:41 - pre 142 meseci
Da, slazem se, ali u tome je razlika izmedju email marketing kompanija i obicnih spamera. Uz nase emailove se salje SPF-key koji svakom serveru garantuje da nismo spameri. Da nema toga, bili bismo blacklistovani za 1 dan posto nekad neke kampanje idu na vise desetina hiljada, pa ponekad i do milion adresa odjednom (imali smo i te slucajeve), a mi ne mozemo da kontrolisemo sadrzaj svakog poslatog emaila. Ne znam kakva je procedura za dobijanje tog kljuca, ali u praksi sve vazne insititucije (vojska, zdravstvo itd), imaju to sto im omogucavaju da budu sigurni da je email zavrsio u inoboxu, a ne u spamu.
Naravno, i nas sistem ima gomilu opcija za prevenciju spama (potraga za kriticnim recima, poredjenje kolicine teksta i slika, uporedjivanje sa globalnom bazom nevalidnih emailova, soft/hard-bouncera itd)

Ranije je Gmail (dok nas nisu "ocrnili") prilikom kliktanja na "Report Spam" davao obavestenje da je bolje da se ide na Unsubscribe link, zato nam je sve ovo jos cudnije sto se desava.

A, kao sto rekoh, kontaktirali smo Gmail odavno, tj. cim je pocelo to da se desava, ali jos uvek nikakvog odgovora od njih.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 11:45 - pre 142 meseci
SPF key ne garantuje da nije spam. SPF samo garantuje da je poslao onaj koji kaze da je poslao, tj. da nije fishing, ili fake ili tako nesto. SPAM, tj.ono sto google tretira kao spam je svaki "uscollicited commercial email".

Ako je neko od vasih klijenata poslao mail na preko 100 ili 1000 adresa koje to nisu explicitno trazile - onda, po tom kriterujumu, to je spam. Sorry.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.croy.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 13:19 - pre 142 meseci
Pazi, moguce je da ja nisam tu nesto shvatio, posto mu sve to dodje kao "poslovna tajna" pa nisam ni ja 100% upucen, ali koliko su meni objasnili SPF radi to sto si ti rekao, ali bas zahvaljujuci tome su ga "negde nekako" verifikovali kod svih vecih email kompanija i time smo postali "provereni".

Sto se tice slanja na te adrese koje nisu eksplicitno zahtevale te emailove, to je nesto sto takodje ne mozemo da kontrolisemo, posto kompanije kupuju kod tzv. data providers-a citave liste email adresa koje su prilagodjene po razlicitim parametrima (uglavnom lokacija i profesija), a te liste znaju da budu vrlo cesto (uglavnom) fake (za sta mi nismo odgovorni, a ni klijenti). Ali onda u tom slucaju nijedna email marketing kompanija ne bi mogla da funkcionse jer bi slanje na nezeljene email adrese bilo sankcionisano vrlo brzo. U svakom slucaju, zakon nalaze da se u svakom emailu nalazi unsubscribe link (pored generalija posiljaoca) i to je jedino sto treba da se postuje da se email ne bi tretirao kao spam.

Padalo nam je na pamet da se bacimo na tesko fizikalisanje, otvaranje na 100tine laznih gmail naloga, slanje na njih i kliktanje "not spam" dugmeta, ali se plasimo da to ne proizvede kontra-efekat.

Uglavnom, ako je neko uspeo da se izbaci sa Gmail "crne liste", neka javne ovde kako i hvala mu unapred :)
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 13:30 - pre 142 meseci
e zato volim gmail , jedini efikasno staje na put spamerima ... prosto , ako se nisam prijavio i dao ti eksplicitnu dozvolu , nemas pravo da mi saljes reklame ...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 14:07 - pre 142 meseci
U ovom slučaju je verovatno stvarno problem spam ali en mora da znači. Gugl jeodavno počeo da uvodi svakojake filtere i zabrane koji mu služe da namiče više para. Tamo svako malo neko poptuno nevin popije kakvu kaznu.

Eto recimo, čak i ja imam probem sa ovim guglovim filterom iako je vrlo dobro poznato kakav ja odnos imam prema spamu. Iz nekog razloga im dunulo da stave IP na crnu listu i gotovo...


