Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Boravak u Austriji

[es] :: Vodič za emigraciju :: Boravak u Austriji

[ Pregleda: 2199 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ganeza
Jokic Dragan
M.Zvornik Srbija

Član broj: 305206
Poruke: 1
*.atnat0001.highway.a1.net.



Profil

icon Boravak u Austriji19.07.2012. u 17:32 - pre 142 meseci
.....pozdrav svima,...hteo bih da mi neko odgovori ako je upucen naime devojka sa kojom nameravam da se ubrzo vencam zivi u Austriji 8-ma godina radi duzi niz godina u poludrzavnoj firmi kod njih i likvidna je ili ti samoodrziva trenutno sada ima vizu na 5 godina( u drugoj je koriscenja ) a i ranije je produzavala .... kakav status mogu ja da zatrazim na osnovu nje ili ti spajanja porodice dakle nema Austrijsko drzavljanstvo trenutno sada ! Hvala u napred na pripomoci ko je iole upucen u tematiku !
Jokic Dragan
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Boravak u Austriji22.07.2012. u 18:28 - pre 142 meseci
Otac mi je 22-23 god u Grazu pa ono sto znam na osnovu iskustva njegovih prijatelja je sledece. Kada bi se vencao sa njom morao bi 5god boraviti u Austriji gde bi te ona izdrzavala, i tako bi stekao pravo na papire, za to vreme bi morao da imas takozvani A1 kurs nemackog jezika, da ucis tamo. Ukoliko te uhvate da radis na crno u tom periodu ili nesto sl. mozes sam sebi odmognuti i usporiti proceduru... to je sve sto ja za sada mogu da ti kazem. Komplikovano je to malo :)

A naravno ako ti ona ili ti sam nadjes posao, pa ti firma sredi odmah sve papire to je mnogo lakse, mada i to "odmah" nije tako brzo :)
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Boravak u Austriji

[ Pregleda: 2199 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.