Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skrill =/= PayPal ?

[es] :: E-Kupovina :: Skrill =/= PayPal ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8347 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

JoLoLo
Student
Beograd

Član broj: 202280
Poruke: 18
*.link.telenor.rs.



+1 Profil

icon Skrill =/= PayPal ?29.05.2012. u 10:40 - pre 144 meseci
U cemu je razlika izmedju Skrill i PayPal-a?

Ono sto sam ja uspeo da saznam ovde jeste da Skrill kao funkcionise kod nas, a PayPal vise ne moze da funkcionise ni sa jednom karticom. Ili je rizicno otvarati nalog na druge zemlje da ne bude blokiran i slicno... PayPal je svuda zastupljen u svetu, a ex Moneybookers samo ponegde...

Ono sto mene buni jeste:

1.)
Ovo su 2 identicna sajta sa identicnim uslugama, zar ne?
Kako je moguce da nas jedan "podrzava" dok drugi ne? Zar ovde nije problem u nekom zakonu?

2.)
Da li se moze slati novac sa Skirll na PayPal?

3.)
Uz koju karticu mogu koristiti Skirll? I kolika bi mi bila provizija za slanje malih iznosa (npr. 30e)?
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?29.05.2012. u 14:31 - pre 144 meseci
1. Nisu indenticni, slicne su usluge. Jedan nas podrzava, drugi ne i to nije cudno jer su to zasebne kompanije. Problem nije u zakonu, PP iz nekog razloga nece da dodje, dok svi ostali funkcionisu normalno.

2. Ne.

3. Sve kartice.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?29.05.2012. u 18:11 - pre 144 meseci
@JoLoLo:

Kojom karticom si otvorio nalog? Ima li nekih sumnjivih okolnosti? Planiram da otvorim nalog, pa ako ima nesto na sta treba obratiti paznju, reci nam.
 
Odgovor na temu

JoLoLo
Student
Beograd

Član broj: 202280
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?29.05.2012. u 20:53 - pre 144 meseci
Pa nisam jos otvorio, tek planiram da otvorim. Dobio sam savet da u Intesa banci otvorim:

Visa Internet karticu i Visa Electron . To cu sutra traziti da mi otvore, sad ne znam koliko se ceka da dobijem karticu.

Cim zavrsim to sve, nadam se uspesno JAVLJAM VAM! :)


P.S.
Hvala Marko ;)
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?29.05.2012. u 21:58 - pre 144 meseci
Imao sam 50% sanse da pogresim i, naravno, ubodem pogresnu opciju.

Imam ove kartice koje su potrebne. Odem na njihov sajt, upisem podatke, verifikujem e-mail adresu, oni mi skinu sa racuna random iznos, odem na sajt banke, proverim stanje... kad tamo, prikazane dve vrednosti. Upisem logicniju, oni kazu nije tacno. Sada cekam jos 24 sata da ponovo dobijem mogucnost da upisem onu drugu vrednost.
Nije mi jasno zasto su na racunu prikazana dva razlicita iznosa. I sta ako nije ni onaj drugi iznos?
Sutra idem pravac u banku da mi oni pojasne sta je sta.
 
Odgovor na temu

JoLoLo
Student
Beograd

Član broj: 202280
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?29.05.2012. u 22:04 - pre 144 meseci
Negde sam procitao da je moguce da ti na taj iznos uzme banka neku proviziju ili vec neko... pozovi banku i pitaj tacno koliko ti je para skinuto i onda taj iznos upisi.

Kazem nisam ja jos imao taj problem, verovatno cu ga imati sutra ili kad dobijem karticu :)

A koja su to 2 iznosa i koji je sigurno pogresan?
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?29.05.2012. u 22:59 - pre 144 meseci
Sigurno je pogresan onaj pod stavkom "Iznos". Sutra cu probati onaj pod stavkom "Iznos u originalnoj valuti". Pre toga idem u banku, za svaki slucaj. Pretragom foruma video sam da banka ne prikazuje pravu vrednost, vec neku uvecanu.
 