 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 14:42 - pre 142 meseci
Email marketing je spam.
I tu nema dalje polemike.
Svaka poruka koju nisam želeo a dobio sam je, to je spam.
Ne znam koliko se razumeš u tematiku, često se dešava da upcija unsubscribe u stvari nije za odjavu nego da spameru da informaciju da ta i ta adresa postoji i često uzrokuje trostruki spam.
I zašto ja da se odjavljujem sa nečega gde se nisam prijavio?
Po kom je to zakonu.
Čast svakome, žao mi je vaše firme ali bi voleo da gmail postupa još strožije.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 14:42 - pre 142 meseci
Citat:
koska: Sto se tice slanja na te adrese koje nisu eksplicitno zahtevale te emailove, to je nesto sto takodje ne mozemo da kontrolisemo, posto kompanije kupuju kod tzv. data providers-a citave liste email adresa koje su prilagodjene po razlicitim parametrima (uglavnom lokacija i profesija), a te liste znaju da budu vrlo cesto (uglavnom) fake (za sta mi nismo odgovorni, a ni klijenti). Ali onda u tom slucaju nijedna email marketing kompanija ne bi mogla da funkcionse jer bi slanje na nezeljene email adrese bilo sankcionisano vrlo brzo. U svakom slucaju, zakon nalaze da se u svakom emailu nalazi unsubscribe link (pored generalija posiljaoca) i to je jedino sto treba da se postuje da se email ne bi tretirao kao spam.

Been there, done that. Veruj mi, saljes spam.

Email marketing kompanije uglavnom i ne salju na gmail, bas zato. Ili salju, ali polako i na razne nacine se dovijaju da to izbegnu. Nije nimalo naivno.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.croy.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 14:46 - pre 142 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: U ovom slučaju je verovatno stvarno problem spam ali en mora da znači. Gugl jeodavno počeo da uvodi svakojake filtere i zabrane koji mu služe da namiče više para. Tamo svako malo neko poptuno nevin popije kakvu kaznu.

Eto recimo, čak i ja imam probem sa ovim guglovim filterom iako je vrlo dobro poznato kakav ja odnos imam prema spamu. Iz nekog razloga im dunulo da stave IP na crnu listu i gotovo...


Jesi pokusavao da se zalis ili nekako da se izbacis sa te liste?

Citat:
ime.prezimeprosto , ako se nisam prijavio i dao ti eksplicitnu dozvolu , nemas pravo da mi saljes reklame ...


Znam ja sta hoces da kazes, ali tu je stvar u formulaciji... mi imamo pravo da ti saljemo reklame jer nas placaju da saljemo emailove... sadrzaj, kao ni kome se salje ne treba da nas zanima....
Ali kompanije koje se bave prodajom email adresa nemaju pravo da prodaju adrese ljudi koji nisu dali saglasnost da primaju reklame.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 14:49 - pre 142 meseci
Citat:
koska: Znam ja sta hoces da kazes, ali tu je stvar u formulaciji... mi imamo pravo da ti saljemo reklame jer nas placaju da saljemo emailove... sadrzaj, kao ni kome se salje ne treba da nas zanima....
Ali kompanije koje se bave prodajom email adresa nemaju pravo da prodaju adrese ljudi koji nisu dali saglasnost da primaju reklame.

A google, ako hoces tako da razmisljas, ima pravo da kako god hoce tretira emailove koji im stignu. Recimo.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.croy.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 14:49 - pre 142 meseci
Citat:
nkrgovic:
Been there, done that. Veruj mi, saljes spam.

Email marketing kompanije uglavnom i ne salju na gmail, bas zato. Ili salju, ali polako i na razne nacine se dovijaju da to izbegnu. Nije nimalo naivno.



Zato i postoje podele na B2B i B2C emailove... ovi prvi uglavnom i ne sadrze gmail, yahoo, hotmail i sl. adrese...
Ali kod ovih drugih je to vrlo verovatno... Ko moze meni da zabrani da ja posaljem svoj email ako hocu da dobijam sve mailove vezane za IT industriju, naprimer?
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 14:54 - pre 142 meseci
Citat:
koska: Znam ja sta hoces da kazes, ali tu je stvar u formulaciji... mi imamo pravo da ti saljemo reklame jer nas placaju da saljemo emailove... sadrzaj, kao ni kome se salje ne treba da nas zanima....
Ali kompanije koje se bave prodajom email adresa nemaju pravo da prodaju adrese ljudi koji nisu dali saglasnost da primaju reklame.

vidi , usluge email marketing kompanija u znacajnom procentu koriste spameri , to nije tajna ... vi koji se bavite time bi trebalo da eliminisete spamere kao klijente , odnosno da ih edukujete da ne rade kako rade (kupuju baze i spamuju preko vas) , a ne da trazite nacine da zaobidjete filtere i time im prakticno pomazete u njihovim nezakonitim radnjama ...
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.croy.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 15:02 - pre 142 meseci
Citat:
nkrgovic:
A google, ako hoces tako da razmisljas, ima pravo da kako god hoce tretira emailove koji im stignu. Recimo.


Ima, zbog toga i postoji nesto sto se zove verified senders. Kada spadas u tu grupu onda ne podlezes istim kriterijumima za klasifikaciju u spamere.
E sad, iz kog razloga su nam blacklistovali IP, to ne znamo.


