Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li tražite fiskalni račun kada ga ne dobijete?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li tražite fiskalni račun kada ga ne dobijete?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6999 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Da li tražite fiskalni račun kada ga ne dobijete?16.08.2012. u 17:18 - pre 142 meseci
kad sam kupovao kartu za IZLAZ nisam dobio fiskalni i upitam da mi ga daju oni su mi rekli ne izdajemo mi fisk.racune! reko kako to? eto tako nismo u obavezi!

pa me bas zanima kako je taj festival IZLAZ postao bahat?
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Da li tražite fiskalni račun kada ga ne dobijete?16.08.2012. u 17:34 - pre 142 meseci
Uvek tražim račun. Ako neće da mi da račun onda neka spusti cenu 18%.

 
Odgovor na temu

btomic
Branislav Tomić
Nezaposlen
Novi Beograd

Član broj: 296011
Poruke: 24



+196 Profil

icon Re: Da li tražite fiskalni račun kada ga ne dobijete?16.08.2012. u 17:45 - pre 142 meseci
Citat:
Dexic:

Da li si svestan koliki procenat firmi ne isplacuje ni plate ni doprinose/poreze? Koliko ne isplati doprinose/poreze? A koliko ih ne isplati plate?
I jesi li svestan koliko ne-drzavnih firmi i banaka ne isplati barem jednu od tih stavki i koliko je to procentualno naspram svih priliva budzetu?

I mislis da je placanje RAZLIKE u PDV-u nesto bitno nasspram toga?


Ne bih rekao da je neizdavanje fiskalnih računa zanemarljiva stavka u nelegalnim prihodima firmi jer se onda niko time ne bi bavio (i usput rizikovao kaznu). Ako ti je trgovinska marža recimo 20% (što nije mali iznos), neizdavanjem fiskalnog računa tu maržu momentalno udvostručavaš (ona postaje 40). A što se tiče pomenutih vidova prevara, i to nije ništa u odnosu na državno finansiranje nepotrebnih radova, zapošljavanje nepotrebnih ljudi, poslovanje sa fantomskim firmama, nameštanje tendera, kreditiranje sumnjivih firmi i ostale kapitalne malverzacije koje državu toliko koštaju da su neisplaćeni doprinosi, plate i porezi zanemarljiva stavka u budžetu.
 
Odgovor na temu

btomic
Branislav Tomić
Nezaposlen
Novi Beograd

Član broj: 296011
Poruke: 24



+196 Profil

icon Re: Da li tražite fiskalni račun kada ga ne dobijete?16.08.2012. u 17:48 - pre 142 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:
Uvek tražim račun. Ako neće da mi da račun onda neka spusti cenu 18%.

Da li si nekada zaista pitao da ti spusti cenu i kako se završilo?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Da li tražite fiskalni račun kada ga ne dobijete?16.08.2012. u 17:58 - pre 142 meseci
Ne tražim i ne uzimam jer navijam za raspad ove države pošto mislim da ne valja i da bi se na tome mjestu moglo napraviti nešto bolje kao i zbog toga što vjerujem da što više para ova država izmuze iz naroda to će birokratija biti veća i gora

Treći razlog je što pamtim devedesete kada su crno tržište i šverceri spašavali zemlju od gladi za hranom i žeđi za benzinom. Da nije bilo crnog tržišta, živjelo bi se tada kao u S. Koreji.
Njima u spomen ne šljivim fiskalniranje.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Da li tražite fiskalni račun kada ga ne dobijete?16.08.2012. u 19:57 - pre 142 meseci
Citat:
btomic:
Ne bih rekao da je neizdavanje fiskalnih računa zanemarljiva stavka u nelegalnim prihodima firmi jer se onda niko time ne bi bavio (i usput rizikovao kaznu). Ako ti je trgovinska marža recimo 20% (što nije mali iznos), neizdavanjem fiskalnog računa tu maržu momentalno udvostručavaš (ona postaje 40). A što se tiče pomenutih vidova prevara, i to nije ništa u odnosu na državno finansiranje nepotrebnih radova, zapošljavanje nepotrebnih ljudi, poslovanje sa fantomskim firmama, nameštanje tendera, kreditiranje sumnjivih firmi i ostale kapitalne malverzacije koje državu toliko koštaju da su neisplaćeni doprinosi, plate i porezi zanemarljiva stavka u budžetu.

Pod uslovom da SVE fiskalne ne izdas. Problem je sto se tako ne izda poneki samo.
Takodje, veci deo tog PDV-a je vec placen, jer je taj proizvod vec na lageru. Ako previse stvari nestane sa lagera ili ode sa lagera po smesnoj ceni, odmah kontrola j*** sve po spisku. A po manjim radnjama kontrole idu svaki cas.
Evo, kafice blizu mene, bez izuzetka, zatvaraju na 15 dana "zbog krsenja fiskalnih zakona" barem jednom godisnje :)

A ovo sto se tice "javnih nabavki".... uf to se potpuno slazem! Ali za racune mogu nesto da uradim - za nabavke, mogu samo da upadnem u nevolje :D
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Da li tražite fiskalni račun kada ga ne dobijete?16.08.2012. u 21:26 - pre 142 meseci
Slazem se da je potrebno da se uzima fiskalni racun!
Nije uopste nepotrebno kako vecina ovde tvrdi.
Da sve ove prodavnice, preduzeca placaju poreze sigurno bi bilo bolje stanje u drzavi.
Hocete mi reci da to sto gledate kroz prste nekom zadriglom vlasniku prodavnice u zgradi, ne trazite mu racun, da ste mu pomogli nesto? Samo ste sebi odmogli. A taj u toj prodavnici prodaje hranu sa isteklim rokovima, ima miseve, pacove, bubasvabe.... Ni blizu HACCP standarda nije.

