Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ogroman racun u romingu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Ogroman racun u romingu

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 43392 | Odgovora: 222 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 18:47 - pre 141 meseci
Kcerka ima postpejd broj kod MTS. Posto je maloletna broj se vodi na moje ime.
Danas se vratila iz inostranstva i racun za ova cetiri dana u romingu je 45000 din. Kako je napravljen toliki racun ne mogu da znam dok ne vidim listing.
Da bih predupredio bas takvu situaciju u trenutku kada sam prelazio na postpeid pre 9 meseci sam stavio limit od 5000 din kao maksimalnu potrosnju za taj broj. Tad mi je receno da taj limit moza da bude prekoracen za koji dinar kada je broj u romingu. "Koji dinar" i 9x prekoracen limit nisu isto.
Zvao sam korisnicki servis i rekli su mi da u ponedeljak podnesem zalbu u poslovnici.
Da li se nekome desila takva stvar i kakve su sanese da se to povoljno resi po mene?
Meni je logicno da platim 5000. Ako traze da platim vise cemu onda sluzi taj limit?
 
Odgovor na temu

majce22

Član broj: 149495
Poruke: 395
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 19:10 - pre 141 meseci
To moze da bude samo gprs. Ako uzmes u obzir da je za Grcku 1kb=1,9 din dolazis do racunice da 1mb kosta 1945,6 din. A 20mb (38.912 din) je moguce cas potrositi, posebno na malo modernijem telefonu.
Mislim cisto sumnjam da je obavljala duge razgovore iz roaminga, za istu sumu bilo bi potrebno napraviti 324 min odlaznih poziva.

A sto se tice limita, on je prekoracen jer je njima potrebno odredjeno vreme da dobiju informacije o potrosnji od ino partnera, a ona je za 1 dan mogla da potrosi 20 mb.

Dosta se pisalo i o tome kako se pojedini programi sami update-ju pa tako nisi ni svestan da koristis grps.
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 19:36 - pre 141 meseci
Ne sumnjam da je taj iznos stvarno potrosen i u pitanju je GPRS.
Moje pitanje je zasto postoji taj limit ako me ne stiti od prekomerne potrosnje i da li sam u obavezi da taj racun platim?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 19:43 - pre 141 meseci
Taj limit te štiti od prekomerne potrošnje samo dok si u svojoj domaćoj mreži. Roaming partneri mogu da ne dostave svoje obračune i po 7 dana, a kad dostave onda bude već kasno, tako da MTS ako nije dobio obračun od svog partnera nije ni mogao da blokira broj na osnovu prekoračenja limita.

Ali ove priče sa romingom su već počele da smaraju... Svake godine ista priča, svake godine mediji trube na sva zvona da se pazi na roming, i svake godine se nađe gomila onih koji ne slušaju pa naprave glupost.

Suma summarum, dug platiti moraš, samo vidi da se sa Telekomom dogovoriš da ti izađu u susret pa to dugovanje da otplatiš u ratama.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 19:48 - pre 141 meseci
Rekli su da limit nije garantovan. To ce ti svi reci - nikakva razlika ne bi bila da si otisao u Nemacku i stavio limit na Postpaid broj u T-com/O2/E...
Razlika je doduse sto nase operetere vise kosta roming nego njihove, i samo to.

Sto rece majce, moze jedan dan, a i mnogo vise, da kasni roaming saobracaj - nema garancije da ti limit znaci nesto dok ne dodje potrosnja.

Nisi u obavezi da platis, ako se ispostavi da je greska u obracunu.
Jesi obavezan ako je stvarno potrosila. Ja sam u slicnoj situaciji i lepo sam umesto postpaid broja dao prepaid sa 500din. kredita. Pa ako joj je to premalo - sama zna da je presla granice realnih potreba telefona i bespotrenog caskanja ;) Jer za 500 din. moze 25-50 poruka (Grcka/Turska - mislim da je 25 za obe u stvari) ili cak 12min. razgovora dolaznih. Dovolojno je za odmor!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 20:56 - pre 141 meseci
Jel taj limit prati neki dokument? Malo mi je neverovatno da je sve na usmenoj diskusiji. Mora da negde pise da limit nije garantovan u roamingu.

