Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cudne stvari se desavaju / Pomoc /

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15787 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Cudne stvari se desavaju / Pomoc /03.06.2012. u 17:39 - pre 144 meseci
Pozdrav dobri ljudi imam problem koji ne mogu da objasnim , a pravi mi stetu .. u kaficu su svirali zvucnici sharp cp 8200 na specifikaciji kutije je stojalo 200w sinusa i 385 muzicke snage.. e sada kutije su bile prikljucene na pojacalo Grunding ~2x100w sinusa na 8 oma i ~2x180w sinusa na 4 oma u pitanju je fine art 3 neka poslednja najjaca verzija . Uglavnom polse 2 3 dana zvucnici su crkli ( znaci kada sam ih odneo u servis rekli su mi da mogu da ih bacim sva 4 basa su otisla .. Ja se izenadio kako da ih je ovo pojacalo pojelo stim da nikada al nikada se nije pojacavalao preko 60% na samomo pojacalu a na playeru sa kompa odakle ide signal on je uvek na 70% zbog ovih novo komponovanih sr**a jer znam kako se lako da izobliciti zvuk .. I odnesem pojacalo da mi provere da nije nesto do njega.. Kazu mi potpuno ispravno odlicno .. Dobro ja odnesem kutije zamenim uzmem neke mnc prve koje su mi pale saka 2 bassa po 150w kontam da bar 75w sinusa da imaju i tako 2 puta za 2 kutije ubacim . u toku svirke nakon 3 sata jedna od kutija vrisne samo se utisa skroz , i naravno ne radi vise .. malo kada se stisne membrana jednog od basova onda se kao cuje neki zvuk ali gotovo nista.. Tako da vec 1400dinara stete imam od ove audio opreme.. Jer moze neko da mi da neki savet ili slicno? Kako da proverim sta mi pravi problem? Jer moguce da su oni zvucnici vec bili naguseni pa sam ih ja dokusurio i da su ovi mnc bas onako sr**e drajveri? Ili je mozda nesto drugo i kako ja to da proverim..
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /03.06.2012. u 18:21 - pre 144 meseci
Kako su "otisli"? Vrsta kvara? Sta kaze serviser?



Gledaj da kupis profesionalnu opremu. To sto imas je za kucnu upotrebu i kao takvo nije namenjeno da svira satima na maksimumu!




To sto je pojacano na 60% ne mora da znaci nista, potenciometar mozda jeste na 60% ali izlazna snaga 120% U nekim slucajevima je jako tesko da se prepozna izoblicenje i klipovanje signala. O tome kako spaliti kutiju koja je duplo jaca od pojacala... vec i vrapci znaju





Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /03.06.2012. u 18:59 - pre 144 meseci
Dobro navedimi nesto od tih profi stvari sto ti kazes koje kutije koji amp ali da je u tom rangu 200 300e komplet naravno polovno novo mi ne treba.. Nismo zalazili u dubinu sa kvarom pa ga nisam ni pitao..

Sta mislis o "Amcron XL 800" ? To sada imam u ponudi .. Koliko mislish da vredi dati novca za tako nesto? Koje zvucnike recimo uzeti za neke svirke? Ili resiti nesto za samogradnju? ali sta..
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /03.06.2012. u 19:11 - pre 144 meseci
I kod mene u gradu se u kaficima koriste kucna pojacala ali samo tokom dana za laganu muziku, uvece to ne ide


Sta znam, zavisi od prostora. Npr. ja sam za dve solidne dvosistemke ulozio oko 400e.. tj. 350e obzirom da kurs tada i sada nije isti.. I za pojacalo sam dao 200e. Sa tim mogu svirke bez problema u 100kvadrata.
Ako se ne varam sve si kupio na limundu.. jer sve tri spomenute stvari sam nasao na limundu
Potrazi malo po oglasima.

Za 300e iskreno tesko da mozes da nadjes nesto dobro. Kutije za 300e mozes naci i to sasvim solidne, za pojacalo bi morao da izdvojis jos 100-150e.



Pozdrav!

Aleksandar.

