Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oracle 6.0 simultaneously with 6.i

[es] :: Oracle :: Oracle 6.0 simultaneously with 6.i

[ Pregleda: 2031 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hacker_from_pg
Misko Ajkula

Član broj: 47074
Poruke: 24
*.crnagora.net.



Profil

icon Oracle 6.0 simultaneously with 6.i18.06.2012. u 17:47 - pre 144 meseci
Da li neko zna da li moze na jednom racunaru istovremeno biti instaliran oracle 6.0 i 6.i

Potrebno mi je da otvaram divje odvojene aplikacije pomocu dvije runforme (ifrun60)
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Oracle 6.0 simultaneously with 6.i18.06.2012. u 18:28 - pre 144 meseci
Pretpostavljam da misliš na Oracle Forms 6 i Oracle Forms 6i, pošto ne postoji Oracle 6i.
Odgovor je da može, na računaru možeš da imaš koliko god hoćeš verzija Oracle softvera (nebitno da li je u pitanju verzija baze ili Formsa i Reporta) ako ih instaliraš u različite kataloge.

Neke verzije oracle baze i oracle alata mogu da se instaliraju u isti oracle katalog i da to radi, ali se to odavno ne prakikuje.

Dakle, pokreni Oracle instaler, i obavezno podesi da je ORACLE_HOME za proizvode različit (na primer c:\oracle\60 i c:\oracle\6i).
Za novije verzije Oracle softvera (ovde trenutno imam instaliran samo XE), default home katalog uključuje i verziju u putanju tako da će se, možda, već i sama instalacija odvijati tako da dobiješ različite kataloge kao default opciju. Recimo, XE je po defaultu kod mene instaliran u katalogu C:\Oracle\app\oracle\product\10.2.0\server zato što je u pitanju verzija 10.2.0 baze (server). c:\oracle katalog je $ORACLE_BASE, pa bi se ostali proizvodi instalirali u C:\oracle\app\product\<VERZIJA>\<TIP>
 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: Oracle 6.0 simultaneously with 6.i

[ Pregleda: 2031 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.