Moje misljenje je da dokle god je gprs u roamingu ovoliko skup, a skuplji je realno od gore pomenute Nemacke oko 200 puta, isti treba da bude iskljucen za sve post-paid korisnike pa ko hoce neka okrene call centar da mu se to ukljuci pritom potvrdjujuci da je svestan sta moze da mu se desi. Naravno, to nikad nece biti jer bi provajderi time sebi uskratili profit.
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 21:04 - pre 141 meseci
10 godina sam bio na pripeidu bas iz tog razloga sto mogu da potrosim samo ono sto imam na racunu.
Na postpeid sam presao prosle godine, samo uz uslov da mogu da odredim maksimalnu potrosnju. Rekli su nema problema, minimalni limit je 5000 sto je meni mnogo ali sam pristao jer gubitak od 5000 din mogu da podnesem. Mislio sam da sam time zasticen.
Ovih 45000 se odnosi na ovaj mesec. Za prosli mesec jos ne mogu da vidim potrosnju ali ocekujem isto toliko. A kako azuriranje ide, verovatno ni za ovaj mesec cifra nije konacna.

A sto se limita tice, nikakav ugovor ili pismena potvrda.
"Hocete limit na 5000?"
"Da"
Nekoliko klikova na kompjuteru. "Postavljen je."
I to je to.
A moze i pozivom korisnickog servisa da se postvai limit.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 21:09 - pre 141 meseci
Pronadji te papire koje su ti dali kada si prelazio na post paid, ubedjen sam da mora da pise negde bar sitno da ne vazi u roamingu. Kako bi se oni inace zastitili od toga da se ti sada pojavis i kazes da neces da platis vise od 5000?

EDIT: Sad vidim da si dodao da nemas nista napismeno, mada mi je to totalno cudno jer obicno svi provajderi tako dobro dokumentuju sve coskove sa sve tvojim potpisom da im ni Bog otac nista ne moze
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 21:38 - pre 141 meseci
Ako su mi postavili limit na maksimalnu mesecnu potrosnju a onda traze da platim 10x vise od tog limita onda sam ja prevaren.
Cak iako ne postoji nikakav pisani trag svi znaju da taj limit postoji i moglo bi da se pokrene pitanje zasto Telekom ne daje nikakav pisani trag o tome.
Da su mi dali neki papir/ugovor o ogranicavanju mesecne potrosnje u njemu bi verovatno pisalo da taj limit ne vazi kad sam u romingu i onda bih se ja zahvalio i ostao na pripeidu.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 21:40 - pre 141 meseci
Citat:
Cunami: Ako su mi postavili limit na maksimalnu mesecnu potrosnju a onda traze da platim 10x vise od tog limita onda sam ja prevaren.
Cak iako ne postoji nikakav pisani trag svi znaju da taj limit limit postoji i moglo bi da se pokrene pitanje zasto Telekom ne daje nikakav pisani trag o tome.
Da su mi dali neki papir/ugovor o ogranicavanju mesecne potrosnje u njemu bi verovatno pisalo da taj limit ne vazi kad sam u romingu i onda bih se ja zahvalio i ostao na pripeidu.

Prvo se zapitaj, zašto bi tebi mobilni operater garantovao limit? To ide direktno na njihovu štetu.

Dakle, to što trenutno rade je kao neka vrsta neformalne usluge koja može a ne mora da bidne...

Jednostavno, u roamingu se mora paziti na upotrebu telefona. Meni, koji imam uobičajene mesečne račune od 50-70 hiljada dinara, opet nije svejedno da li ću da ostavim blackberry da vuče data prenos kad sam u nekoj Azijskoj nedođiji, pa prenos podataka palim i gasim po potrebi, a kamoli da to ne radi jedna srednjoškolska devojčica na letovanju u Grčkoj, kojoj tata plaća račune.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 21:43 - pre 141 meseci
Citat:
tdusko:
Jel taj limit prati neki dokument? Malo mi je neverovatno da je sve na usmenoj diskusiji. Mora da negde pise da limit nije garantovan u roamingu.

