Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Laptop ne prepoznaje ruter sa 50m daljine

[es] :: Wireless :: Laptop ne prepoznaje ruter sa 50m daljine

[ Pregleda: 2124 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elec
Miskovic Zoran
na brodu

Član broj: 262464
Poruke: 98
91.150.71.*



+2 Profil

icon Laptop ne prepoznaje ruter sa 50m daljine16.05.2012. u 09:43 - pre 145 meseci
Imam laptop HP Compaq 7300 kome sam posle Viste instalirao Win7.Kada sam blizu rutera sa wep zastitom nemam problema sa konektovanjem,ali kada se
odmaknem 50m i signal opadne samo jednu crtu od cetiri crte,nece da se konektuje,ne prepoznaje ruter.Probao sam sa dva adaptera koji nemaju zastitu
ali isto.Razumeo bih da je slab signal ali jedna crta manje...Ruter bez zastite hvata sa dve crte bez problema.Molim za savet.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Laptop ne prepoznaje ruter sa 50m daljine16.05.2012. u 14:23 - pre 145 meseci
Nemam savet za tebe ali samo da podelim svoja iskustva... Imao sam sličnu situaciju. Imam u kući dve bežične mreže. Jednu sa odličnim signalom i drugu, koja pripada burazeru, sa slabim signalom. Komp (desktop sa PCI Wi-Fi adapterom, dakle koji stoji na istom mestu i ne pomera se, OS Win7) ne može da se konektuje na zaštićenu (burazerovu) mrežu (znam njegovu šifru) - ono, pokušava i izbaci "windows is unable... bla, bla"... dve crtice na task baru... Podignem Linux mint 12 sa DVD-a čisto da vidim šta je novo, kad ono, pita me za šifru i poveže se na mrežu bez problema (doduše pokaže 5,5 mbps protok a kartica je b/g/n standard)... Probam, posle opet sa win7 i dalje nije hteo... E, sad, nisam doduše probao da izbacim enkripciju, da samo uradim MAC filtriranje na ruteru pa da probam... ali eto možeš ti da probaš. Znam da kod tebe stoji da je signal 4 crtice ali ta windows ikonica nije u opšte precizna... sporo se "refreshuje" da kažem. To sam shvatio kada sam instalirao inSSIDer... Enkripcija usporava bežičnu vezu, usput...
 
Odgovor na temu

elec
Miskovic Zoran
na brodu

Član broj: 262464
Poruke: 98
91.150.71.*



+2 Profil

icon Re: Laptop ne prepoznaje ruter sa 50m daljine16.05.2012. u 21:58 - pre 145 meseci
Ima tu neka fora,nadam se da ce nam pomoci neko ko to zna.Hvala za informaciju da to linux resava.
Kupio sam jaci adapter, Ovislink-Airlive WL-1700USB. Pored zaista impresivnog pojacanja ima jos nekih
korisnih osobina.Posle instalacije na desktopu ostane ikonica,a kada kliknem na nju vidim pojacanje,
mreze okolo i jos mnogo toga.Signal je preko 80% ,on se u stvari konektuje na ruter ali ga ne prepoznaje,
znas ono ,,unidefinied network,, i nema internet.To se prakticno desi kada odem na sprat pa signal
prolazi kroz nekoliko zidova.Help!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Laptop ne prepoznaje ruter sa 50m daljine19.05.2012. u 02:15 - pre 145 meseci
podesi staticku adresu, to kaze posto ne moze od rutera da dobije ip...

sto se tice jacine signala taj win-ov "pokazivac" je blagi uzas, probaj da ukljucis laptopov wlan, otvori cmd i kucaj "netsh wlan show all" i videces da taj signal i nije bas jak
 
Odgovor na temu

elec
Miskovic Zoran
na brodu

Član broj: 262464
Poruke: 98
91.150.71.*



+2 Profil

icon Re: Laptop ne prepoznaje ruter sa 50m daljine20.05.2012. u 16:28 - pre 145 meseci
Bas dobra fora to sa CMD.Hvala za savet.Testiracu konekciju od brata u susedstvu pa cu javiti rezultat.
Ipak mislim da treba podesiti neke parametre posto ovaj AIR LIVE razvaljuje pojacanjem.Bratov ruter bez
zastite konektuje sa nesigurne dve crte.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Laptop ne prepoznaje ruter sa 50m daljine

[ Pregleda: 2124 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.