Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuke za zemlje sa engleskim govornim podrucjem

[es] :: Vodič za emigraciju :: Preporuke za zemlje sa engleskim govornim podrucjem

[ Pregleda: 3999 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Bizinger

Član broj: 10102
Poruke: 291
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/bizin..


+10 Profil

icon Preporuke za zemlje sa engleskim govornim podrucjem06.05.2012. u 16:41 - pre 144 meseci
Ukoliko bi vas neko pitao koje bi to bile do 10 najboljih zemalja za emigraciju a da se u njima prica na engleskom ili i ne mora da je glavni jezik engleski ali da nije neophodno dobro poznavati lokalni jezik, barem ne u startu (u smislu da stanovništvo dobro zna engleski i nije im problem da im se obraćaš na istom) koji bi bio vas izbor?

Kada kazem najbolje zemlje, mislim za IT struku, da je zemlja uredjena (pre svega zdravstvo), nebitno (ali preporucljivo) da je u Evropi ali poželjno, bilo bi dobro da ima solidnu klimu ali i ne mora, da ima dosta imigranata/da je mesto kosmopolitsko (da je proces integracije dobar i relativno brz), sto bolji odnos cena/kvalitet zivota itd...

Moja neka lista bez nekog razmisljanja, me vase misljenje

Berlin
Barselona
Sidnej
Vankuver
San Dijego
Istanbul
Talin
London (samo sto je preskup)
Sve skandinavske zemlje (koliko je dovoljno znanje samo engleskog jezika u tim zemljama?)

Karike.com - povezuje korisnike sa Balkana i
dijaspore od 2007.
Automatika.rs - najveći inženjerski portal na
Balkanu
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Preporuke za zemlje sa engleskim govornim podrucjem07.05.2012. u 12:29 - pre 144 meseci
Zavisi, sta je cilj emigracije? Zaraditi sto vise novca za sto krace vreme, napredovati u karijeri ili se trajno nastaniti negde?
Za prvi slucaj su najinteresantnije zemlje bez poreza na prihod ili sa niskim porezom u kojima su cesto obezbedjen smestaj, bonusi i letovi deo paketa. To su pre svega zemlje bliskog istoka (UAE, Bahrein, Katar, Kuvajt...), Singapur, Hong Kong. Naravno takav paket nije nesto sto se dobija lako tako da iako nekome ovo moze biti prvenstven cilj mora ici posrednim putem napredovanja u karijeri - druga opcija da bi dostigao prvu opciju. Druga opcija bi bile zemlje koje imaju najveci deficit IT kadrova i time bi bile najradije da uposle ljude sa malo iskustva. U tom slucaju se ne gleda mnogo kolika je plata i kakvi su uslovi vec je najvaznije usavrsiti se i steci iskustvo. Koje su to zemlje sada zaista ne znam, jedan kolega sa studija svojevremeno koji je danas jedan od kljucnih ljudi Cisco-a u Srbiji je imao odskocnu dasku u Madjarskoj na primer. Treca opcija su zemlje koje i dalje imaju imigracione programe i u kojima se za najkrace vreme mogu dobiti papiri za trajni ostanak; to su pre svega Kanada i Australija, nekada je bio i Novi Zeland, ali danas se tamo dugo ceka na pasos.

[Ovu poruku je menjao noskich dana 07.05.2012. u 14:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko212
Doktorant, Uni-Greifswald
Greifswald, Nemacka

Član broj: 289314
Poruke: 21
212.213.198.*



+2 Profil

icon Re: Preporuke za zemlje sa engleskim govornim podrucjem07.05.2012. u 13:37 - pre 144 meseci
^^ Dosta radim u Finskoj i to po remote mestima (oko granice sa Rusijom i polarnim krugom) u mestima sa populacijom od 5 do 10 hiljada stanovnika. Mogu ti reci da manje vise 80% ljudi govori engleski odlicno. Po prodavnicama, autobusima i tako dalje nikada nisam imao problema sa iskljucivo engleskim. Od ostalih 20% barem 10% ga razumeju ali slabije pricaju. Po vecim mestima koji su tebi verovatno interesantni mislim da apsolutno ne bi trebao da imas ikakvih problema u Finskoj. Kolega koji radi po Svedskoj i Norveskoj kaze da nije bas tako u tim zemljama, Norveska bolja od Svedske iz nekog razloga.
 
Odgovor na temu

Dejan Bizinger

Član broj: 10102
Poruke: 291
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/bizin..


+10 Profil

icon Re: Preporuke za zemlje sa engleskim govornim podrucjem10.05.2012. u 22:17 - pre 144 meseci
Hvala na dosadasnjim odgovorima. Nemam kratkorocni cilj tipa zaraditi sto vise para u sto kracem roku vec me zanima neka zemlja za ceo zivot, ili eventualno kao prelazno resenje. Takodje, bitan mi je porodican aspekt, sama kultura sredine. Generalno, naravno, najbitniji je posao koji se ima jer u vecini uredjenih evropskih zemalja je kvalitet zivota manje-vise isti, negde je nesto bolje od druge zemlje ali uopsteno govoreci barem kada je rec o EU, po mom misljenju, pogotovo o zemljama zapadne Evrope i Skandivaije kvalitet zivota je dobar. Zbog toga sam mislio da ako bi bilo nekih mogucnosti da pre svega to bude zemlja sa engleskim govornim podrucjem ili gde je engleski dovoljan. Znam da svi vole da znas i lokalni jezik, i to bi se i vremenom naucilo ali da ne mora odmah cim dodjes da se bavis i time pored svih ostalih stvari.

