Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux mail i Clamav

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Linux mail i Clamav

[ Pregleda: 1409 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Filipenko666
kkk

Član broj: 237272
Poruke: 238
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Linux mail i Clamav15.07.2012. u 21:22 - pre 142 meseci
Postovani,

na Linux mail imam Exim i vec instaliran clamav ali kome je engine outdated. Freshclam samo azuirira bazu. Zanima me kako da bezbedno azuriram engine i da li i kako ogu da skeniram sve diskove tj. fajlove rucno tj. preko clamav kako bih proverio da li mi server ima neku zarazu?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Olujic
none

Član broj: 247504
Poruke: 127
194.8.63.*



+15 Profil

icon Re: Linux mail i Clamav22.08.2012. u 16:46 - pre 141 meseci
Clamav engine update treba da stize zajedno sa ostalim distro updates (pod uslovom da je update-anje distribucije azurno). Druga opcija je odrzavanje sopstvene verzije iz source tarball-a (ponekad jedini nacin).

Nema mnogo koristi od clam-a kada je u pitanju bezbijednost samog linux servera jer clam uglavnom trazi viruse za druge operativne sisteme. Nema ni mnogo koristi od inficiranja linux servera jer to ne garantuje preuzimanje masine u klasicnom smislu kao na drugim platformama. Ono sto je opasno na linux serverima su rootkits, a tu je bojim se clam tanak. OSSEC HIDS je bolje rjesenje.

Za skeniranje iz komandne linije korste se clamscan i clamdscan u zavisnosti od clam configuracije. Clamdscan mozda ima bolje performanse ali se izvrsava sa privilegijama clam daemona koje su obicno vrlo male pa je tako i pristup filesystemu ogranicen.

Bilo je pokusaja da se napravi pouzdan on-access scanner za linux ali se to koliko znam u free/open source svijetu svodi na vrlo neefikasna rjesenja, a za komercijalna ne znam.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Linux mail i Clamav

[ Pregleda: 1409 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.