Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa aktivnim zvučnikom

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem sa aktivnim zvučnikom

[ Pregleda: 1288 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Problem sa aktivnim zvučnikom04.06.2012. u 10:44 - pre 144 meseci
Drug je kupio aktivni zvučnik Skytech RC15A i kad ga poveže na laptop pišti, odnosno izgleda da su loše povezane mase na pojačalu od zvučnika. Kad se laptop iskopča iz struje ili kad se zvučnik spoji na mobitel, onda ne pišti.

Ono što mene sad zanima, da li da zvučnik nosi na garanciju da to riješe, ili je tako i inače? Po meni bi na te stvari trebali paziti pri proizvodnji i trebao bi nositi na garanciju da mu srede. No i sam sam svjedok da danas na veliku žalost svašta prolazi testove i ide u prodaju (kao moja linija koja za svoju cijenu presporo učitava MP3-ce i ja to na testu ne bi pustio al šta je tu je).

U slučaju da mu nebi to na garanciji riješili, što predlažete osim da se zvučnik odzemlji? Glazbu će uvijek puštat s laptopa znaći mjenjanje izvora nije riješenje.

On je pomislio da je problem u kablu ali budući da zuji baš onako s uzemljenjem, definitivno je zatvoren krug s masama.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Problem sa aktivnim zvučnikom04.06.2012. u 10:51 - pre 144 meseci
A jel pišti i kad je isključen punjač od lap topa?


Aca 93
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Problem sa aktivnim zvučnikom04.06.2012. u 11:23 - pre 144 meseci
Citat:
Pioneer cdj 200: Drug je kupio aktivni zvučnik Skytech RC15A i kad ga poveže na laptop pišti, odnosno izgleda da su loše povezane mase na pojačalu od zvučnika. Kad se laptop iskopča iz struje ili kad se zvučnik spoji na mobitel, onda ne pišti.


Bit će baš taj problem da je zatvoren krug s masama, vjerojatno preko uzemljenja. Mislim da ni garancija neće biti riješenje jer je naručen s interneta i trebalo bi ga slati natrag što bi poštom na nešto tako veliko vjerojatno došlo skupo.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Problem sa aktivnim zvučnikom04.06.2012. u 11:35 - pre 144 meseci
Nisam primetio da si baš to napisao...

Garancija je ok ali danas serviseri "mnogo lepo to poprave", sklepaju za 2 min pa dok traje, ne svi ali sam viđao...

Probaj da masu ulaza spojiš sa uzemljenjem iz utičnice?

Za to bar ne treba da se otvara uređaj...

Pozdrav!
Aca 93
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.static.sbb.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Problem sa aktivnim zvučnikom04.06.2012. u 12:09 - pre 144 meseci
Ovo je cest problem kod lose dizajniranih pojacivaca i ne-razvodjenje masa unuatar pojacala po principu zvezde je upravo razlog za tako nesto. Zato ja to stalno potenciram da je to veoma bitno i recimo u temi HQ AMP sa TDA7294 razlog zasto nema PCB ...

Ostaje mogucnost da je i sam racunar sporan i da njegov izlaz pravi problem sto se lako moze proveriti ako se raunar ostavi samo na baterije a ispravljac kompletno odkaci. Ovde delimicno moze da pomogne da se proba sa raznim kombinacijama oko ispravljaca, da se obrne 180 stepeni uticnica za mrezno napajanje, da se skine/izoluje uzemljenje i sl.

Ja licno mislim da je taj aktivni zvucnik tako napravljeno i tu nema mnogo pomoci ... Ovde jedino mogu da se resavaju posledice ali ne i uzroci ovog problema. Postoje razne varijante za galvansko radvajanje masa, najprostija je sa malim NF transformatorima ...

Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Problem sa aktivnim zvučnikom04.06.2012. u 15:44 - pre 144 meseci
Citat:
Garancija je ok ali danas serviseri "mnogo lepo to poprave", sklepaju za 2 min pa dok traje, ne svi ali sam viđao...


Pazi, govorimo o garanciji, ne o servisu! Kad je uređaj nov i kad nije tvojom krivnjom pokvaren, ima da nakon povratka s servisa bude kao da je iz trgovine došao. Nema tu nikakvog budženja niti privremenih riješenja, znači nove komponente ili cijeli novi uređaj.

Kad sam ja nosio liniju na servis, nakon toga sam ju detaljno pregledao da nisu nešto oštetili i da nema većih tragova otvaranja jer bi im ju u suprotnom nosio natrag. Ali bili su stvarno pedantni, nisu ju ni sprljali a kamo li nešto drugo i tako se i postupa kad je garancija u pitanju. Uređaj mora biti kao nov što se funkcionalnosti tiće, a što se fizičkog stanja tiće, mora biti onakav kakav je ušao na servis.

ONTOPIC

@mikikg, ni ti ne čitaš postove :D I tebi je promakla informacija da je isproban isti laptop i na bateriji i ne zuji. Identičan problem sam ja imao sa TDA7294 kad su mi cinchevi dodirivali kućište i zatvorio se krug mase.

Trebalo bi probati odzemljiti zvučnik pa vidjeti da li će još da pišti.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem sa aktivnim zvučnikom

[ Pregleda: 1288 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.