Verujem da je u Finskoj tako s obzirom da sam bio 3 puta u Estoniji i tamo je slicno sa engleskim.
Karike.com - povezuje korisnike sa Balkana i
dijaspore od 2007.
Automatika.rs - najveći inženjerski portal na
Balkanu
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Preporuke za zemlje sa engleskim govornim podrucjem11.05.2012. u 05:45 - pre 144 meseci
U tom slucaju bih ti definitivno preporucio Kanadu i Australiju, a ne evropske zemlje.
U Kanadi drzavljanstvo se moze dobiti za tri godine, u Australiji za cetiri. U evropskim zemljama je to minimum pet do sest i vise.
Takodje postoje prednosti u pogledu integracije i jezika. Iako je negde engleski dovoljan, ako postoji lokalni maternji jezik i vecinska etnicka skupina koja je istorijski formirala drzavu onda su mogucnosti integracije manje nego u bivsim kolonijama u kojima zive ljudi sa svih strana...
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Preporuke za zemlje sa engleskim govornim podrucjem11.05.2012. u 10:45 - pre 144 meseci
Dejane kakvu logiku primenjljujes za Istanbul kada je prihvatljiv osim po pitanju klime?
 
Odgovor na temu

Dejan Bizinger

Član broj: 10102
Poruke: 291
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/bizin..


+10 Profil

icon Re: Preporuke za zemlje sa engleskim govornim podrucjem11.05.2012. u 11:09 - pre 144 meseci
@noskich: Hvala, razmisljao sam i o tome, i dalje bih bio zadovoljan ako bih mogao tamo, jedino sto kako sam stariji nekako mi Evropa draza a i nekako familiju mogu da vidim kad hocu, a onako verovatno 1 godisnje, pogotovo ako je rec o Australiji.

Koliko se lako/brzo dobija iseljenicka viza za Kanadu i Australiju? Znam da se boduju razne stvari ali da je neophodno da imas u startu nadjen posao ili mozes i bez toga pa da se nadas da ces ga naci u prva 3 meseca? Inace, kako sam video Australija je jako skupa, Kanada je pretpostavljam znatno povoljnija. Naravno u pogledu klime su neuporedive.

@Branko: Duga je prica za Istanbul, ali Istanbul ima posebnu energiju i zanimljivost, Turska je brzo rastuce trziste u svakom pogledu a Turci obicno vrlo preduzetnicki orjentisani.
Karike.com - povezuje korisnike sa Balkana i
dijaspore od 2007.
Automatika.rs - najveći inženjerski portal na
Balkanu
 
Odgovor na temu

Dejan Bizinger

Član broj: 10102
Poruke: 291
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/bizin..


+10 Profil

icon Re: Preporuke za zemlje sa engleskim govornim podrucjem11.05.2012. u 11:27 - pre 144 meseci
Zaboravio sam da stavim i Budimpestu u listu, jer iako tamo mozda ne znaju toliko engleski, ja znam madjarski. Da li neko ima iskustva kako je ziveti i raditi u Budimpesti? Naravno, bio sam tamo vise puta ali nije isto biti kao turista i ziveti i raditi tamo.

Branko, kako je u Slovackoj? A kako je u Ceskoj?


Karike.com - povezuje korisnike sa Balkana i
dijaspore od 2007.
Automatika.rs - najveći inženjerski portal na
Balkanu
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Preporuke za zemlje sa engleskim govornim podrucjem11.05.2012. u 11:45 - pre 144 meseci
Za Slovacku bas i nemam puno detalja.
Kako vreme prolazi a ja se evo blizim skoro 3 godine u Ceskoj postajem sve veci ljubitelj iste.
Za sada zdravstvo se cini vrlo dobro imali smo par prehlada i jednu manju operaciju i sve je bilo ukljuceno u placeno kroz platu. Sto se tice engleskog tu bas nisam zadovoljan ali sa 6 meseci 2 puta nedeljno casova mislim da ces moci 80-90% stvari da zavrsis na ceskom.
Koliko sam razumeo ti radis online i preduzetnicki, znacice ti puno da su cesi vrlo interesantni po tom pitanju. Kod njih je ICQ i dalje izuzetno snazan i lokalne kompanije su poprilicno jake. IT-a ima na sve strane (Prag, Brno, Ostrava).

Priroda je lepa po pitanju suma i lepo uredjena. Ono sto je meni problematicno jeste kvalitet hrane kako mesa tako i voca i povrca ali racunam da i to moze vremenom da se osmisli sa kooperacijom sa lokalnim farmerima i kupovinom na farmerskim trgovima (svake dve/tri nedelje). Na klimu sam se vec nekako navikao a to znaci produzene periode svezine (zima nije jako ostra u Brnu ali je duza, jesen i prolece su isto duza).

Nivo stresiranja ljudi (kako to umeju nasi, sami od sebe) je na jako niskom nivou. Nekretnine su uzasno skupe iz mog ugla i to mi je trenutno najveca sumnja po pitanju Ceske kao porodicnog doma. Mislim da je negde zapadnije bolji odnos nekretnine i plate ali ne mogu bas da garantujem posto sam tek ovlas gledao neke zemlje.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Preporuke za zemlje sa engleskim govornim podrucjem11.05.2012. u 12:00 - pre 144 meseci
Citat:
Dejan Bizinger: @noskich: Hvala, razmisljao sam i o tome, i dalje bih bio zadovoljan ako bih mogao tamo, jedino sto kako sam stariji nekako mi Evropa draza a i nekako familiju mogu da vidim kad hocu, a onako verovatno 1 godisnje, pogotovo ako je rec o Australiji.

Ako planiras da obilazis familiju jednom godisnje cak iz Australije...nemoj dalje od Budimpeste :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Preporuke za zemlje sa engleskim govornim podrucjem

[ Pregleda: 3999 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.