 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /03.06.2012. u 19:19 - pre 144 meseci
Reci mi sta mislis o pojacalu koje sam napisao gore? Da li vredi i koliko vredi? pa nema 100kvadrata ima 60 .. 2 kutije je i previse.. sta mislis koje kutije u kom rangu otprilike bar.. daj nesto orjentaciono da znam,,
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /03.06.2012. u 22:13 - pre 144 meseci
Moze to pojacalo sto si naveo a kutije mozes odraditi sam, u LNO u BGD-u imas dobre EMINENCE bass driver-e i APT visokotonce, dvokanalne skretnice a drvo odradis sam po nekom od mnogobrojnih nacrta sa foruma.
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /03.06.2012. u 22:58 - pre 144 meseci
Pojacalo Amcron XL 800 (Crown)
800 watts per channel (RMS) at 4 ohms, 500 watts per channel (RMS) @ 8 ohms, 1600 watts (RMS) @ 8 ohms brigded (mono)
Za 9000 din :) ... nesto tu bas ne stima :)

Mislim sta da kazem, ko se razume malo u elektroniku znace da je ova snaga (1.6kW RMS) izmesljena gledajuci po unutrasnjoj konstrukciji, pa to da radi u AB klasi sa 50% iskoriscenja treba da ima 3.2kVA ispravljac a ovaj trafo sa slike ako ima 1.5kVA dovodi da je maksimalna snaga cc 750W RMS i to u bridge mode ... a i elektroliti su bas za 3.2kW :)

... sto vole ljudi da se gadjaju sa tim ciframa za snagu to je strasno ... najgore je sto se i proizvodjaci gadjaju, neki malo manje, neki malo vise ... :(



UPDATE:
Evo jos jedne fotke koja moju procenu od 1.5kVA za trafo jos vise smanjuje na svega cc 750W potrosnje (na osnovu struje potrosnje koja je napisana na kutiji) sto mu dodje cc 375W RMS maksimalno u bridge mode!!! Znaci ono kao model "800" mu dodje potrosnja a prava snaga je upola toga za bridge mode ili jedna cetvrtina za stereo po kanalu :)



UPDATE 2:
Uh ovi Crown su me bas iznervirali, foliraju samo tako! Pogledajte tehnicku specifikaciju za nesto jaci model i objasnjenje na stranici 15 vezani za maksimalnu snagu. Ispade da im to pojacalo ima iskoriscenje od 108% ulozene snage ... Bezobrazno :)
http://www.crownaudio.com/pdf/legacy/128195.pdf

Evo ovde TACNA definicija RMS snage:
http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_power

Izvinjavam se na malom off-topic ali stvarno ne mogu da trpim ovo bezobzirno foliranje ovakvih i slicnih proizvodjaca ...

[Ovu poruku je menjao mikikg dana 04.06.2012. u 02:14 GMT+1]
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

michabass
milan jovanovic
smederevo

Član broj: 117154
Poruke: 370
212.200.53.*



+10 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /04.06.2012. u 07:10 - pre 144 meseci
Ti imaš jako pojačalo i trebaju ti samo kutije, pogledaj ovaj link:

http://www.kupujemprodajem.com...41-oglas.htm?filter_id=5771001
http://www.kupujemprodajem.com...84-oglas.htm?filter_id=5769926
http://www.kupujemprodajem.com...61-oglas.htm?filter_id=5770218
...
...
ima još toga kolko hoćeš na:
http://www.kupujemprodajem.com/Ozvucenja-22-559-1-grupa.htm

Ovakve kutije ti trebaju da ne razmišljaš svaki čas šta će da se desi, a pogotovu ako imaš žurkice, žive svirke, bendovi i ako se to pojačava češće...
pozdrav
Milan Jovanovic, Karadjordjeva 18/7, 11300 Smederevo, +381631049931
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /04.06.2012. u 19:55 - pre 144 meseci
Sta si mislio sa ovim imam jako pojacalo? Na koje tacno mislis na grundinga?
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

michabass
milan jovanovic
smederevo

Član broj: 117154
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /05.06.2012. u 16:46 - pre 144 meseci
Pa ako je Grundig 2x180W sinusa na 4oma i ako si njime spalio dva para zvučnih kutija onda je to jako pojačalo. Zar ne? Pojačalu nije ništa a zvučnike si ugljenisao. Rekao bih da ti trebaju jači zvučnici.
Naravno najbolje bi bilo da predješ i na profi pojačalo tj snagaš ali izgleda da taj grundig može još da gura...
Milan Jovanovic, Karadjordjeva 18/7, 11300 Smederevo, +381631049931
 
