Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Internet na računaru preko mobilnog veoma spor

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Internet na računaru preko mobilnog veoma spor

[ Pregleda: 2747 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.mts.telekom.rs.



+294 Profil

icon Internet na računaru preko mobilnog veoma spor04.07.2012. u 12:16 - pre 143 meseci
Nešto me zeza ruter, pa sam odlučio da se na internet povežem preko telefona...

Nokia je preko USB kabla instalirala sve drajvere, modem... Povezivanje na Nokia Modem ide bez greške, konekcija se uspostavi, i "radi", al baš tako, pod navodnicima... Bez obzira da li je u pitanju GPRS, EDGE, 3G ili HSDPA konekcija (indikovana ikonicom na ekranu telefona), sve radi jako sporo i često puca... Kao da koristim 9600bps modem na centrali iz četrdejs-treće...

Da li je možda u pitanju limit samog telefona (Nokia Asha 302 - S40 "dumbphone" platforma), ili limit ovakvog načina povezivanja? usb modem (dongle) mi ne odgovara, pošto ovu karticu/broj koristim za razgovore...
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
94.228.233.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Internet na računaru preko mobilnog veoma spor04.07.2012. u 13:20 - pre 143 meseci
Tvoj telefon podrzava do:
HSDPA 14.4 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps

Trebalo bi bar 2Mbit da izvlacis realno, ne znam dal su u Pancevu jos pustili HSPA+, ako jesu, moralo bi da radi i 3-4-5Mbit ako ne i brze.

Na telefonu je nadam se 3G signal?

Do sada nisam imao problem da na 3G radi nesto sporo.

Idi na onaj www.beocity.net i izmeri brzinu (speedtest.net trosi vise protoka) i kazi sta si dobio, i recimo u terminalu (start - run - cmd) kucaj ping 8.8.8.8 i daj rezultat ovamo.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.mts.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Internet na računaru preko mobilnog veoma spor04.07.2012. u 15:19 - pre 143 meseci
Heh... izgleda da sam sâm sebi napravio problem :)
Da bih, kao, osigurao brzu vezu, u telefonu sam uključio "3G network only". Ispostavilo se da to ipak ne funkcioniše tako kako sam ja mislio. Kad sam vratio u "Dual" režim (GSM/3G), situacija se popravila. Sad internet vidno bolje radi, nema "pucanja" i sl, beocity kazaljka "ide" do 1,5m, ali se merenje zaustavlja na 580k ili tako nešto. Download fajla ide brzinom 150-200kbajta u sekundi. Ping na četiri 8ce baca ugl. 300-500ms.

Sveusvemu upotrebljivo za nedajbože situaciju :) U međuvremenu je i internet proradio... mislim, adsl :)
Hvala na pomoći u svakom slučaju
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
94.228.229.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Internet na računaru preko mobilnog veoma spor04.07.2012. u 18:56 - pre 143 meseci
Tako je islo dok nisu napravili HSPA+ mrezu - valjda ce i u Pancevu da proradi bolje
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Internet na računaru preko mobilnog veoma spor

[ Pregleda: 2747 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.