Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraćanje u Srbiju iz Norveške

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Vraćanje u Srbiju iz Norveške

[ Pregleda: 1445 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nordwolf
harstad, norveska

Član broj: 303529
Poruke: 2
*.bb.online.no.



Profil

icon Vraćanje u Srbiju iz Norveške27.05.2012. u 20:44 - pre 144 meseci
Zivim u Norveskoj od 2003. Nedavno mi je ustanovljen neoperativan uznapredovao karcinom pluca. Zeleo bih da poslednje mesece (daju mi 6/12 meseci) - nakon prve hemo/radio terapije - provedem u Srbiji. Dole nemam prijatelja ili nekoga od rodbine, pa me najvise zanima sledece: posedujem "Visa electron" bankovnu karticu od "Sparebank 1" - da li sa njom mogu da dizem gotovinu, koliko i na kojim mestima u Srbiji. Takodjer, mogu li da koristim svoj mobilni koji je na "Telenor"-u, gde mogu da kupujem "kredit" za njega, i da li bih morao da menjam sadasnji broj? Molim ljude koji imaju iskustva sa tim, ili znaju nesto o tome, da mi odgovore.
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Vraćanje u Srbiju iz Norveške27.05.2012. u 23:30 - pre 144 meseci
Citat:
nordwolf: Zivim u Norveskoj od 2003. Nedavno mi je ustanovljen neoperativan uznapredovao karcinom pluca. Zeleo bih da poslednje mesece (daju mi 6/12 meseci) - nakon prve hemo/radio terapije - provedem u Srbiji. Dole nemam prijatelja ili nekoga od rodbine, pa me najvise zanima sledece: posedujem "Visa electron" bankovnu karticu od "Sparebank 1" - da li sa njom mogu da dizem gotovinu, koliko i na kojim mestima u Srbiji. Takodjer, mogu li da koristim svoj mobilni koji je na "Telenor"-u, gde mogu da kupujem "kredit" za njega, i da li bih morao da menjam sadasnji broj? Molim ljude koji imaju iskustva sa tim, ili znaju nesto o tome, da mi odgovore.



Koliko sam ja upucen, Visa norvesku karticu mozes koristiti na svim bankomatima Intese. Mozda moze i u drugim bankama, mozda se moze i placati sa njom, ali ja znam samo da je uspesno koriscena vise puta na intesinim bankomatima za podizanje novca, bez nekih strasnih taksi.
A sto se tice mobilnog, mislim da je najbolje da upitas direktno poslovnicu "Telenora" u Srbiji. Obzirom da je u pitanju u stvari ista kompanija, verujem da tu postoji neka sema, ili neki sistem po kome moze da se radi.

Veliki pozdrav...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Vraćanje u Srbiju iz Norveške

[ Pregleda: 1445 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.