Uvek kad mi vrate kusur, nastavim da cekam dok mi ne daju i fiskalni racun. I nije mi tesko da ga uzmem zguzvam i ubacim u kantu ili u kesu, pa bacim kuci.

Na benzinskim pumpama uvek, bas uvek me pitaju da li mi treba racun, i kazem DA. pa ga onda odstampa i da mi. I to sipam na EKO pumpi obavezno i nije mi jasno sta kasiri tu mogu da mute.


Ali priznajem da u kaficu nekom kad sam, cesto mi ne donesu racun, pa ni ne trazim. Valjda me mrzi da se cimam. A tu bi pogotovo trebalo tim derikozama traziti racun.

 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Da li tražite fiskalni račun kada ga ne dobijete?16.08.2012. u 22:15 - pre 142 meseci
Nema racuna, nema da platim. Cao, zdravo. Mada se ne secam kada mi se zadnji put to bilo gde desilo.

(ne racunam africke i azijske zemlje)
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Da li tražite fiskalni račun kada ga ne dobijete?16.08.2012. u 23:23 - pre 142 meseci
Citat:
btomic:
Citat:
Predrag Supurovic:
Uvek tražim račun. Ako neće da mi da račun onda neka spusti cenu 18%.

Da li si nekada zaista pitao da ti spusti cenu i kako se završilo?


Meni lično su uvek davali račun, ali sam prisustvovao i kada su prihvatali da spuste cenu.

A jednom mi se desilo da, kada sam tražio račun, onda su povećali cenu.


 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Da li tražite fiskalni račun kada ga ne dobijete?16.08.2012. u 23:57 - pre 142 meseci
Citat:
cika dacha:
kad sam kupovao kartu za IZLAZ nisam dobio fiskalni i upitam da mi ga daju oni su mi rekli ne izdajemo mi fisk.racune! reko kako to? eto tako nismo u obavezi!

pa me bas zanima kako je taj festival IZLAZ postao bahat?



Taj IZLAZ drže sinovi od guzonja. Tamo inspekcije ne zalaze, a okreću se milioni evra profita.
Dinkić je obećao da će ukinuti fiskalne kase za zanatlije. Ne samo za izumrle zanate, već i za one aktuelne.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Da li tražite fiskalni račun kada ga ne dobijete?17.08.2012. u 00:42 - pre 142 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Da sve ove prodavnice, preduzeca placaju poreze sigurno bi bilo bolje stanje u drzavi.

Ma sve da je tako!

Citat:
Ali priznajem da u kaficu nekom kad sam, cesto mi ne donesu racun, pa ni ne trazim. Valjda me mrzi da se cimam. A tu bi pogotovo trebalo tim derikozama traziti racun.

Tu se slazem...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Da li tražite fiskalni račun kada ga ne dobijete?17.08.2012. u 00:43 - pre 142 meseci
Citat:
Flo33:
Nema racuna, nema da platim. Cao, zdravo. Mada se ne secam kada mi se zadnji put to bilo gde desilo.
(ne racunam africke i azijske zemlje)

Kineske radnje po UK - ne izdaju fiskalne uglavnom. Kineski restorani u kineskim cetvrtima - nikad nisam dobio fiskalni u UK!
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Re: Da li tražite fiskalni račun kada ga ne dobijete?17.08.2012. u 11:18 - pre 142 meseci
Zanimljivo kad u mega-marketu uzmeš fiskalni, pa ga ne pogledaš odmah, a onda kod kuće shvatiš da si džabe odabrao najjeftinije mleko (više komada - kad je već povoljno), kad su ti ga naplatili deset dinara više nego što krupno piše iznad njega.
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Da li tražite fiskalni račun kada ga ne dobijete?19.08.2012. u 17:28 - pre 142 meseci
Citat:
Dexic: Kineske radnje po UK - ne izdaju fiskalne uglavnom. Kineski restorani u kineskim cetvrtima - nikad nisam dobio fiskalni u UK!


Za UK ne znam, moguce. Ja volim kinesku hranu, i uvek dobijem racun, u Slo, At, Hr.. Tu gde se frekfentnije krecem. Poz
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Da li tražite fiskalni račun kada ga ne dobijete?20.08.2012. u 04:26 - pre 142 meseci
Ne znam koliko Kineza ima u HR/SL, ali u UK ih ima dovoljno da izgleda niko ne sme da zadje u njihovu cetvrt :D (mozda je razlika sto je AT stvarno civilizovana, dok je UK ipak .... no comment)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li tražite fiskalni račun kada ga ne dobijete?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6999 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.