Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GParted i još neki problemi

[es] :: Linux aplikacije :: GParted i još neki problemi

[ Pregleda: 1431 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon GParted i još neki problemi05.07.2012. u 01:20 - pre 143 meseci
Od pre neki dan mi se GParted čudno ponaša. U pitanju je Kubuntu 12.04 sa svim apdejtima i apgrejdima, GParted jeste gnome varijanta ali mi ponekad više odgovara od onog KDE pa ih koristim oba po potrebi. Odjednom je prestao da se startuje kad kliknem na ikonu u start delu, pita za password i posle upisivanja kursor obrne neki krug i ugasi se. Ako u terminalu otkucam sudo gparted, posle unete lozinke odmah proradi. Slično i ako kucam gksu gparted (ili kdesu gparted), pita za password i onda normalno startuje. Da se nije nešto poremetilo u putanji pa neće tek tako?

Pored ovoga se ponekad pojavi problem sa power managementom (ili je u pitanju screensaver, nisam siguran) i posle tačno 30 sekundi se gasi ekran. Nije podešeno u screensaver ili power management podešavanjima a i ne dešava se uvek. Nekad radi ceo dan i onda odjednom krene da gasi monitor posle 30 sekundi. Uglavnom restart pomaže i onda opet radi normalno. Da li postoji još neko podešavanje vezano za ovo pa ga previđam? Da li možda neki program aktivira to gašenje iz nekog razloga, nisam baš doveo u vezu sa nekim ... ali nije ni lako, jedino da po pokretanju bilo čega sačekam 35 sekundi i vidim da li će da se nešto desi.

Nisam primetio ovo do sada a i ostali linuxi koji su mi instalirani na kompu ne brljaju na ovome.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: GParted i još neki problemi16.07.2012. u 07:53 - pre 143 meseci
Ako koristis KDE, instaliraj

sudo apt-get install polkit-kde-1


restartuj, pa vidi jel ostaje problem (onaj prvi oko startovanja iz menija).
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: GParted i još neki problemi16.07.2012. u 08:59 - pre 143 meseci
Već je bio instaliran. Problem sam rešio tako što sam u podešavanjima ikone koju sam izvukao na panel promenio komandu i umesto gparted-pkexec upisao kdesu gparted.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux aplikacije :: GParted i još neki problemi

[ Pregleda: 1431 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.