Odgovor na temu

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /05.06.2012. u 23:21 - pre 144 meseci
Poslusaj sto ti kaze mischabass! Uzmi ako mozes one sa prvog linka i ima da budes zadovoljan i ti i pojacalo a bogami i te kutije ;)
U svakom slucaju nista ispod 15 incha.
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 02:16 - pre 144 meseci
Zvucnike si najvjerovatnije sprzio zbog cliping-a a ne snagom tog grundig-a. Prema tome prvo ti savjetujem da pogledas kakav ti signal (da li je premodulisan) dalazi na pojacalo jer ces sa clipovanjem spaliti i mnogo jace zvucnike od navedenih. Zvucnike pali jednosmjerna komponenta u izlaznom signalu i uopste nemora snaga tog signala da bude jaca od zvucnika da bi ga spalila, dovoljno je da u tom signalu bude dovoljno jednosmijerne komponente i zvucnici ce da pregore
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 07:24 - pre 144 meseci
Pa nosio sam pojacalo u servis pre toga .. Mislim te nedelje .. Mislis da je moglo da crkne to za dan dva ?! Da odem da proverim to opet ili mogu i sam to nekako da skontam?
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 08:35 - pre 144 meseci
Najbolje da prilkom rada pojacala sa zvucnicima koje si naumio postaviti u lokal, majstor pomocu osciloskopa pogleda oblik izlaznog signala (moze i bez osciloskopa ali je ovako sigurnije) i odmah ce vidjeti da li signal ima sinusoidni oblik (u idealnom slucaju-idealna sinusoida) ili poluperiode signala imaju odsjecene vrhove (upravo je to ta famozna jednosmjerna komponenta) koja przi zvucnike.
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 09:05 - pre 144 meseci
Ajde, Boro, objasni KOLIKA je to jednosmerna komponenta koja se javlja kod kliping-a?

Posto do odsecanja izlaznog signala dolazi u OBE poluperiode (ako bismo posmatrali normalni prostoperiodicni signal), rezultujuca jednosmerna komponenta je ravna nuli (0).

Obican, muzicki/govorni signal, u sebi uvek sadrzi jednosmernu komponentu posto u vremenskom domenu nije simetrican, pa od nje ipak ne crkavaju zvucnici.

Bice da u citavoj prici nesto "ne stima". Pojacalo treba da se pretrese DETALJNO, sa dobrim vestackim opterecenjem, da bi se videlo da ne postoji, slucajno neki DC offset na izlazu koji pravi 3.14cvajz.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 11:03 - pre 144 meseci
"Pojacalo treba da se pretrese DETALJNO, sa dobrim vestackim opterecenjem, da bi se videlo da ne postoji, slucajno neki DC offset na izlazu koji pravi 3.14cvajz." Ima li neka slika za jugoslovene?
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 11:07 - pre 144 meseci
Ti to mene kao propitujes ?
Do clipiga dolazi kad pojacalo prekoraci naponsko pojacanje za koje je predvidjeno (bas tada dolazi do odsijecanja vrhova poluperioda), eto tako jednostavno, a ako zelis od toga praviti filozofiju - izvoli.
Nadam se da ce se oglasiti neko malo "potkovaniji" pa ce sve biti jasnije.
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 11:10 - pre 144 meseci
Ah, da, zaboravih,
sto se tice VELICINE jednosmijerne komponente, donesi nekakav svoj snazan zvucnik pa cu ti pokazati kako cu ga spaliti sa 1.5V DC.
Toliko o VELICINI.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 11:12 - pre 144 meseci
Bas onako ne mogu da se pronadjem u ovoj temi .. Vidim da se vi prepucavate i sve je to meni manje vise ok .. Jel neko moze da se vrati na moj problem? Znaci pojacalo treba da se testira i da se uzmu novi zvucnici oni za 300e? i to je manje vise to?

Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /06.06.2012. u 11:51 - pre 144 meseci
Treba da se kupi i snagas koji ce da potera pomenute kutije. Zeck 15/3 tesko da ces poterati sa 100W sinusa


Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Cudne stvari se desavaju / Pomoc /

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15787 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.