Bas obratno... mora pisati da ti garantuju da ti racun nece preci toliko ili nista ne vredi. Posto to ne pise - ne vredi. Ako ti ne garantuju da ti racun nece preci, mogu da ti garantuju kakve hoce limite ;)

Nazalost ne daju da se samo net zakine u romingu :( Moze sve ili nista. I ne dobijaju domaci operateri nesto mnogo od toga, skoro sve ode stranim operaterima.
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 21:49 - pre 141 meseci
Ako ima ovde neki pravnik da ovo protumaci.
Jesu li bili u obavezi da posalju obavestenje da je prekoracen limit?

------------------------------------------------------------------------------------------
Opšti uslovi za pružanje usluga u javnoj mobilnoj telekomunikacionoj mreži

13. Kontrola potrošnje

13.1. Telekom Srbija zadržava pravo kontrole u potrošnji i korišćenju usluga koje Telekom Srbija pruža svojim korisnicima, a u cilju njihove zaštite.
13.2. Telekom Srbija zadržava pravo da utvrdi dnevni, nedeljni i mesečni limit u iznosu potrošnje, kao i da utvrdi slučajeve u kojima korisnik vrši prekoračenje svojih prava na korišćenje usluga iz Ugovora.
13.3. Telekom Srbija će na adekvatan način (telefonskim pozivom ili SMS porukom) obavestiti korisnika o prekoračenju potrošnje, odnosno o prekoračenju prava u korišćenju usluga, kao i o obavezama koje se tim povodom za korisnika uspostavljaju i o privremenom obustavljanju pružanja usluge ukoliko će biti preduzeto
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 21:52 - pre 141 meseci
Citat:
ventura:

Prvo se zapitaj, zašto bi tebi mobilni operater garantovao limit? To ide direktno na njihovu štetu.


O tome i pricam.
Da su mi rekli ne moze limit ja bih ostao na pripeidu i ne bih upao u ovo s*anje.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 21:55 - pre 141 meseci
@Dexic, posao sam od toga da je limit zaveden u ugovoru pa zbog toga bi morali da stoje uslovi vazenja tog limita. Ovako posto smo utvrdili da to nigde nije dokumentovano onda cela ta prica pada u vodu.

Moje misljenje je da ovo nije bas cista situacija i da protest mozda nije unapred osudjen na potpunu propast. Cinjenica je da nista ne postoji u uvogoru, ali je isto tako cinjenica da oni nude tu uslugu. Formalno ili neformalno oni je nude. E sad, ne bih rekao da je to apriori na njihovu stetu, jeste ako se gleda sa jedne strane, ali sa druge strane oni to de facto koriste kao pogodnost da privuku ljude sa pre paida. Ja iskreno prvi put cujem pojam neformalna usluga u kontekstu tako neceg ozbiljnog kao sto je mobilni operater. Ili nudis uslugu ciji su uslovi jasno definisani, zavedeni u ugovoru i potpisani od strane korisnika. Ili jednostavno ne nudis uslugu. Ovo ovako je siva zona koja ne bi trebala postoji.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 22:05 - pre 141 meseci
Citat:
tdusko
Ja iskreno prvi put cujem pojam neformalna usluga u kontekstu tako neceg ozbiljnog kao sto je mobilni operater. Ili nudis uslugu ciji su uslovi jasno definisani, zavedeni u ugovoru i potpisani od strane korisnika. Ili jednostavno ne nudis uslugu. Ovo ovako je siva zona koja ne bi trebala postoji.

Ugovor gde se izričito navodi limit nema šanse da potpiše bilo koji operater. To znam jer sam ja hteo brojeve od firme da prebacim kod operatera koji nudi takvu uslugu (a ne nudi niko), ali je problem što ti kao firma moraš da potpišeš ugovor (ne može tek tako neformalno kao pravno lice da ti on ukuca nešto bez papirologije), i samim tim tu uslugu nije moguće koristiti kao pravno lice.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 22:08 - pre 141 meseci
Citat:
Cunami: Ako ima ovde neki pravnik da ovo protumaci.
Jesu li bili u obavezi da posalju obavestenje da je prekoracen limit?