Odgovor na temu

Yvan
Kragujevac

Član broj: 38663
Poruke: 134
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?30.05.2012. u 06:02 - pre 144 meseci
Citat:
JankoNIS: Imam ove kartice koje su potrebne. Odem na njihov sajt, upisem podatke, verifikujem e-mail adresu...


I koja od ove dve kartice je prošla? Visa Internet ili Electron? Meni Visa Internet neće.
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?30.05.2012. u 07:49 - pre 144 meseci
Samo Visa internet, na njoj i pise da je samo za takva placanja. Ona siva sa kolicima za kupovinu nacrtanim od tri slova W.
 
Odgovor na temu

dekius
Here

Član broj: 23603
Poruke: 127



+20 Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?30.05.2012. u 11:35 - pre 144 meseci
Nemoj da se zeznes, Intesa pri rezervisanju uvecava iznos transakcije 5%. U kojoj valuti su ti prikazani iznosi na E-bank - u?

 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
94.228.236.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?30.05.2012. u 12:34 - pre 144 meseci
Valuta u kojoj su prikazani iznosi zavisi od valute koju imas na racunu, tj sa koje partije ti je skinuto. Npr kad imam dolare pisu dolari, kad imam evre, pisu evri. Bar je kod intesa-e tako.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

srdjan_m
Programer
St.Pazova

Član broj: 29217
Poruke: 262
*.masel.rs.



+12 Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?30.05.2012. u 13:26 - pre 144 meseci
Banke obicno naplate neku vecu sumu pri takvim transakcijama cime se stite od kursnih razika i sl. Sacekaj par dana da se "sravni" stanje i onda ces videti pravu cifru. Ja sm pre par godina uradio glupost i ukucavao cifre koje nisu bile odgovarajuce zbog cega mi je blokirana svaka dalja mogucnost da otvorim nalog sa tom karticom pa sam morao direktno da se objasnjavam sa Moneybookers (to je sada Skrill) tehnickom podrskom.
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?30.05.2012. u 13:55 - pre 144 meseci
Zvao sam tehnicku podrsku banke i rekli su mi cifru koja je manja od ove dve prikazane na internet-bankingu. Cak je i rekla da ja ne mogu da vidim taj iznos vec samo banka. Sada mi je shvatljivo zasto je to tako. Cekam da istekne 24 sata, da prodje prva blokada, pa cu veceras da pokusam sa ovim iznosom za koji su mi rekli da je tacan. Cak je i odmah pogodila da je u pitanju Moneybookers, verovatno je navala velika. Javicu sutra sta je bilo.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?30.05.2012. u 15:57 - pre 144 meseci
U svim temama o MB je ovo receno nebrojeno puta... Najlakse je nazvati banku i pitati za tacan iznos.
E sad, srecom, ovi u banci su naucili konacno o cemu je rec... a mozete da zamislite kako je to bilo pre 5 god. recimo?! :D Bilo je potrebno da se kroz call center probijes do odeljenja za karticarstvo i naletis na nekoga ko je voljan da te saslusa. :)
Inace, nije ona nista pogodila, vec u sistemu vidi da je Moneybookers skinuo taj iznos. ;)

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Micke8
Beograd

Član broj: 253406
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?30.05.2012. u 18:53 - pre 144 meseci
Pretpostavljam da si na karticu uplatio u evrima..dali si i na moneyb stavio da ti budu evri ili $$? Moguce da je tu mimoilazenje onda.... ja kor moneyb vec 3god i zadovoljan sam..preko reiff banke sam izvadio virtuonku i nju vezao za moneyb. stavio evre kao primarnu valutu... cuo sam da sad ako ti je npr moneyb u $$ da nekom skinu proviziju na $$ zbog ne znam tacno cega..nekih posrednickih banaka koje rade sa moneyb...meni sa evrima ne skidaju nista..samo 3% valjda za uslugu kad skidam genge :)
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?30.05.2012. u 19:14 - pre 144 meseci
Citat:
mr. ako: U svim temama o MB je ovo receno nebrojeno puta...
Inace, nije ona nista pogodila, vec u sistemu vidi da je Moneybookers skinuo taj iznos.

