Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cudne stvari se desavaju / Pomoc /

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15795 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 12:45 - pre 144 meseci
Upravo tako,
koliko sam shvatio on moze za 9000 dindzi da kupi onog kineskog CROWN-a, nije neka sreca ali za te pare tesko da kupi i "kućno" pojacalo od 100W
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 12:59 - pre 144 meseci
Citat:
Ucenjivac: Bas onako ne mogu da se pronadjem u ovoj temi .. Vidim da se vi prepucavate i sve je to meni manje vise ok .. Jel neko moze da se vrati na moj problem? Znaci pojacalo treba da se testira i da se uzmu novi zvucnici oni za 300e? i to je manje vise to?


Svi su pisali baš o tvojojem pitanju samo treba razumjeti.

Ove crvene linije sa slike



ti spaljuju zvučnike,o tome ti priča boropromaja. Signal na zvučniku može postati takvim ako se signal prije ulsaka u samo pojačalo uništi u predpojačanju,ili ako se dovede previsok pobudni signal u samo pojačalo koje zatim nastoji da taj signal pojača iznad svojih mogućnosti tj. na vrijednost napona ka zvučniku koji prelazi visinu napajanja samog pojačala-a to bi ti bile baš te ravne crvene linije. Obično su naponi napajanja simetričnih napajanja u pojačalu od +/-30Vdc (dc-directive current iliti istosmjerna struja) pa na više što bi značilo da bi se na tvojim zvučnicima u momentima klipovanja nalazilo u najboljem slučaju po 30Vdc bilo u plusu bilo u minusu što ih brzo i sigurno uništava.


Citat:
ZAS011: Ajde, Boro, objasni KOLIKA je to jednosmerna komponenta koja se javlja kod kliping-a?

Posto do odsecanja izlaznog signala dolazi u OBE poluperiode (ako bismo posmatrali normalni prostoperiodicni signal), rezultujuca jednosmerna komponenta je ravna nuli (0).

Obican, muzicki/govorni signal, u sebi uvek sadrzi jednosmernu komponentu posto u vremenskom domenu nije simetrican, pa od nje ipak ne crkavaju zvucnici.

Bice da u citavoj prici nesto "ne stima". Pojacalo treba da se pretrese DETALJNO, sa dobrim vestackim opterecenjem, da bi se videlo da ne postoji, slucajno neki DC offset na izlazu koji pravi 3.14cvajz.


To stoji na papiru ali u zvučnicima jok. Sa druge strane-zašto bi se svi redom onda bavili pravljenjem raznoraznih CLIP-INDIKATORA i bježali od klipinga kao Đavo od krsta,ako je to tako bezazleno? Mislim,to barem rade oni koji imaju osjećaj odgovornosti prema svojoj a naročito tuđoj opremi... Da se radi samo o visokim frekvencijama možda bi i prošlo,ali ovako jednostavno ima sasvim dovoljno vremena da stvari pocrne,a VISINE NAPONA da i ne govorim. Jeste da sam najobičniji balavac kad su stručne stvari u pitanju,mada baš me začudilo ovakvo vaše pisanje ZAS011,možda bi mi neko stručno i dublje objašnjenje malo otvorilo vidike pa bi i sam razumio zašto ste u pravu. Do tad...

Boropromajo,da li je stvarno moguće spaliti zvučnik tek sa 1,5V?

imepk:zvučnici od 300W mogu se potjerati i sa 2W ali samo sa dva,ne mislim da bi bilo tiho i na njima sa 100W snage,čak šta više mislim da bi bilo jako jako glasno. Veliki dio svadbenih veselja se odigra u kompletu sa i manje snage po kutji od toga.


Ucenjivač: ako hoćeš pojačalo koje će ti potjerati 8R zvučnike nađi pojačalo sa barem +/-50Vdc napajanjem da bi se to izvelo bez klipinga na izlazu iz pojačala. Snažnija pojačala za snage od recimo 200+W/8R imaju napon napajanja od oko +/-70 - 75V da bi se to izvelo bez muke. Opet,prije svega u to isto pojačalo treba da stigne lijep pravilan signal bez odsječenih vrhova. Blesavo će zvučati,ali ako ne znaš kako da do toga svega dođeš jeftinije je ti je da se obratiš nekome koga ćeš platiti da ti to uradi. KLADIM SE da ima ljudi koji ovo čitaju i koji bi ti se javili,samo da su u situaciji!

O ovome se već vodila polemika,koja snaga pojačala u odnosu na zvučnike,završeno je zaključkom da je bolje spojiti slabije zvučnike na jače pojačalo i pri tome doooobro obratiti pažnju na snagu koja će izaći iz pojačala,da pojačalo ne bi natjeralo zvučnike u mehanički klip.

"...tol´ko o tom ja sad odoh imam posla preča,
opet čet´ri cimenta i dve lopate kreča..."