------------------------------------------------------------------------------------------
Opšti uslovi za pružanje usluga u javnoj mobilnoj telekomunikacionoj mreži

13. Kontrola potrošnje

13.1. Telekom Srbija zadržava pravo kontrole u potrošnji i korišćenju usluga koje Telekom Srbija pruža svojim korisnicima, a u cilju njihove zaštite.
13.2. Telekom Srbija zadržava pravo da utvrdi dnevni, nedeljni i mesečni limit u iznosu potrošnje, kao i da utvrdi slučajeve u kojima korisnik vrši prekoračenje svojih prava na korišćenje usluga iz Ugovora.
13.3. Telekom Srbija će na adekvatan način (telefonskim pozivom ili SMS porukom) obavestiti korisnika o prekoračenju potrošnje, odnosno o prekoračenju prava u korišćenju usluga, kao i o obavezama koje se tim povodom za korisnika uspostavljaju i o privremenom obustavljanju pružanja usluge ukoliko će biti preduzeto


Cek cek, sta je sad ovo? Jel ovo deo iz ugovora?

Ja ovo tumacim kao: mozemo da ti postavimo limit, ali mi zadrzavamo pravo da odredimo izuzetak(a to je roaming). Takodje uredno cemo te obavestiti i suspendovati dalje pruzanje usluga nakon prekoracenja limita, ali to ne moramo/necemo/ne mozemo da uradimo odmah nakon prekoracenja limita.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 22:14 - pre 141 meseci
Citat:
tdusko: Cek cek, sta je sad ovo? Jel ovo deo iz ugovora?

Ja ovo tumacim kao: mozemo da ti postavimo limit, ali mi zadrzavamo pravo da odredimo izuzetak(a to je roaming). Takodje uredno cemo te obavestiti i suspendovati dalje pruzanje usluga nakon prekoracenja limita, ali to ne moramo/necemo/ne mozemo da uradimo odmah nakon prekoracenja limita.

Ovo što je on citirao nema veze sa limitom koji postavlja korisnik, već sa internim limitima mobilnih operatera..

Nijedan operater neće da te pusti da napraviš račun više od 3 puta veći od tvog prosečnog mesečnog računa, jer se time štite od onih fantoma koji bi uzeli broj i napravili račun od 5000 evra i nestali. Roming je tu izuzetak pošto ga ne obračunava tvoj domaći operater, ali čim dobije prvi obračun i ako je veći od tog njihovog internog limita (3x prosečan račun), blokiraće te. Ovo sam ja imao prilike da iskusim kad sam prešao kod VIP-a, bukvlano sam u prva tri meseca imao stalne blokade kartice jer pravim mesečne račune, a nisu imali opciju kao što ima MTS da položim depozit pa da mogu da idem do visine depozita.
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 22:29 - pre 141 meseci
To je deo preuzet iz: Opšti uslovi za pružanje usluga u javnoj mobilnoj telekomunikacionoj mreži

Evo i stranice:
http://www.mts.telekom.rs/inde...uslovi-za-pruzanje-usluga.html
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 22:44 - pre 141 meseci
Da, ali to nema nikakve veze sa limitom o kome ti pričaš.
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Ogroman racun u romingu04.08.2012. u 22:54 - pre 141 meseci
Mozda nisam nesto skontao ali u tom clanu 13, u stavovima 1, 2 i 3 se pominju korisnici. A ja sam korisnik.


A u pretplatinckom ugovoru, Clan 4. stoji:

Član 4.

Korisnik potvrđuje da je u potpunosti upoznat i saglasan sa Opštim uslovima za pružanje usluga u javnoj mobilnoj telekomunikacionoj mreži Telekoma Srbija a.d., koji čine sastavni deo ovog ugovora i primenjuju se na pružanje usluga po ovom ugovoru

http://www.mts.telekom.rs/index.php/pretplatnicki-ugovor.html



Ne znam kakav drugi limit moze da bude u pitanju?
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Ogroman racun u romingu

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 43392 | Odgovora: 222 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.