Pa kad nisam citao na vreme...
Inace, rekla mi je da je Moneybookers u pitanju pre nego sto sam joj rekao broj kartice.

Citat:
Micke8: Pretpostavljam da si na karticu uplatio u evrima..dali si i na moneyb stavio da ti budu evri ili $$? Moguce da je tu mimoilazenje onda.... ja kor moneyb vec 3god i zadovoljan sam..preko reiff banke sam izvadio virtuonku i nju vezao za moneyb. stavio evre kao primarnu valutu... cuo sam da sad ako ti je npr moneyb u $$ da nekom skinu proviziju na $$ zbog ne znam tacno cega..nekih posrednickih banaka koje rade sa moneyb...meni sa evrima ne skidaju nista..samo 3% valjda za uslugu kad skidam genge

Samo evre i imam na kartici. Ako nije potrebno necu ni da konvertujem u dolare, ionako ce to uraditi oni prilikom kupovine.

Uspesno sam verifikovao karticu sa onom cifrom od danas. Sad mogu da trosim Plus sam poslao zahtev za verifikaciju adrese, treba da stigne pismo za nekoliko dana.
Hvala za pomoc.

Samo ce mi trebati jos jedno pojasnjenje: Prilikom kupovine, da li je neophodno da na MB racunu imam veca sredstva od cene, i za koliko. Ako se ne varam, negde sam procitao da mora da ima minimalno 30 evra.
 
Odgovor na temu

JoLoLo
Student
Beograd

Član broj: 202280
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?02.06.2012. u 20:30 - pre 144 meseci
Ljudi ja imam jos jedno pitanje...

Izdao sam u banci nalog da mi otvore Intesa Internet i Electron kartice. Koju od ove 2 kartice da prijavin na moneybookers?
Zapravo, hteo bih da uplacujem preko moneybookersa (npr. da kupujem stvari), a takodje bih hteo i da radim neki freelance, pa da meni uplacuju na isti... dakle da mogu i da uplatim pare na tu kartcu i da mogu i da podignem pare sa nje.

Koliko sam upoznat internet je samo za placanje, te pare se ne mogu podizati, je li tako? Da li mi onda ovaj Electron moze pomoci?



P.S.
Prilikom verifikacije MB da li moram imati neki iznos na kartici... tj. da li moram uplatiti nesto prvo?
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.230.*



+627 Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?02.06.2012. u 20:52 - pre 144 meseci
^ @P.S.

Neophodno je da imaš par Evra na kartici jer prilikom verifikacije skidaju neki iznos...

Tačnu cifru koju su ti skinuli sa kartice možeš dobiti pozivom i razgovorom sa Banca Intesa operaterom.

(ako upišeš pogrešan iznos 3 puta, blokiraju verifikaciju na 24h)


_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?03.06.2012. u 01:58 - pre 144 meseci
Visa Electron kartica banke Inteza je vezana za regularni devizni i na njega mozes da primas uplate, dok je Visa Internet vezana za devizni na koji mozes samo licno da uplacujes u poslovnici i ne mzoes da primas direktno na njega sredstva, vec samo da skidas kada upotrebis tu karticu.
Kao sto si i sam rekao Visa Internet je samo za placanje.

U svakom slucaju trazi i SWIFT kodove (IBAN) od sluzbenice u banci, pa ces moci da dodas direktno devizni racun na MB.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

JoLoLo
Student
Beograd

Član broj: 202280
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Skrill =/= PayPal ?03.06.2012. u 02:22 - pre 144 meseci
Posto hocu sve transakcije da radim:
-da saljem pare,
-da primam pare,
-da uplacujem pare,
-da podizem pare.

...Znaci za mene najbolje resenje da povezem na MB jeste Visa Electron?


Citat:
U svakom slucaju trazi i SWIFT kodove (IBAN) od sluzbenice u banci, pa ces moci da dodas direktno devizni racun na MB.

Da li je taj devizni racun isti kao ovaj devizni racun na Visa Electron kartici?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Skrill =/= PayPal ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8347 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.