"chop your own wood and it will warm you twice..."
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 13:43 - pre 144 meseci
Acika, uopste nije pitanje da li ga je moguce spaliti sa 1.5V DC nego je samo pitanje koliko dugo treba taj napon da bude prisutan u zavojnici zvucnika da bi se zapusilo iz istog, vjeruj mi da ces to postici (bolje nemoj) za nekih 30-tak sekundi i kod kilovatnog zvucnika vrhunske klase samo ako imas izvor struje sposoban da to izdrzi
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 15:58 - pre 144 meseci
Imam kod kuce sharp 8800 gy jel moze to pojacalo da posluzi?
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 16:37 - pre 144 meseci
Najverovatnije ali i sigurno ti ne valja to pojacalo pa su ti zato crkavali zvucnici...!! Povezi ti na tog sharpa (naravno ako je i on skroz ispravan) i testiraj ih kao i sa tim drugim pojacalom sto si radio i videces da nece nista da ti rikne....
Ja sam npr, terao zvucnike od po 150W sa nekih 40-ak wati u 50-ak kvadrata i nikad mi zvucnici nisu riknuli, ALI PAZIS NA SIGNAL KOLIKO GA POJACAVAS...!!!

A to sto kazes kad pritisnes membranu da se cuje nesto tiho- namotaji ti pregoreli...!!!

Povezi ti to na sharpa, ima on snage dosta...!!


Pozdrav svima...!!
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 16:43 - pre 144 meseci
Moze ali za to pojacalo ti treba pretpojacalo ili neka kvalitetnija (citaj skuplja) zvucna kartica. Mislim da za punu snagu sa tim pojacalom moras imati signal od barem 800mV
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 16:48 - pre 144 meseci
Sharp imam komplet 8800 sa predpojacalom eq i svim tim zebancijama tipa gramofon i 5cd .. znaci sve sto ide uz stub.. Sto se tice kartice imam SB Live 24bit i imam SB X-FI MB koja je bolja?
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 17:11 - pre 144 meseci
Pa eto, moze i jedna i druga, ako vec imas pretpojacalo, rijesio si problem.
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 17:17 - pre 144 meseci
Taj sharp je zaista jak. Imam ga ja. Daje odlican zvuk pun dinamike i zavidne snage.... jedini problem je POUZDANOST!

Sa njim i onim Zeck kutijama ima da odvalis tih 60kvadrata



Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 17:46 - pre 144 meseci
Ae sad jos jedno interesantno pitanje .. Vec kad smo naceli ovu temu .. Da li bi ja mogao da prikljucim dva ista snagasa na to jedno predpojacalo? Da li neko moze da mi pojasni taj sistem sad predpojacalom naravno ako nije jako dugacko.. ili da mi da neki link gde bi ja najbolje mogao da naucim ovo sto ste mi napricali .,
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 17:53 - pre 144 meseci
Citat:
ackopk: Taj sharp je zaista jak. Imam ga ja. Daje odlican zvuk pun dinamike i zavidne snage.... jedini problem je POUZDANOST!

Sa njim i onim Zeck kutijama ima da odvalis tih 60kvadrata ;)



Pozdrav!

Aleksandar.


Da ne bude da samo ja zakeram oko ovog...

Ime,ima li makar neku zaštitu unutar pojačala taj sharp?
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 17:57 - pre 144 meseci
Ima zastitu i to dobru koliko sam video do sad

Iskren da budem nisam se nesto upustao u to da vidim kako radi ali nikad nisam imao problema. Nije naneo stetu zvucnicima nikad. Promenim STK i osigurac i teraj dalje



Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 18:09 - pre 144 meseci
Sta kazete na ono moje pitanje gore? Jel to izvodljivo?
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 18:19 - pre 144 meseci
Da sa jednim predpojacalom vozis dva snagasa?

Da. Izvodljivo je.




Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 18:24 - pre 144 meseci
Bas nisi ispao uverljiv .. Mislim ne treba mi nista posebno? Znaci mogu da prikljucim samo spojim zice iste sa istom izolirka i gotovo? Nemoram da strepim da nesto moze da crkne? I recimo onda da tera 4 zvucnika? 2 na jedan snagas 2 na drugi?
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 19:10 - pre 144 meseci
Ja bre drugar ne dajem izjavu u stanici pa da budem uverljiv.


Tako je. Za pocetak moze i to da posluzi. povezes pluseve na plus, masu na masu i teraj. Samo pazi kad seces kabal za ulaz jer je veoma tanak.



Pozdrav!

Aleksandar.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 19:11 - pre 144 meseci
Odlično bi leglo jedinično predpojačalo ali probaj da povežeš kablove paralelno i izvedeš ih sa predpojačala na oba pojačala-niošta nećeš pokvariti to je sigurno.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 19:17 - pre 144 meseci
Mislim da ne mora imenjak. Ja sam svoj sharp vec na pola potenciometra terao u clip bez icega ispred, direktno iz pc-a. Dok bogami ep2000 nisam uspeo.. za njega ipak ide prvo mikseta


Mada sve zavisi od pc-a. Ja na mom dobijam dobrih 1V signala iako je u pitanju integrisana zvucna.




Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 19:44 - pre 144 meseci
A sta mislite o one moje 2 zvucnke kartice? I koja je bolja da koristim? I da li neko moze da mi kaze sta misli o zvucnicima jamo d365? Milism koliko ih cenite i u novcanom smislui za mojih 60kvadrata?
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 19:54 - pre 144 meseci
Opet ti isto:


Power handling: 365 watt music
200 watt cont
85 watt IEC

Impedance: 4-8 Ohms



Trazi nesto profesionalno!



Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15795 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.