Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

3G USB Internet - automatska konekcija

[es] :: Mreže i novosti :: Mobilni internet :: 3G USB Internet - automatska konekcija

[ Pregleda: 4484 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tadicboris
DigitSoft

Član broj: 305042
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon 3G USB Internet - automatska konekcija14.07.2012. u 08:45 - pre 143 meseci
Pozdrav svima,

Nedavno sam dobio MTS-ov 3G USB Intenet modem i karticu. Sve funkcioniše besprekorno, ali mi je zbog potrebe posla potrebna automatska konekcija na internet odmah po startovanju računara, dakle konekcija bez interakcije sa korisnikom jer USB ne vadim iz kompa. U medjuvremenu sam nabavio i VIP-ov ZTE Mf190 koji sam otključao i koristim MTS data karticu u njemu uz program Join Air. Medjutim ni taj program nema opciju automatskog konektovanja. Zna li neko kako da rešim ovaj problem. Postoji je neki softver kojim bi se zamenile standarnde aplikacije operatera, ukucala podešavanje + opcija Auto Connect

Hvala

 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: 3G USB Internet - automatska konekcija14.07.2012. u 13:59 - pre 143 meseci
Može da se napravi beč fajl sa komandom "rasdial" koji će da pozove tvoju konekciju. Pre toga potrebno je ručno napraviti dajlap konekciju kako bi bio nezavisan od aplikacije sa modema.
Dakle, prvo napravi dajlap konekciju i unesi sve parametre za tvoju mrežu. Onda u txt fajlu napiši
Code:
rasdial ime_konekcije
i sačuvaj ga sa ekstenzijom .bat
Taj bat fajl prebaci u "startup" folder u Vindousu.
Sada će se ovaj fajl izvršiti svaki put kada pokreneš sistem. Ali ne važi za stendbaj i hibernaciju.
 
Odgovor na temu

tadicboris
DigitSoft

Član broj: 305042
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: 3G USB Internet - automatska konekcija16.07.2012. u 12:05 - pre 143 meseci
Pokušao sam ali ne ide.. Nisam neki kompjuterski guru, pa se izgleda ne snalazim. Pokušao sam da konfigurišem dial-up konekciju. Modem je ZTE mf190 (Vip-ov, ali otključan) i u njemu je mts kartica. Radi odlično sa Join Air, ali nemam auto-connect opciju. Primetio sam da mi pri konfiguraciji nigde ne traži APN!? Uneo sam broj za pozivanje *99#, user mts i pass 064, ali bez uspeha.
Možeš li napisati detaljnije rešenje ili ako imaš neki link ka internet uputstvu, sve sam pokušao, ali ne ide.
 
Odgovor na temu

bobanex
Boban Mitrovic
Pozarevac

Član broj: 45916
Poruke: 393
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 54710282
Sajt: matematika-012.tk


+31 Profil

icon Re: 3G USB Internet - automatska konekcija16.07.2012. u 12:28 - pre 143 meseci
Moguce da je softver koji koristis vec kreirao dial up konekciju za svoje potrebe.
Potrazi je pod Network connections u Control panel-u.
Zatim napravi precicu do te konekcije i tu precicu ubaci u startup fasciklu.
Ako ti neki korak zafali, pitaj, da ne pisem bas u detalje.
Shoutcast striming za online radio stanice
http://shout-cast.tk
Rešeni zadaci sa prijemnih ispita
http://matematika-012.tk
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: 3G USB Internet - automatska konekcija16.07.2012. u 18:08 - pre 143 meseci
apn se upisuje u "phone and modem options" u kontrol panelu. Pročitaj ovu poruku: http://www.elitesecurity.org/p2939020
 
Odgovor na temu

tadicboris
DigitSoft

Član broj: 305042
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: 3G USB Internet - automatska konekcija18.07.2012. u 18:02 - pre 143 meseci
Hvala svima, uspeo sam da napravim konekciju i Autodial.bat fajl koji sa smestio u startup. Po pokretanju Windowsa uspostavlja se konekcija.

Da li neko zna za neki softver kojim bi se ta konekcija proveravala tj. program koji bi vršio kontrolu da li je živa? Da li neko zna kako napraviti bat fajl kojim se prekida postojeća i uspostavlja nova konekcija. Tako bi u slučaju slabog protoka ili mrtve konekcije mogao formirati npr. makro koji startuje bat. koji opet prekine postojecu vezu i uspostavi novu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Mobilni internet :: 3G USB Internet - automatska konekcija

[ Pregleda: 4484 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.