Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

php,wordpress i funkcija slanja mailova

[es] :: PHP :: php,wordpress i funkcija slanja mailova

[ Pregleda: 1505 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.mbb.telenor.rs.



+133 Profil

icon php,wordpress i funkcija slanja mailova14.08.2012. u 18:59 - pre 141 meseci
poceo sam da se interesujem za wordpress i naisao sam na nesto sto zapravo nisam znao a to je mogusnost da pomocu php funkcije posaljem mail a da pritom kao posiljaoca unesem bilo koju adresu. Vidim postoji dosta pluginova za wp koji na ovaj nacin spamuju i salju bulk mailove, pa je moje pitanje, u cemu je zapravo fora, kako funckionise sve to? Ono sto mene interesuje je da saljem bulk mailove ali sa moje email adrese sa servera, ali primecujem da isti efekat dobijem ukoliko samo stavim kao posiljaoca istu tu mail adressu u php funkciju, i na druge mail adrese ce stici poruka upravo sa te adrese bez ikakvog podesavanja, mislim mogu da unesem bilo koju adresu? Da li ovo stvarno ovako funkcionise, u cemu je fazon i sta je to sto ja ne znam :D.. Hvala vam na vremenu i pozdrav!
 
Odgovor na temu

PHPovac

Član broj: 300013
Poruke: 168
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: php,wordpress i funkcija slanja mailova14.08.2012. u 19:26 - pre 141 meseci
Da, tako funkcioniše. Probaj kao sender unesi blablabla i radiće.
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.85-200-249.bkkb.no.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: php,wordpress i funkcija slanja mailova14.08.2012. u 19:45 - pre 141 meseci
samo sto vecina servera kad prime email provere da li takav mail nalog zaista i postoji na serveru koji je poslao mail, i u 99% slucajeva takav mail ili ode u spam ili uopste ne bude primljen.
Tako da ako imas problema sa slanjem odnosno primanjem servera, osiguraj da na mail domenu sa koga saljes mailove zapravo i postoji takav korisnik. Recimo ako saljes sa [email protected] ili recimo [email protected], vidi da ti na hostingu zaista i postoje ti korisnici/email adrese/sanducici
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.mbb.telenor.rs.



+133 Profil

icon Re: php,wordpress i funkcija slanja mailova15.08.2012. u 13:32 - pre 141 meseci
znaci dovoljno je da ja imam na serveru mail sanduce [email protected], i da nista ne povezujem sa pop3/smtp, da saljem preko php bulkove i sve ce biti u redu? ia kada mi reply stici ce u sanduce koje imam na serveru?
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: php,wordpress i funkcija slanja mailova

[ Pregleda: 1505 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.