Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

System Center Essentials 2010 - problem sa alertingom

[es] :: Windows mreže :: System Center Essentials 2010 - problem sa alertingom

[ Pregleda: 1614 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boxikg
mašinski inženjer

Član broj: 178699
Poruke: 85
91.238.6.*



Profil

icon System Center Essentials 2010 - problem sa alertingom29.05.2012. u 08:50 - pre 144 meseci
U firmi sam instalirao System Center Essentials 2010. Nakon instalacije agenata na računarima u mreži koncentrisao sam se na Monitoring deo SCE-a. Imam nekoliko računara (Windows Server 2003/Windows 7 OS) koji imaju low disk free space, međutim problem je u tome što u Computers sekciji ne postoje Error Alerts za sve te računare, dok u Monitoring sekciji oni se vidi kao računari sa critical state-om što je OK. Error Alerts za servere koji trenutno nemaju iste sam dobio tek kada sam u health exploreru uradio recalculate + reset health dok za klijentske računare nikako ne mogu da dobijem Error Alerts u Computers sekciji.

Interesuje me zašto se Error Alerts u Computers sekciji regularno ne "okidaju" automatski po nekom schedulu za sve računare za low disk free space-om, s obzirom da se za monitoring koristi logical disk free space monitor koji je konfigurisan da radi po defaultu, ja nisam dirao threshold procente niti MByte niti bilo šta drugo oko ovog monitora.

 
Odgovor na temu

monkeyjob
Beograd, Srbija

Član broj: 277099
Poruke: 117
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: System Center Essentials 2010 - problem sa alertingom13.06.2012. u 11:19 - pre 144 meseci
Vidi nadji uputstvo za System Center Essentials 2010, pa pogledaj portove koji su potrebni da budu otvoreni. Ili ako ti je lakse, ako imas domen, ubaci u neki novi konterjner neke racunare i iskljuci im firwall, pa probaj onda. (mozda ti je firewall na ruteru ukljucen). Ja samo prenosimi koji sam problem imao sa System Center Configuration Manager. Pozdrav. P.S. To mi jedno pada na pamet, posto nisam nikad ni video System Center Essentials 2010 .
Monkeyjob
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: System Center Essentials 2010 - problem sa alertingom

[ Pregleda: 1614 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.