 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.206.1.3.vgccl.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 15:08 - pre 142 meseci
Citat:
koska:Znam ja sta hoces da kazes, ali tu je stvar u formulaciji... mi imamo pravo da ti saljemo reklame jer nas placaju da saljemo emailove... sadrzaj, kao ni kome se salje ne treba da nas zanima....
Ali kompanije koje se bave prodajom email adresa nemaju pravo da prodaju adrese ljudi koji nisu dali saglasnost da primaju reklame.



Hmmmm, mislim da gresis i to jako. Znaci, ako te ja roknem (dva u potiljak) jer mi se ne svidja tvoja frizura to je onda zlocin, ali ako me tvoj komsija plati da to uradim jer mu parkiras pred ulazom, onda nije jer je to ON platio.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.croy.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 15:09 - pre 142 meseci

Citat:
ime.prezime: vidi , usluge email marketing kompanija u znacajnom procentu koriste spameri , to nije tajna ... vi koji se bavite time bi trebalo da eliminisete spamere kao klijente , odnosno da ih edukujete da ne rade kako rade (kupuju baze i spamuju preko vas) , a ne da trazite nacine da zaobidjete filtere i time im prakticno pomazete u njihovim nezakonitim radnjama ...


Kupovina baze je standardna stvar. Nije to nesto sto je bilo pre 10 godina kada su prodavali CDove sa 2 miliona adresa za 10 evra. Uglavnom to rade specijalizovane firme koje pored email adrese dostavljaju i broj telefona, adresu, pol primaoca, post code, itd. A to je nesto sto se ne dobija standardnim metodama za random prikupljanje email adresa. Naravno, ima i onih koji to ne rade bas kako treba, ali tu stvarno ne mozemo da uticemo.
Uglavnom kao sto sam pomenuo gore postoji nekoliko nacina za slanje nezeljene poste. Postoji baza blacklistovanih emailova koja se prikupljaju vec godinama i ako neko proba da posalje na neki od njih, nece moci, ali kao sto rekoh, ne postoji efikasan nacin za sprecavanje spama.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 15:10 - pre 142 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Eto recimo, čak i ja imam probem sa ovim guglovim filterom iako je vrlo dobro poznato kakav ja odnos imam prema spamu.


Kakav odnos imas prema spamu?
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.croy.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 15:11 - pre 142 meseci
Citat:
flighter_022: Hmmmm, mislim da gresis i to jako. Znaci, ako te ja roknem (dva u potiljak) jer mi se ne svidja tvoja frizura to je onda zlocin, ali ako me tvoj komsija plati da to uradim jer mu parkiras pred ulazom, onda nije jer je to ON platio.


:)
Pa nije bas tako. Ako ti Parking servis dozvoli da se parkiras na njihovoj teritoriji, oni ne odgovaraju za sadrzaj tvog gepeka. Glupo bi bilo da idu od kola do kola i otvaraju ga da vide sta ima unutra.
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 15:15 - pre 142 meseci
u principu se sve svodi na to da li postoji saglasnost primalaca da im saljete to sto im saljete , tj. da li oni to vide kao spam ili ne ... ako misle da je spam , oznacice ga tako , pa ce onda ako odredjeni broj ljudi to uradi i google reagovati blacklistovanjem posiljaoca ... ne vidim sta drugo mozete da uradite osim da popravite sopstvenu poslovnu praksu u skladu sa time ...
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.206.1.4.vgccl.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Uklanjanje sa Googleove spam liste24.08.2012. u 15:42 - pre 142 meseci
Uh, sto volim google, bas iz tog razloga. Mene kao korisnika mail naloga apsolutno ne interesuje da li ce necija firma za svoje potrebe da me spamuje, ili ce svoje kapacitete da izdaje drugima da me spamuju.

Ok, mogu da se slozim da koskina firma nije direktno odgovorna za slanje spama. Medjutim, njeni klijenti jesu i to barem 100%. Ako imate samo jednu javnu adresu, i te kako je vasa odgovornost da pazite sta preko te adrese ide.

Posmatraj stvari ovako. Recimo da imam mail nalog na EUNET -u. Zamislimo dalje da ja preko tog mail naloga (ili kao recimo korisnik njihovih ADSL usluga) pocnem da saljem hiljade... ili milione mailova. Sta ce da se desi? Mogu da se kladim u ovaj VAIO na kome kuckam da bi moj mail nalog ili moj ADSL nalog bili ukinuti u roku od odmah. A ako bi EUNET ignorisao zalbe i ne bi ugasio moj nalog, oni bi snosili posledice. Kako ce oni da znaju da li ja saljem spam? Pa to nije problem onih koji su se bunili zbog spama, vec EUNET-a, kao prve karike u lancu, posle mene.
 
Odgovor na temu

[es] :: Google :: Gmail :: Uklanjanje sa Googleove spam liste

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15216 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.